اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماجرای توان‌یابی که خطاط، نقاش، آشپز و ورزشکار است

کسب مقام قهرمان کشوری پینگ‌پنگ توسط یک توان‌یاب

زهره اعتضادالسلطنه، نقاش توان‌یاب مهمان دیشب شب‌نشینی بود؛ وی در این برنامه راجع به فعالیت‌های هنری و ورزشی خود صحبت کرد و ماجرای فعالیت‌های سخت خود را توضیح داد. او همچنین ماجرای آغاز فعالیت هنری خود به عنوان یک توان‌یاب را برای مخاطبان تعریف کرد.

او  گفت: من خوشنویسی را به توصیه و تشویق پدرم آغاز کردم؛ پس از اتمام دوره خوشنویسی به هنر نقاشی روی آوردم. جز نقاشی من به هنرهایی مانند گلدوزی، سفالگری و قالیبافی نیز پرداخته‌ام که تمام آن‌ها را با استفاده از پاهایم انجام می‌دهم.

من به تشویق والدین خود، به خصوص مادرم تصمیم گرفتم تا با استفاده از پاهایم به نوشتن یا انجام کارهای هنری دیگر بپردازم. در ابتدا که کارهای من از کیفیت بالایی برخوردار نبودند والدینم مرا تحسین و تشویق می‌کردند. برای نقاشی کردن ناچار بودم تمام ظریف‌کاری‌های طراحی را ساعت‌ها با استفاده از پاهایم انجام دهم. این فعالیت‌ها از ابتدا برای من بسیار دشوار بود اما انگیزه‌ای که خانواده به من داد باعث شد کارهایم را پیش ببرم و تلاش کنم. در نهایت این باور را در خود شکل دادم که می‌توانم با پاهایم مانند دست فعالیت کنم و هنرهای مختلف را انجام دهم.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف خود سختی‌های بسیاری را تحمل کردم و سعی داشتم هیچ‌ زمان از زیر فشار مشکلات شانه خالی نکنم. من آموختم که برای حل شدن یک مشکل باید به سمت آن حرکت کنم و با آن مواجه شوم. افراد باید بدانند همیشه راه‌ حلی برای تمام مشکلات وجود دارد.

او اظهار داشت: من این مسیر دشوار را با توکل بر خدا و تلاش بسیار آغاز کردم. من در بسیاری از شرایط ناچار شدم خود را به دیگران ثابت کنم تا بتوانم فعالیت‌هایی مانند معلمی و تدریس را انجام دهم. من توانستم به عنوان معلم نمونه شناخته شوم و در دانشگاه نیز موفقیت کسب کنم. من در ورزش قهرمان پینگ‌پنگ کشوری شدم و در زمینه هنر نیز فعالیت‌هایی مانند نقاشی، خطاطی و گلدوزی را انجام دادم. در ادامه در بخش آشپزی نیز در مسابقات ترکیه شرکت کردم و بین ۱۵ نماینده کشور مقام قهرمانی را کسب کردم. من به دنبال موسیقی نیز رفتم اما متاسفانه به دلیل شرایط زندگی نتوانستم آن را ادامه دهم.

نقاش توانیاب گفت: من اکنون در کلاس‌های غیرحضوری ثبت نام کرده‌ام و در خطاطی به مرحله خط نستعلیق رسیدم. من با قلم نی نیز کار می‌کنم و نوشتار با آن را به خوبی آموخته‌ام.

اعتضادالسلطنه افزود: تمامی افراد توان‌یاب تمایل دارند مردم مانند یک فرد عادی به آن‌ها نگاه کنند و پذیرای این افراد باشند. بزرگ‌ترین خواسته توان‌یاب‌ها آن است که تمامی امکانات لازم برای عبور و تردد افراد توان‌یاب به بهترین صورت فراهم باشد تا بتوانند به مکان‌هایی که تمایل دارند رفت‌ و آمد داشته باشند. من نیز در تمام زندگی خود به مشکلات بسیاری برخورد کردم و در رفت و آمد‌ها شرایط سختی را پشت سر گذاشتم اما این مسائل جلوی ادامه دادن من را نگرفتند. توصیه آخر من آن است که مردم به توان‌یاب‌ها با دید ترحم نگاه نکنند و با آن‌ها همانند یک انسان دیگر برخورد کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه در شب نشینی جمعه شب پای صحبت استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می نشینیم. تربیت اشتباه، ریشه برخی از مخرب‌ترین تله‌های رفتاری نگاهی بر فعالیت ۵۰ پارک علم و فناوری ایران خانه مهر 3 تیر ادامه سلسله مباحث طرحواره در «شب نشینی» امشب میزبان معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی هستیم. گفتگوی ورزش ایران با نایب رئیس فدراسیون قایقرانی بانوان نگاهی دقیق به زندگی ناشنوایان در فیلم «بی‌صدا حلزون»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها