اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

خیرین چراغ راههای تاریکند

خانواده‌ای که پس از ۴۳ سال عضو گم‌شده خود را پیدا کنند

جواد زینلی، نیکوکار و فعال اجتماعی به همراه خانواده کریمی مهمانان دیشب شب‌نشینی بودند؛ زینلی در این برنامه ماجرای پیدا شدن برادر گم شده خانواده کریمی پس از ۴۳ سال را توضیح داد. در ادامه اعضای خانواده کریمی ماجرای گم شدن و تلاش برای یافتن برادر خود در این سال‌ها را تعریف کردند.

جواد زینلی، نیکوکار و فعال اجتماعی گفت: خانواده کریمی شامل ۷ برادر هستن و تمامی آن‌ها خیر و نیکوکار هستند؛ در گذشته من شاهد آن بودم که برادران همواره به دنبال برادر خود می‌گشتند و می‌خواستند او را پیدا کنند. در یکی از سفرهایی که محمد کریمی، پسر بزرگ خانواده به آمل داشت در یکی از بنگاه خرید مسکن اطلاعاتی از حضور خانواده ویسی به دست می‌آورد که سرانجام به پیدا کردن برادر گم شده‌اش ختم می‌شود.

پدر محمدعلی ویسی گفت: زمانی که پس از تولد فرزندم و فوت همسرم به بیمارستان رفتم از من خواستند تا پسرم را از زایشگاه مرخص کنم یا او را به دست خانواده دیگری بسپارم، از آنجایی که مادر او فوت کرده بود و شرایط زندگی دشواری‌های خود را داشت، با مشورت بزرگ‌ترها راضی شدم تا او را به دست خانواده ویسی بسپارم و پس از ۱۸ سالگی او به خانواده بازگردد.

علی کریمی ادامه داد: ابتدا برای مدتی به دیدار پسرم می‌رفتم و از او دیدن می‌کردم اما پس از دو سال خانواده ویسی از کاشان رفتند و دیگر اطلاعاتی از آن‌ها نداشتم. در آن زمان یک‌سری پیگیری انجام دادیم اما متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم.

اکنون حس بسیار خوبی دارم که توانسته‌ام در نهایت به آرزوی خود برسم و فرزند خود را باری دیگر ببینم. این یک لطفی بود که خداوند به خانواده ما کرد و شانس دیدار با فرزندم را در اختیارمان قرار داد.

عضو گم شده خانواده کریمی گفت: حدود یک ماه و نیم پیش جمعه صبح با من تماس گرفتند و یکی از آشنایان دور به من اطلاع دادند که کسی با من کار دارد و به دنبالم می‌گردد. پس از گذشت حدود نیم ساعت یکی از همسایه‌های گذشته در آمل تماس گرفت و به من تبریک گفت. او به من اطلاع داد که برادر دار و پدردار شدم اما من همچنان متوجه قضیه نبودم. او تلفن را به محمد کریمی، برادر بزرگم دادند و ایشان شرایط را برای من به طور خلاصه توضیح دادند و گفتند ما به نوعی با هم برادر هستیم.

محمدعلی ویسی ادامه داد: من طی این سال‌ها از چنین ماجرایی خبر نداشتم و نتوانستم پاسخ درستی به برادرم بدهم. در آنجا تنها آدرس خود را به او دادم تا بتوانیم قرار ملاقاتی داشته باشیم. این اولین بار پس از ۴۳ سال زندگی من بود که شخصی مدعی می‌شد که برادر من است، در نتیجه بسیار متعجب شده بودم. ابتدا تصور کردم که من را با شخص دیگری اشتباه گرفته‌اند اما پس از ملاقات با یکدیگر شرایط تغییر کرد.

وی اظهار کرد: زمانی که برادرم با من تماس گرفتند من تصمیم گرفتم تا به نامادری خود چیزی نگویم چرا که می‌دانستم برای او مطرح کردن چنین موضوعی می‌تواند دشوار باشد، در نتیجه تصمیم گرفته شد تا پس از انجام آزمایش‌های لازم و دریافت نتایج زمانی را انتخاب کنم تا با مادرم صحبت کنم. در نهایت برادر نامادری من با ایشان صحبت کردند و موضوع را برای او توضیح دادند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز  عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

لزوم آموزش انسان‌دوستی به فرزندان برای داشتن آرامش درونی تاریخ و تمدن در ژرفا تعویض مفصل زانو چیست؟ روز دومناسبتی در صبح پارسی لزوم غربالگری در علاقمندان به ورزش نگاهی به تاثیر استفاده بی‌رویه از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر مغز انسان ساخت رباتی که به معلولان امکان راه رفتن می‌دهد مبانی اندیشه دینی و اعتقادی در ژرفا دو قهرمان طلایی، به جام جم می آیند خاطرات اسارت مجتبی جعفری «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس روانشناسی است «شب نشینی» امشب میزبان دو مخترع خلاق است گفت‌وگو با ایثارگری که ده سال در اسارت گذراند ژرفا و اندیشه ورزی «شب نشینی» امشب میزبان شاگرد استاد فرشچیان می‌شود ژرفا و اندیشه ورزی آرادگان وفاداران نظامند عزاداری محرم در یزد چه تفاوتی با دیگر نقاط کشور دارد؟ امکان بیمه ی تأمین اجتماعی و بازنشستگی برای کلیه ایرانیان خارج کشور نگاهی دقیق به پروژه حفاظت از یوزپلنگ‌های ایرانی مدیر شبکه جام جم و استاندار خراسان شمالی در نشستی مشترک، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. ادامه سلسله مباحث عرفان در صبح پارسی نگاهی به توصیه‌های اسلام برای غذا خوردن سالم عده ای زمان تصویربرداری سریال "مسافری از هند" بالای قبر من فاتحه می خواندند قیمه لاپلو یا قیمه شاه عباسی از لذیذترین غذاهای ایرانی سبک زندگی در صبح پارسی بازیگر خوشنام و محبوب تلویزیون؛ میهمان استودیوی شب نشینی گفت‌وگوی شب نشینی با رکوردار دارنده مدارک تحصیلی یک اتفاق نه چندان ساده!!! هرآنچه باید درباره برقراری بیمه تامین اجتماعی ایرانیان خارج از کشور بدانید حضور رکورددار دارنده مدارک تحصیلی در شب نشینی تفاوت مخاطبان داخل و خارج از کشور از نگاه وحید رونقی بررسی آخرین تحولات غزه در کنکاش ژرفا و سبک زندگی شب نشینی با یک میهمان خوش صدا تئاتر؛ بازیگر را نمک گیر می کند سوگواره ای از کرمانشاه قطعه ای دیگر از روایت غمبار نینوا ژرفای 22مرداد با محوریت تاریخ و تمدن بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها