اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ناک‌اوت کردن رقیب آمریکایی در مسابقات جهانی بوکس‌ تایلندی توسط یک ورزشکار ایرانی

شب نشینی با یکی از تنها دارندگان مدال طلای ایران در مسابقات بین‌المللی موی‌تای گفتگو کرد

داوود عبدالمالکی، مربی موی‌تای و مسعود عبدالمالکی، ورزشکار موی‌تای مهمانان دیشب شب‌نشینی بودند؛ این دو برادر با حضور در برنامه از تجربیات خود در رشته ورزشی بوکس تایلندی صحبت کردند و ماجرای افتخارات ملی خود را با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.

داوود عبدالمالکی، مربی موی‌تای گفت: ما از لر‌های توسیرکان استان همدان هستیم؛ خانواده ما نسبتا پر جمعیت است و به طور کلی پنج خواهر و دو برادر هستیم.

وی افزود: رشته ورزشی موی‌تای یا بوکس تایلندی بسیار جدی است و در آن ورزشکاران می‌توانند به شکل‌های مختلف به یکدیگر ضربه بزنند. در این مسابقات ضربات آرنج، سر یا حتی گردن گیری هم مجاز است.

من فعالیت ورزشی خود را ابتدا از کنگ‌فو آغاز کردم و پس از آن به کیک‌بوکس روی آوردم. پس از مدتی ورزش موی‌تای به ایران آمد و من در سال ۲۰۰۴ وارد مسابقات این رشته ورزشی شدم اما پس از مدتی به سمت مربی‌گری این رشته رفتم. اکنون من مربی‌گری برادرم را انجام می‌دهم و خوشبختانه توانستیم نتایج بسیار خوبی به دست بیاوریم.

مسعود عبدالمالکی، ورزشکار موی‌تای گفت: موی‌تای یا همان بوکس تایلندی یکی از رشته‌های ورزشی مهم به حساب می‌آید که مسابقات آن در سطح جهانی برگزار می شود  اما متاسفانه همچنان در المپیک حضور ندارد. خوشبختانه این رشته در ایران بسیار موفق عمل کرده و رشد قابل توجهی داشته است.

او اظهار داشت: من از ۱۵ سالگی در این رشته ورزشی فعالیت داشته‌ام و تاکنون در بخش‌های مختلف آن تجربه کسب کرده‌ام. همچنین توانسته‌ام مدال طلای کاروان ایران را در مسابقات ابوظبی به دست اورم. به طور کلی دو مدال طلا به این صورت در ایران وجود دارد که من اکنون بعد از ۱۱ سال موفق به کسب آن شوم. همچنین برای کسب این مدال به یک حریف تایلندی برخورد کردم که او را نیز شکست دادم.

وی ادامه داد: من در سال ۲۰۰۸ در مسابقات جوانان جهان، حائز مقام دوم و در ۲۰۱۰ در همان مسابقات اول شدم. مدال طلای اخیر من در سطح اول و پیشرفته بوده است. در این مسابقات توانستم دو حریف خود که آمریکایی و استرالیایی بودند را ناک‌اوت کنم.

او در پایان گفت: ورزشکاران رزمی اصلا اشخاص عصبی و خشن نیستند؛ ورزشکاران رشته‌های رزمی باید بسیار هوشمندانه رفتار کنند و ضربه بزنند. به طور کلی از آنجایی که به این ورزش‌ها هنرهای رزمی نیز گفته‌ می‌شود، می‌توان گفت هرکس که هنرمندتر باشد در مسابقات پیروز می‌شود.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه در شب نشینی جمعه شب پای صحبت استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می نشینیم. تربیت اشتباه، ریشه برخی از مخرب‌ترین تله‌های رفتاری نگاهی بر فعالیت ۵۰ پارک علم و فناوری ایران خانه مهر 3 تیر ادامه سلسله مباحث طرحواره در «شب نشینی» امشب میزبان معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی هستیم. گفتگوی ورزش ایران با نایب رئیس فدراسیون قایقرانی بانوان نگاهی دقیق به زندگی ناشنوایان در فیلم «بی‌صدا حلزون»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها