اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تفاوت طرز تفکر بانوان و آقایان از کجا نشأت می‌گیرد

برای برقراری ارتباط سالم با خانواده همسر چه کنیم؟

علی صدرا، مدرس مهارت‌های زندگی مهمان امروز صبح پارسی بود؛ وی در این برنامه از ملزومات ارتباط درست بین زوجین صحبت کرد و از اهمیت آگاهی، یادگیری و برنامه‌ریزی گفت. وی در ادامه به تفاوت تفکر بانوان و آقایان پرداخت و راه‌های آگاهی از این ویژگی‌ها را مطرح کرد.

او گفت: زندگی مانند هر چیز دیگری نیاز به یادگیری دارد و می‌تواند بین دو وضعیت سفید و سیاه باشد. زندگی نمی‌تواند کاملا سیاه یا سفید باشد اما اگر کسی بخواهد زندگی خود را به سمت سفیدی بیشتر هدایت کند باید ملزومات اصلی زندگی را بیاموزد.

صدرا ادامه داد: هر فردی برای اصلاح وضعیت سیاه زندگی خود باید به سه کلمه آموزش، آگاهی و برنامه‌ریزی توجه کند. زوج‌ها باید این سه کلمه را بسیار جدی گرفته و دائما در حال یادگیری باشند. آگاهی افراد از ویژگی‌ها و تفاوت‌های همسر باعث می‌شود ارتباطات صمیمی‌تری بین زوجین شکل بگیرد.

وی افزود: به طور کلی بانوان از ارتباط دو نیم‌کره مغزی بیشتری برخوردار هستند و این امر در آقایان کمتر است؛ به دنبال این مسئله بانوان همچنین تمایل دارند در محل امن زندگی خود، یعنی خانه و در کنار خانواده، از نیم‌کره راست خود که مربوط به احساسات می‌شود استفاده کنند. تغییر طرز تفکر از نیم‌کره چپ به نیم‌کره راست برای بانوان به سرعت اتفاق می‌افتد اما در مقابل این امر برای آقایان زمان بیشتری می‌برد. اگر بانوان از این امر آگاه باشند از رفتارهای منطقی و غیر احساسی همسر خود در ابتدای ارتباط هر روز دلخور نمی‌شوند. همچنین آقایانی که درباره این ویژگی خود اطلاع دارند می‌توانند به تغییر طرز تفکر خود از نیم کره چپ به راست کمک کنند و سرعت آن را بالا ببرند.

او اظهار داشت: آموزش می‌تواند افراد را در مقابله با برخی رفتارها مانند عصبانیت و اضطراب مقاوم‌تر کند. برای مثال در تمرین ۴۷۸ افراد باید چهار ثانیه نفس خود را به داخل بکشند، هفت ثانیه آن را در سینه خود حبس کنند و سپس طی مدت هشت ثانیه آن را خارج کنند. این تمرین با یادگیری و آموزش به دست می‌آید و با آگاهی تفاوت دارد. 

مدرس مهارت‌های زندگی گفت: برای برنامه‌ریزی نیز افراد باید کارهای خود را به دو دسته کارهای مهم و غیر مهم تقسیم کنند. این دو هرکدام یا فوری هستند و یا غیر فوری به حساب می‌آیند. اگر کاری مهم و فوری است باید سریعا انجام شود و اگر غیر مهم و غیر فوری است باید از لیست کارها حذف شود.

صادرا ادامه داد: افراد در ارتباط با خانواده همسر باید ابتدا رابطه خوبی با همسر خود داشته باشند. در ادامه باید افراد باید ارتباط مستقیم داشته باشند چرا که رفتارهای غیر مستقیم باعث سوءبرداشت و سوءتفاهم می‌شود. در سومین مرحله افراد باید از اضافه کردن فرزندان خود به مشکلات خانوادگی خودداری کنند و آن‌ها را در درگیری‌ها وارد نکنند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارتاز شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوعمهارت‌های زندگی برای زوجین بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛آلاء خامه‌یار و محمد امین نبی‌اللهی با علی صدرا، مدرس مهارت‌های زندگی به گفت و گو نشستند.

 

آخرین اخبار

بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ قطعه یک روایت از صفویه تا یزد لبیک یا حسین (ع) حسین گاردی که بود؟ نگاهی به روایت شهادت حضرت علی اکبر (ع) در ظهر عاشورا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن ژرفا و سبک زندگی باید اتمسفر دنیای معاصر را به نقاشی قهوه خانه ای وارد کرد. شب نهم؛ منتسب به سقای آب و ادب وصف حضرت ابوالفضل(ع) قطعه گمشده یک روایت ژرفا بامحوریت تاریخ و تمدن «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر و کارگردان است پخش مراسم عزاداری از لندن روایت آزاد شدن یک غلام توسط امام حسین (ع) به دلیل کمک او به حیوانات نگاهی به جایگاه عاشورا در دنیا از دیدگاه آیینی در شب نشینی هنر لطف خداست قطعه ای سوزناک بشنویم از یک روایت در تاسوعای کوچک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها