اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تشریح خدمات مراکز اسلامی در ایتالیا و آمریکا در گفتگو با شبکه جام جم

مراکز اسلامی میلان و فلوریدا در تمامی زمینه های ملی، مذهبی، فرهنگی وهنری با شبکه جهانی جام جم همکاری خواهند کرد.

حجت­ الاسلام و المسلمین فائزنیا امام جماعت و مدیر مرکز فرهنگی امام علی (ع) میلان ایتالیا در دیدار با آقای دکتر ملکی مدیر شبکه جهانی جام­ جم ضمن ارائه گزارشی از برنامه­ های مرکز اسلامی امام علی (ع) میلان، گفت : ما در این مرکز علاوه بر پاسخگویی به مطالبات دینی هموطنانمان، نشست ­های صمیمانه، گفتگوی ادیان نیز با غیر­ایرانیان داریم که نتیجه آن معرفی دقیق تر دین اسلام، مذهب تشیع و آرمانهای انقلاب و نظام به دیگران است. وی در این دیدار برای همکاری میان مرکز اسلامی میلان ایتالیا با شبکه جهانی جام جم اعلام آمادگی کرد.

 مدیر شبکه جهانی جام جم نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیت­های جهادی آقای فائزنیا در ایتالیا و پاسخگویی به نیازهای دینی ایرانیان خارج کشور گفت : مراکز اسلامی فعال در خارج کشور که در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران با هموطنان مقیم خارج کشور تعامل دارند می­ توانند روی شبکه جهانی جام­ جم برای انعکاس فعالیت های خود حساب کنند. وی افزود : ایرانیان در هر کجای دنیا تعصب لازم را به اعتقادات و باورهای دینی و فرهنگ ملی خود دارند و به همین جهت شبکه جهانی جام­ جم تلاش دارد تا با انعکاس جلسات مذهبی، فعالیت­های قرآنی و حتی نشست­های علمی، فرهنگی و ادبی ایرانیان خارج کشور در قاب شبکه، به یکی از وظایف خود که  ترویج معارف، احکام و ارزش­های اسلامی در میان جامعه ایرانیان خارج کشور است جامه عمل بپوشاند.

 وی آمادگی خود را برای شرکت در یکی از جلسات مجازی مسئولان مراکز اسلامی خارج کشور که تحت نظر دفتر رهبری فعالیت می­کنند، اعلام کرد.   

   همچنین مهندس هاشمی رئیس مرکز اسلامی فلوریدای آمریکا نیز در دیدار با مدیر شبکه جهانی جام­ جم به تشریح فعالیت­های این مرکز بویژه برای کودکان و بانوان پرداخت. وی برگزاری آئین­ ها و مناسک دینی، جشن تکلیف، جلسات سخنرانی، نمایش فیلم و برگزاری نمایشگاه را از جمله فعالیت­های این مرکز دانست و گفت :  در سال­های اخیر توانسته ­ایم تعداد قابل توجهی از ایرانیان مقیم را برای حضور در برنامه­ های مرکز اسلامی فلوریدا جذب کنیم و با حمایت شبکه جهانی جام­ جم می توانیم این تعداد را بیشتر افزایش دهیم.

دکتر ملکی مدیر شبکه جهانی جام جم  نیز با اشاره به اینکه بالاترین تعداد مهاجران ایرانی در آمریکا حضور دارند و باید در این کشور  بویژه ایالت­ هایی که ایرانیان بیشتری ساکن هستند کارهای ویژه ­ای انجام داد گفت : بسیاری از هموطنانمان در قاره آمریکا از جمله بینندگان وفادار و ثابت شبکه جهانی جام­ جم هستند و تعداد خبرنگاران افتخاری شبکه در آمریکا نیز قابل توجه است. وی افزود : مرکز اسلامی فلوریدا فعالیت­های خوبی انجام می­دهد که چنانچه به صورت قابل قبولی ضبط تصویری شده و برای شبکه جهانی جام­ جم ارسال شوند، ما آنها را پخش خواهیم کرد.

مدیر شبکه جهانی جام­ جم تبیین مفاهیم دینی و ترویج احکام و معارف اسلامی را یکی از اهداف شبکه عنوان کرد و گفت : قطعاً این شبکه با همکاری مراکز اسلامی در کشورهای مختلف می­تواند توفیق بیشتری در انجام این وظیفه خود داشته باشد. 

آخرین اخبار

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه در شب نشینی جمعه شب پای صحبت استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می نشینیم. تربیت اشتباه، ریشه برخی از مخرب‌ترین تله‌های رفتاری نگاهی بر فعالیت ۵۰ پارک علم و فناوری ایران خانه مهر 3 تیر ادامه سلسله مباحث طرحواره در «شب نشینی» امشب میزبان معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی هستیم. گفتگوی ورزش ایران با نایب رئیس فدراسیون قایقرانی بانوان نگاهی دقیق به زندگی ناشنوایان در فیلم «بی‌صدا حلزون»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها