اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اولین انگشتری که می‌خرید باید چه سنگی داشته باشد؟

کمتر سنگی مانند عقیق یمن وجود دارد که در اسلام به این اندازه به عنوان مستحب به آن اشاره شده است

عبدالله ‌آذر، کارشناس سنگ‌های قیمتی مهمان دیشب شب‌نشینی بود؛ وی در این برنامه از سنگ‌های قیمتی و انگشترهای مختلف صحبت کرد. او در ادامه به مهم‌ترین انگشتر برای هر فرد پرداخت و علت آن را توضیح داد.

عبدالله ‌آذر، کارشناس سنگ‌های قیمتی گفت: من در تهران به دنیا آمدم اما اصالت من به اردبیل برمی‌گردد؛ یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی صندوق‌های روی قبرها و همچنین ظروف چینی موجود در آنجا هستند که در بیشتر موزه‌های دنیا وجود ندارند. این آرامگاه از مکان‌های بسیار دیدنی ایران است و امیدوارم مردم با گذر زمان قدر آن را بیشتر بدانند.

 برعکس گذشته اکنون دیگر سنگ‌های قیمتی دیگر تنها در فروشگاه‌ها موجود نیستند و بیشتر در فضای مجازی مشاهده می‌شوند؛ علت این مسئله تنوع بالای این سنگ‌ها است که در یک فروشگاه جا نمی‌شوند و اما افراد می‌توانند تمامی آن‌ها را در فضای مجازی مشاهده کنند. سنگ‌های مختلف با انگیزه‌های متفاوت مانند توصیه‌های دینی، تاریخ تولد و باور‌های دیگر به فروش می‌روند.

وی افزود: کمتر سنگی مانند عقیق یمن وجود دارد که در اسلام به این اندازه به عنوان مستحب به آن اشاره شده است. توصیه شده است که انگشتر عقیق در دست راست مسلمان شیعه باشد و بدون آن انگشتر دیگر در دست چپ انداختن توصیه نمی‌شود. انگشتر عقیق بیشتر در انگشت کوچک قرار داده می‌شود و شما این مسئله را در کشورهای عربی بیشتر مشاهده می‌کنید.

نام انگشترهایی مانند شرف شمس از حروف یونانی برداشته شده‌اند که به دلیل خواص آن مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. به طور کلی افراد به صورت سلیقه‌ای و یا باوری که دارند انگشترهایی را که نام‌های متفاوت دارند انتخاب می‌کنند.

این کارشناس سنگ‌های قیمتی گفت: سنگ‌ها مانند هر یک از اشیاء طبیعت خواص خاص خود و انرژی متفاوتی دارند که روی انسان تاثیر می‌گذارند. برای مثال سنگ عقیق بیشترین انرژی را برای انسان دارد که نسبت به انرژی افراد، ماه تولد و موارد دیگر می‌تواند به فرد کمک کند. ما در گذشته و حال، چه در ایران و چه در کشورهای دیگر شاهد تاثیرگذاری سنگ‌ها بر روی انرژی و حال انسان‌ها بوده‌ایم. برای مثال فیروزه نه تنها در ایران بلکه بین مردم آفریقا و سرخ‌پوستان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد تا انرژی منفی را دور کند.

وی افزود: از نظر انگشتر شناسان هرکس که انگشتری بر دست ندارد باید ابتدا یک عقیق یمنی تهیه کند و پس از آن به سلیقه فرد پرداخته می‌شود چرا که این عقیق تنوع بسیاری دارد و می‌توان انواع آن را تهیه کرد. تنوع عقیق یمنی در ایران وجود دارد اما بیشتر انواع آن در کشورهای دیگر است که به ایران وارد می‌شوند. از طرف دیگر ایران برترین نوع فیروزه دنیا را دارد.

او ادامه داد: سنگ‌ها معمولا در مناسبت‌های مختلف تاثیر متفاوتی ندارند اما افراد بر اساس مناسبت‌ها به دنبال ذکرهای متفاوتی هستند تا بتوانند در روزهای خاص از آن‌ها استفاده کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز    علی اصغر کاکاوند است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها