اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اولین انگشتری که می‌خرید باید چه سنگی داشته باشد؟

کمتر سنگی مانند عقیق یمن وجود دارد که در اسلام به این اندازه به عنوان مستحب به آن اشاره شده است

عبدالله ‌آذر، کارشناس سنگ‌های قیمتی مهمان دیشب شب‌نشینی بود؛ وی در این برنامه از سنگ‌های قیمتی و انگشترهای مختلف صحبت کرد. او در ادامه به مهم‌ترین انگشتر برای هر فرد پرداخت و علت آن را توضیح داد.

عبدالله ‌آذر، کارشناس سنگ‌های قیمتی گفت: من در تهران به دنیا آمدم اما اصالت من به اردبیل برمی‌گردد؛ یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی صندوق‌های روی قبرها و همچنین ظروف چینی موجود در آنجا هستند که در بیشتر موزه‌های دنیا وجود ندارند. این آرامگاه از مکان‌های بسیار دیدنی ایران است و امیدوارم مردم با گذر زمان قدر آن را بیشتر بدانند.

 برعکس گذشته اکنون دیگر سنگ‌های قیمتی دیگر تنها در فروشگاه‌ها موجود نیستند و بیشتر در فضای مجازی مشاهده می‌شوند؛ علت این مسئله تنوع بالای این سنگ‌ها است که در یک فروشگاه جا نمی‌شوند و اما افراد می‌توانند تمامی آن‌ها را در فضای مجازی مشاهده کنند. سنگ‌های مختلف با انگیزه‌های متفاوت مانند توصیه‌های دینی، تاریخ تولد و باور‌های دیگر به فروش می‌روند.

وی افزود: کمتر سنگی مانند عقیق یمن وجود دارد که در اسلام به این اندازه به عنوان مستحب به آن اشاره شده است. توصیه شده است که انگشتر عقیق در دست راست مسلمان شیعه باشد و بدون آن انگشتر دیگر در دست چپ انداختن توصیه نمی‌شود. انگشتر عقیق بیشتر در انگشت کوچک قرار داده می‌شود و شما این مسئله را در کشورهای عربی بیشتر مشاهده می‌کنید.

نام انگشترهایی مانند شرف شمس از حروف یونانی برداشته شده‌اند که به دلیل خواص آن مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. به طور کلی افراد به صورت سلیقه‌ای و یا باوری که دارند انگشترهایی را که نام‌های متفاوت دارند انتخاب می‌کنند.

این کارشناس سنگ‌های قیمتی گفت: سنگ‌ها مانند هر یک از اشیاء طبیعت خواص خاص خود و انرژی متفاوتی دارند که روی انسان تاثیر می‌گذارند. برای مثال سنگ عقیق بیشترین انرژی را برای انسان دارد که نسبت به انرژی افراد، ماه تولد و موارد دیگر می‌تواند به فرد کمک کند. ما در گذشته و حال، چه در ایران و چه در کشورهای دیگر شاهد تاثیرگذاری سنگ‌ها بر روی انرژی و حال انسان‌ها بوده‌ایم. برای مثال فیروزه نه تنها در ایران بلکه بین مردم آفریقا و سرخ‌پوستان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد تا انرژی منفی را دور کند.

وی افزود: از نظر انگشتر شناسان هرکس که انگشتری بر دست ندارد باید ابتدا یک عقیق یمنی تهیه کند و پس از آن به سلیقه فرد پرداخته می‌شود چرا که این عقیق تنوع بسیاری دارد و می‌توان انواع آن را تهیه کرد. تنوع عقیق یمنی در ایران وجود دارد اما بیشتر انواع آن در کشورهای دیگر است که به ایران وارد می‌شوند. از طرف دیگر ایران برترین نوع فیروزه دنیا را دارد.

او ادامه داد: سنگ‌ها معمولا در مناسبت‌های مختلف تاثیر متفاوتی ندارند اما افراد بر اساس مناسبت‌ها به دنبال ذکرهای متفاوتی هستند تا بتوانند در روزهای خاص از آن‌ها استفاده کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز    علی اصغر کاکاوند است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ قطعه یک روایت از صفویه تا یزد لبیک یا حسین (ع) حسین گاردی که بود؟ نگاهی به روایت شهادت حضرت علی اکبر (ع) در ظهر عاشورا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن ژرفا و سبک زندگی باید اتمسفر دنیای معاصر را به نقاشی قهوه خانه ای وارد کرد. شب نهم؛ منتسب به سقای آب و ادب وصف حضرت ابوالفضل(ع) قطعه گمشده یک روایت ژرفا بامحوریت تاریخ و تمدن «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر و کارگردان است پخش مراسم عزاداری از لندن روایت آزاد شدن یک غلام توسط امام حسین (ع) به دلیل کمک او به حیوانات نگاهی به جایگاه عاشورا در دنیا از دیدگاه آیینی در شب نشینی هنر لطف خداست قطعه ای سوزناک بشنویم از یک روایت در تاسوعای کوچک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها