اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم

شبکه جهانی جام جم با هدف هویت محوری و عدالت گستری به نقطه اتصال ایرانیان خارج کشور با استان های زادگاه خود تبدیل می شود.

استانداران ایلام و آذربایجان غربی به صورت جداگانه از شبکه جهانی جام­ جم بازدید و با مدیر این شبکه به گفتگو پرداختند.

  آقای دکتر ملکی مدیر شبکه جهانی جام ­جم در نشست با آقای دکتر بهرام ­نیا استاندار ایلام ضمن اشاره به سرمایه ایرانیان خارج کشور گفت : بخشی از سرمایه 4 هزار میلیارد دلاری ایرانیان خارج کشور در اختیار ایلامی­ هایی است که در کشورهای مختلف دنیا سکونت دارند و چنانچه بسته­ های سرمایه­ گذاری توسط مسئولان استانی تهیه و در برنامه­ های شبکه جهانی جام­ جم معرفی شود می­ توان این افراد را جهت فعالیت اقتصادی و سرمایه­ گذاری در شهرها و روستاهای زادگاه خود تشویق کرد. وی ایرانیان خارج کشور را به لحاظ علمی و فرهنگی سرآمد مهاجران دنیا دانست و دعوت از نخبگان استان جهت همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی ایلام را یک فرصت دیگر برای همکاری میان استانداری ایلام و شبکه­ های جهانی جام­ جم دانست. ملکی همچنین با اشاره به دو راهبرد هویت محوری و عدالت ­گستری که در رسانه ملی دنبال می­ شود نمایش قومیت ­ها و ایلات و زیبایی­های زندگی عشایری استان ایلام در قاب شبکه جهانی جام­ جم را از جمله علاقمندی­ های مخاطبان دانست و نسبت به عملیاتی شدن آن در آینده­ای نزدیک ابراز امیدواری کرد.

  آقای دکتر بهرام ­نیا استاندار ایلام نیز ضمن تشکر از این جلسه، به تنوع قومی و نیز ظرفیت­های بالای استان ایلام در حوزه گردشگری و بوم گردی اشاره کرد و گفت : ما در استان ایلام در حال حاضر پروژه­ های نیمه تمامی نظیر احیای منطقه گردشگری پشت ارشت را داریم که چنانچه یک سرمایه­ گذار قدم پیش بگذارد می­تواند به ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگری خارجی و داخلی و اشتغال­ آفرینی تبدیل شود. وی طرح پرورش ماهی در ارس، منابع نفتی و گازی ایلام، عرصه کشاورزی این استان، معادن فراوان از جمله قیر طبیعی، منطقه آزاد مهران و امثال آن را از جمله ظرفیت­های مناسب برای جذب سرمایه ایرانیان خارج کشور دانست. وی اظهار امیدواری کرد این همکاری زمینه ­ساز پیشرفت هر چه پیشرفت استان ایلام، کاهش محرومیت، افزایش فرصت­­های شغلی و مهاجرت معکوس شود.

       در دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام­ جم نیز، ملکی همزیستی مسالمت­ آمیز ادیان و مذاهب مختلف در استان آذربایجان غربی را نشان دهنده قدرت همدلی و انسجام در ایران اسلامی دانست و گفت : اینکه کلیسا، مسجد، کنیسه، آتشکده و امثال آن همراه با اهل تشیع و تسنن در آذربایجان غربی درکنار هم زندگی می کنند گویای سطح فرهنگ و مدارای بالای موجود در کشور و اتحاد و همدلی و انسجام ملی است که باید در شبکه جهانی جام­ جم به خوبی به نمایش در آید. وی ظرفیت­های استان آذربایجان غربی در حوزه گردشگری را استثنایی دانست و گفت : به عقیده من چنانچه توان گردشگریِ تفریحی، تاریخی، طبیعی و گردشگری سلامت موجود در این استان به ایرانیان خارج کشور معرفی شود آنها نه تنها خود می ­آیند و خارجی­ ها را نیز تشویق به سفر به ایران می­کنند بلکه برای سرمایه گذاری در زمینه توسعه فضاهای گردشگری و ساخت هتل نیز اعلام آمادگی خواهند کرد. مدیر شبکه جهانی جام­ جم گفت : ما آماده ­ایم تا مشروط به عدم تبلیغ، با همه استانها از جمله استان آذربایجان غربی جهت جذب سرمایه های مالی، علمی و فناوری ایرانیان و بویژه هم استانی های خارج کشور همکاری کنیم، اقدامی که می­تواند زمینه­ ساز پیشرفت هر چه بیشتر و توجه به هویت ­محوری و عدالت­ گستری در سطح ملی شود.

  آقای معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز وجود رابطه معنادار میان رسانه ملی و استانها را ضروری خوانده و گفت :  استان ما از ظرفیت­های فراوان کشاورزی، معدنی، تجاری و گردشگری برخوردار است که علت عدم استفاده از بسیاری از آنها فقدان سرمایه کافی است. وی وجود معادن طلا، مس، تیتانیوم، سیلیس و در کنار آن پایانه­ ها و بازارچه­ های مرزی و منطقه آزاد ماکو و نیز ظرفیت­های ترانزیتی استان را فرصت مناسبی برای علاقمندان به سرمایه­ گذاری سودآور خواند. به گفته وی 33 درصد سیب کشور و 22 هزار تن عسل در این استان تولید می­شود که می­تواند فضای خوبی را برای صنایع تبدیلی فراهم آورد. در این جلسه آقای دکتر جلال­ زاده نماینده مردم ارومیه نیز ضمن تشکر از شبکه جهانی جام جم به واسطه برگزاری این جلسه گفت : بعد از تشکیل جلسه شورای عالی ایرانیان خارج کشور توسط رئیس جمهور، ما در مجلس در حال تنظیم نهایی قانون ایرانیان خارج کشور هستیم و تلاش خواهیم کرد تا از این طریق پیوند مستمری میان ایرانیان خارج کشور با میهن اسلامی فراهم آوریم. وی استان آذربایجان غربی را یک فرصت استثنایی برای پیشرفت عنوان کرد که در صورت توسعه زیر ساخت های مورد نیاز و کمک رسانه ملی برای معرفی ظرفیت ­های آن می­توان به آبادانی هر چه بیشتر آن و بالطبع رشد و توسعه ملی امیداوار بود.

در پایان هر دو نشست مقرر گردید نمایندگان دو طرف چارچوب تفاهم ­نامه همکاری را تنظیم و جهت امضای نهایی آماده نمایند.

آخرین اخبار

لزوم آموزش انسان‌دوستی به فرزندان برای داشتن آرامش درونی تاریخ و تمدن در ژرفا تعویض مفصل زانو چیست؟ روز دومناسبتی در صبح پارسی لزوم غربالگری در علاقمندان به ورزش نگاهی به تاثیر استفاده بی‌رویه از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر مغز انسان ساخت رباتی که به معلولان امکان راه رفتن می‌دهد مبانی اندیشه دینی و اعتقادی در ژرفا دو قهرمان طلایی، به جام جم می آیند خاطرات اسارت مجتبی جعفری «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس روانشناسی است «شب نشینی» امشب میزبان دو مخترع خلاق است گفت‌وگو با ایثارگری که ده سال در اسارت گذراند ژرفا و اندیشه ورزی «شب نشینی» امشب میزبان شاگرد استاد فرشچیان می‌شود ژرفا و اندیشه ورزی آرادگان وفاداران نظامند عزاداری محرم در یزد چه تفاوتی با دیگر نقاط کشور دارد؟ امکان بیمه ی تأمین اجتماعی و بازنشستگی برای کلیه ایرانیان خارج کشور نگاهی دقیق به پروژه حفاظت از یوزپلنگ‌های ایرانی مدیر شبکه جام جم و استاندار خراسان شمالی در نشستی مشترک، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. ادامه سلسله مباحث عرفان در صبح پارسی نگاهی به توصیه‌های اسلام برای غذا خوردن سالم عده ای زمان تصویربرداری سریال "مسافری از هند" بالای قبر من فاتحه می خواندند قیمه لاپلو یا قیمه شاه عباسی از لذیذترین غذاهای ایرانی سبک زندگی در صبح پارسی بازیگر خوشنام و محبوب تلویزیون؛ میهمان استودیوی شب نشینی گفت‌وگوی شب نشینی با رکوردار دارنده مدارک تحصیلی یک اتفاق نه چندان ساده!!! هرآنچه باید درباره برقراری بیمه تامین اجتماعی ایرانیان خارج از کشور بدانید حضور رکورددار دارنده مدارک تحصیلی در شب نشینی تفاوت مخاطبان داخل و خارج از کشور از نگاه وحید رونقی بررسی آخرین تحولات غزه در کنکاش ژرفا و سبک زندگی شب نشینی با یک میهمان خوش صدا تئاتر؛ بازیگر را نمک گیر می کند سوگواره ای از کرمانشاه قطعه ای دیگر از روایت غمبار نینوا ژرفای 22مرداد با محوریت تاریخ و تمدن بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها