اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سفر به دور ایران با دوچرخه در چهارصد روز

دوچرخه سواری چه تاثیری در سبک زندگی انسان دارد؟

آقای منصوریان، دوچرخه سوار به همراه همسر و فرزندش مهمانان دیشب شب‌نشینی بودند؛ آن‌ها با حضور در برنامه از ایجاد سبک زندگی دوچرخه سواری صحبت کردند و به چالش‌های آن پرداختند.

همسرآقای منصوریان، گفت: ما پیش از ازدواج ورزش‌های مختلفی را دنبال می‌کردیم اما پس از ازدواج و افزایش مشغله‌ها تصمیم گرفتیم تا تفریح مشترکی را ایجاد کنیم اما در سال ۹۲ با گذشت ۲ الی ۳ ماه از شکل‌گیری تفریح دوچرخه ‌سواری تصمیم گرفتیم این کار را بیشتر انجام دهیم و آن را به عادت و سبک زندگی خود تبدیل کنیم.

دوچرخه سواری ما با دوچرخه‌ای که همسرم به عنوان کادوی تولد برای من خرید آغاز شد؛ اولین سفر ما نیز به پیشنهاد یکی از دوستان در سال ۹۳ اتفاق افتاد و فهمیدیم می‌توانیم در این کار خوب باشیم. در سال ۹۶ با تولد فرزندمان ارسلان تصمیم گرفتیم تا ملزومات مورد نظر برای جابه‌جایی کودک با دوچرخه را رعایت کنیم تا بتوانیم در سطح شهر نیز رفت و آمد داشته باشیم. به این صورت دوچرخه سواری به یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی ما تبدیل شد که اکنون جدایی ناپذیر به حساب می‌آید.

او گفت: زمانی که به سفر چهارصد روزه خود به دور ایران فکر می‌کنم تمامی چالش‌های آن به ذهنم می‌رسد چرا که در آن زمان به تازگی صاحب فرزند شده بودیم و این امر چالش‌های سفر با دوچرخه را افزایش می‌داد؛ با این وجود این سبک سفر به اندازه‌ای زیبا و دوست‌داشتنی است که هیچ زمان از تصمیمات سفر خود پشیمان نشدم و همواره دوست دارم به انجام آن ادامه دهم. به دنبال ایجاد چنین سبک زندگی زیبایی، ما اکنون اهمیت بیشتری برای محیط زیست قائل هستیم چرا که طی سفرهای خود از مناطق مختلف دیدن می‌کنیم.

وی اظهار داشت: این سبک زندگی تغییرات بسیاری در رفتار روزانه ما شکل داده و بسیاری از کارها را به نوعی دیگر انجام می‌دهیم تا آسیب کمتری به محیط زیست بزنیم. ما همچنین طی این سال‌ها به دنبال چالش‌هایی که در سفر داشته‌ایم در مدیریت بحران بهتر شده‌ایم و سریع‌تر عمل می‌کنیم.

آقای منصوریان، گفت: متاسفانه امروزه به دلیل افزایش سرعت زندگی مردم دیگر حال بسیار خوبی ندارند؛ تمامی افراد در کودکی خاطرات بسیار خوبی دارند که فکر کردن به آن‌ها حال فرد را خوب می‌کند. انسان‌ها از آنجایی که در کودکی بیشتر در لحظه زندگی می‌کنند و سرعت زندگیشان کمتر است احساسات بهتری را تجربه می‌کنند. امروزه تنها سفر می‌تواند چنین حسی را در اختیار افراد بگذارد و هر چه سفر آهسته‌تر باشد و به طبیعت نزدیک‌تر باشد بیشتر این احساسات به وجود می‌آیند.

او ادامه داد: من به همراه همسرم در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در دو مرحله تا ترکیه با دوچرخه سفر کردم و در سال ۹۵ نیز از مناطق شمالی ایران دیدن کردیم.  ما تلاش داشتیم به این صورت سبک زندگی با دوچرخه سواری را در زندگی خود پرورش دهیم. ما برای این کار با افراد مختلفی در سراسر دنیا ارتباط برقرار کردیم و به آن‌ها پیام دادیم تا راهنمایی آن‌ها را دریافت کنیم. اکنون دوچرخه‌ها بخشی از خانواده ما شده‌اند و با گذر زمان سعی می‌کنیم آن‌ها را در زندگی خود نگه داریم.

وی در پایان افزود: هر چه انسان در زندگی چالش‌های بیشتری در زندگی ببیند متوجه می‌شود مشکلات زندگی نیز قابل حل هستند و دیگر از مقابله با آن‌ها نمی‌ترسد.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز     یاسر گودرزیاست. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ قطعه یک روایت از صفویه تا یزد لبیک یا حسین (ع) حسین گاردی که بود؟ نگاهی به روایت شهادت حضرت علی اکبر (ع) در ظهر عاشورا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن ژرفا و سبک زندگی باید اتمسفر دنیای معاصر را به نقاشی قهوه خانه ای وارد کرد. شب نهم؛ منتسب به سقای آب و ادب وصف حضرت ابوالفضل(ع) قطعه گمشده یک روایت ژرفا بامحوریت تاریخ و تمدن «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر و کارگردان است پخش مراسم عزاداری از لندن روایت آزاد شدن یک غلام توسط امام حسین (ع) به دلیل کمک او به حیوانات نگاهی به جایگاه عاشورا در دنیا از دیدگاه آیینی در شب نشینی هنر لطف خداست قطعه ای سوزناک بشنویم از یک روایت در تاسوعای کوچک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها