اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چرا دریافت مدارک دانشگاهی تنها راه موفقیت نیست؟

اهمیت مدارک سازمان فنی و حرفه‌ای از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بود.

غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش حرفه‌ای کشور مهمان امروز صبح پارسی بود؛ وی در این برنامه از اقدامات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صحبت کرد. او همچنین در ادامه به توضیح اهداف سازمان فنی و حرفه‌ای پرداخت.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش حرفه‌ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان مهم‌ترین متولی مهارت آموزش کشور در واقع یکی از سازمان‌های تخصصی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای جوانان است چرا که ما تلاش داریم جوانان را برای آینده آماده کنیم و مهارت‌های روز را به آن‌ها بیاموزیم.

حسینی نیا اظهار داشت: خوشبختانه ما شبکه وسیعی از امکانات آموزشی را در بخش دولتی و خصوصی داریم؛ ما حدود ۶۴۰ مرکز آموزش دولتی داریم که ۵۴۰۰ کارگاه در آن‌ها حضور دارد و سالانه حدود ۵۵۰ الی ۶۰۰ هزار نفر را برای آموزش می‌پذیرند. در کنار آن آموزشگاه‌های آزاد وجود دارند که تعداد آن‌ها به ۱۲ هزار عدد می‌رسد که در رشته‌های مختلف فعالیت دارند. ما ۱۹ گروه مخاطب داریم که تمامی جمعیت فعال کشور را در بر می‌گیرد؛ این گروه‌ها از بیکاران، دانشجویان، به‌آموزان، سربازان و بسیاری گروه‌های دیگر را پوشش می‌دهد. بانوان خانه‌دار با مشاغل خانگی نیز در این گروه‌ها قرار دارند و می‌توانند با استفاده از کلاس‌های آموزشگاهی در کار خود پیشرفت کنند.

وی افزود: سازمان فنی حرفه‌ای طرف حساب سازمان‌های بین‌المللی است و از استاندارد‌های جهانی مانند ایسکو ۲۰۰۸ برخوردار می‌شود؛ در نتیجه افرادی که از سازمان فنی و حرفه‌ای مدرک دریافت می‌کنند می‌توانند آن را برای کشورهای دیگر ترجمه کنند و به آن کشورها ارائه دهند.

او ادامه داد: دوره‌های ما از ۵۰ ساعت تا ۱۸ ماه به طول می‌انجامد اما میانگین دوره‌ها ۲ ماهه هستند. در کنار آن‌ها دوره‌های مجازی نیز وجود دارند که افراد می‌توانند با گذراندن آن‌ها نیز مدرک فنی حرفه‌ای دریافت کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش حرفه‌ای کشور گفت: حداقل سنی که برای شرکت در کلاس‌های فنی حرفه‌ای در نظر گرفته شده ۱۵ سال است اما حداکثر سنی برای افراد در نظر گرفته نشده است. در کنار این مسئله ما تلاش کرده‌ایم تا کلاس‌هایی را برای کودکان نیز برپا کنیم تا افق دید آن‌ها برای مشاغل آینده گسترش پیدا کند.                                           حسینی نیا اظهار داشت: ما در نظر داریم که به هر ایرانی یک مهارت مفید بیاموزیم تا فرد بتواند با استفاده از آن وارد شغل‌های مختلف شود. خوشبختانه افراد اکنون می‌دانند که تنها راه موفقیت دریافت مدرک دانشگاهی نیست و انسان می‌تواند با مهارتی درست موفقیت بیشتری داشته باشد.

او افزود: مسئولان فعال در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تلاش کرده‌اند زنجیره بعد و قبل از آموزش‌ها را بررسی کنند که یکی از آن‌ها پشتیبانی مالی است. با بررسی‌های صورت گرفته هنرجویان می‌توانند از امسال نفری ۱۰۰ میلیون تومان کمک هزینه دریافت کنند. همچنین صندوق امید پشتیبانی‌های مالی خوبی را برای کارآفرینان در نظر دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قانونی با عنوان نظام جامع آموزش‌های فنی، حرفه‌ای و مهارتی تصویب شده که در قالب آن چارچوب صلاحیت ملی در نظر گرفته شده که افراد باید برای فعالیت‌های حرفه‌ای خود صلاحیت لازم را دریافت کنند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارتاز شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع سازمان فنی حرفه‌ای کشور بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛  ‌کیمیا گیلانی و محمد امین نبی‌اللهی با دکتر غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش حرفه‌ای کشوربه گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ قطعه یک روایت از صفویه تا یزد لبیک یا حسین (ع) حسین گاردی که بود؟ نگاهی به روایت شهادت حضرت علی اکبر (ع) در ظهر عاشورا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن ژرفا و سبک زندگی باید اتمسفر دنیای معاصر را به نقاشی قهوه خانه ای وارد کرد. شب نهم؛ منتسب به سقای آب و ادب وصف حضرت ابوالفضل(ع) قطعه گمشده یک روایت ژرفا بامحوریت تاریخ و تمدن «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر و کارگردان است پخش مراسم عزاداری از لندن روایت آزاد شدن یک غلام توسط امام حسین (ع) به دلیل کمک او به حیوانات نگاهی به جایگاه عاشورا در دنیا از دیدگاه آیینی در شب نشینی هنر لطف خداست قطعه ای سوزناک بشنویم از یک روایت در تاسوعای کوچک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها