اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفت‌وگوی شب نشینی با رکوردار دارنده مدارک تحصیلی

سید بهاء الدین حسینی : «مدارک تحصیلی خود را به نیت امام رضا (ع) گرفتم»

سید بهاء الدین حسینی، رکورددار دارنده مدارک تحصیلی مهمان دیشب‌ شب‌نشینی بود؛ وی در این برنامه از اقدامات خود برای اخذ ۲۰ مدرک تحصیلی صحبت کرد. او همچنین در ادامه از اهداف و برنامه‌های خود پس از اخذ مدارک تحصیلی گفت.                               

رکورددار دارنده مدارک تحصیلی گفت: من به طور کلی ۲۰ مدرک تحصیلی دارم که شامل مدرک دیپلم نیز می‌شود؛ این مدارک مربوط به رشته‌های حقوق، علوم سیاسی، معارف اسلامی، مدیریت، ارتباطات اجتماعی، فقه و مبانی اسلامی، فقه و اصول و موارد دیگر می‌شود. دوران تحصیل من به مدت ۲۰ سال طول کشید و از نوزده‌ سالگی من تا به امروز زمان برد.

حسینی ادامه داد: تمامی رشته‌هایی که من تحصیل کردم در حوزه علوم انسانی هستند چرا که به این رشته‌ها علاقه بسیاری داشتم. من با رتبه ۳۲ در مقطع کارشناسی دانشگاه علوم انسانی رضوی قبول شدم؛ این دانشگاه به دانشجویان اجازه می‌داد که همزمان در ۳ رشته تحصیل کنند و این باعث شد تا من روند تحصیل در رشته‌های مختلف را آغاز کنم.

وی افزود: تمامی رشته‌های تحصیلی که مدارک آن را اخذ کردم حضوری نبوده‌اند و من به صورت غیر حضوری و نیمه حضوری در آن رشته‌ها تحصیل کردم. هیچ هدفی برای رکورد زدن در اخذ مدرک تحصیلی نداشتم و نیت کرده بودم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، هر کدام هشت مدرک به نیت امام هشتم بگیرم.

او گفت: تحصیل در تمامی این رشته‌ها بسیار دشوار بود و سه رشته از آن‌ها نیاز به پایان نامه و دفاع داشتند که به سختی‌های آن می‌افزود. با این وجود تصمیم دارم در مقطع دکتری نیز هشت مدرک تحصیلی را اخذ کنم تا نیت خود را تکمیل کرده باشم.

او اظهار داشت: علت تحصیل در تمام رشته‌های مورد نظر افزایش دانش و بهبود بازدهی و عملکرد خود است. همچنین وظیفه خود می‌دانم تا این رشته‌ها را به دیگران تدریس کنم و برای این کار هزینه‌ای دریافت نکنم.

رکورددار دارنده مدارک تحصیلی گفت: من هیچ زمان تمایلی نداشتم رشته‌ای را تنها برای درآمدزایی انتخاب کنم اما با گذر زمان سه نمونه از رشته‌های تحصیلی من بازار کار بسیار خوبی را پیدا کردند که در نهایت در یکی از آن رشته‌ها مشغول به کار شدم و پیشرفت کردم.

حسینی ادامه داد: تمامی رشته‌هایی که در آن‌ها تحصیل کردم تاثیر متفاوتی در زندگی من گذاشته‌اند و بزرگ‌ترین آن‌ها درک کوچکی خود در این دنیا است؛ انسان با تحصیل در رشته‌های مختلف نه تنها به خودشناسی می‌رسد بلکه متوجه می‌شود علم در دنیا به چه میزان گسترش دارد و چه دریای عمیقی از علم وجود دارد. کسب دانش در رشته علوم انسانی باعث می‌شود فرد بتواند در موارد مختلف دیگران را راهنمایی کنند.

وی افزود: رکورد مدارک تحصیلی من تنها به داخل کشور مربوط می‌شود و تاکنون در گینس ثبت رکورد نکرده‌ام؛ در نظر دارم پس از اخذ مدارک دکتری به دنبال ثبت رکورد گینس بروم.

او ادامه داد: خوشبختانه ایرانیان همواره از گذشته تاکنون همواره به دنبال علم و دانش بوده‌اند. این مسئله همیشه باعث شده ایران در بین برترین کشورهای تولید کننده علم قرار بگیرد.

رکورددار دارنده مدارک تحصیلی گفت: من از ابتدا به علوم سیاسی علاقه بسیاری داشتم و از ۱۴ سالگی وارد مباحث سیاسی شدم و از سال ۷۶ وارد عرصه انتخابات و ستاد‌های انتخاباتی شدم. علوم سیاسی رشته اول من به حساب می‌آید و پس از آن حقوق قرار دارد؛ این دو رشته تکمیل کننده یکدیگر هستند و در کنار آن‌ها نیز رشته تاریخ و تمدن قرار دارد که دانش بسیاری راجع به کشورهای مختلف در اختیار فرد قرار می‌دهد.

حسینی اظهار کرد: من فکر می‌کنم تاکنون به اهداف اصلی خود رسیده‌ام و تلاش دارم از این پس انرژی خود را صرف هموطنان کنم؛ برخلاف تصور افرادی که فکر می‌کنند کسی که چند مدرک دارد باید از کشور خارج شود، من فکر می‌کنم بهترین کار آن است که در ایران حضور داشته باشم و در کشور خود تاثیرات مثبت داشته باشم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز  عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگزاری می‌شود.

آخرین اخبار

«شب نشینی» به بررسی فیلم درخت خاموش می‌پردازد نگاهی به انواع روش‌های درمان سرطان رضایت نسبت به زندگی؛ از نگاه یک خلبان جوان گردشگری پنجره ای رو به توسعه تازه های اخبار سرطانی در صبح پارسی گفتگوی شب نشینی امشب به اوقاف اختصاص دارد. اهمیت روایت داستان و انتقال احساسات از نگاه احمد کاوری کارگردانی و سینما؛ رشته ای جذاب و پرطرفدار، موضوع «شب نشینی» امشب نگاهی به جایگاه و کیفیت نیروی دریایی ایران در جهان گفت‌وگوی شب‌نشینی با خانواده موفق ورزشی رسانه های خارجی با نقاب منافقان داخلی سخنگوی آتش‌نشانی به «صبح پارسی» فردا می‌آید سرتیپ جانباز دفاع مقدس مهمان «شب نشینی» می‌شود اهمیت تخریب مین در میادین جنگ از نگاه تخریبچی دفاع مقدس اقدام زیبای رهبر انقلاب برای شرکت در مراسم عقد یک آزاده خانه مهر 6 مهر "آثار و ارزش‌های دفاع مقدس" موضوع صبح پارسی سه شنبه 5 مهر شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در میسر هم افزایی و تعاملات مشترک نگاهی به جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در علوم نظامی آمدم ای شاه پناهم بده مدارس ایرانی خارج از کشور حلقه ی ارتباطی فرزندان ایران با عقبه ی تمدنی و زبان فارسی. گفت‌وگو با بازیگری مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند بیماران دیالیزی از چه تغذیه ای استفاده کنند؟ صبح پارسی فردا به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود اهمیت غربالگری در دوران بارداری برای داشتن فرزندانی سالم بررسی جایگاه زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مهم‌ترین ویژگی تلسکوپ جیمز وب چیست؟ صبح پارسی فردا به بررسی پیشرفت نجوم در ایران می‌پردازد رکورددار بی‌خوابی هجده ساله به «شب نشینی» می‌آید ادبیات فارسی محور ژرفا تلاش خیرخواهانه­ ی بی­ چشم­ داشت نیکوکاران ایرانی در گستره­ ی جهان نگاهی به اصلی‌ترین ویژگی‌های زبان فارسی کهیر چیست و چطور بروز می کند؟ روایت علی اکبر سلطانعلی از پذیرفتن مسئولیت موسیقی مختارنامه زبان و ادبیات فارسی در قاب جام جم آوازخوان مختارنامه به شب نشینی می آید وقتی عشق به اباعبدالله (ع) گره گشایی می کند هویت و فرهنگ در ژرفای 28 شهریور لزوم جلب مشارکت ایرانیان خارج کشور در مدرسه سازی حال و هوای اربعینی شب نشینی فرصت‌های بی‌نظیر سازمان همکاری شانگهای برای ایران نقش فعالان هنری و فرهنگی در اربعین امسال خانواده در ژرفا حضور معاون ساماندهی و شبکه سازی کانون‌های مساجد کشور در «شب نشینی» امشب نگاهی به و ضعیت موکب‌داران در اربعین امسال طراح صحنه های جنگی مختارنامه در شب نشینی هنر عاشورایی «شب نشینی» امشب حال‌ و هوای کربلایی می‌گیرد تاریخ و تمدن در ژرفا دستگا‌ه‌های مورد استفاده در موسیقی مذهبی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها