اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر شبکه جام جم و استاندار خراسان شمالی در نشستی مشترک، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دکتر ملکی، مدیر شبکه جام جم بر رسالت شبکه در دو حوزه «هویت محوری» و «عدالت گستری» بر مبنای سند تحول رسانه ملی تاکید کرد

 با هدف برقراری ارتباط میان ایرانیان خارج کشور با استان های زادگاه خود و در ادامه نشست های هم افزایی شبکه جهانی جام  جم با استانداردهای استان های مختلف ایران، تفاهم نامه همکاری مشترک میان مدیر شبکه جهانی جام جم و استاندار خراسان شمالی به امضا رسید.
 در ابتدای این نشست آقای دکتر ملکی مدیر شبکه جهانی جام جم ضمن بیان تاریخچه ای از شبکه و برنامه های آن، اهمیت ایرانیان خارج کشور به عنوان سفرای فرهنگی ایران در جهان را مورد تأکید قرار داد و گفت :  هم  وطنان ما در خارج کشور که جمعیت آنها 10 میلیون نفر تخمین زده  می شود به دلیل جایگاه برجسته علمی، فرهنگی و اقتصادی می توانند نقش مؤثری در تحقق اهداف دیپلماسی عمومی کشور ایفا کنند. وی میزان سرمایه ایرانیان خارج کشور را بالغ بر 4 هزار میلیارد دلار عنوان کرد و گفت : چنانچه با برنامه سازی مناسب و معرفی بسته های سرمایه  گذاری تنها 2 درصد از این منابع مالی جذب اقتصاد ملی و استانی شوند علاوه بر ایجاد حدود 8 میلیون فرصت شغلی، می توان اقتصاد همه استانها را در حوزه های مختلف رونق چشمگیری بخشید. مدیر شبکه جهانی جام جم همچنین به توان علمی ایرانیان خارج کشور اشاره کرد و گفت : برقراری ارتباط میان دانشگاههای مختلف کشور با اساتید و نخبگان ایرانی مقیم خارج کشور امکان بهره  مندی دانشجویان ایران از آخرین دستاوردهای علمی و فناوری دنیا فراهم می شود. ملکی ضمن اشاره به ظرفیت های بالفعل و بالقوه استان خراسان شمالی در عرصه های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی و گردشگری و نیز رنگین کمان اقوام و فرهنگ ها در این خطه، رسالت شبکه در دو حوزه «هویت محوری» و «عدالت گستری» بر مبنای سند تحول رسانه ملی را مهم و جدی خوانده و آمادگی شبکه جهانی جام جم را برای تولید مستندهای دیدنی، برنامه های گفتگو محور و ترکیبی و میان برنامه های جذاب درخصوص ظرفیت های اقتصادی، جغرافیایی و تاریخی استان خراسان شمالی و نمایش زیبایی های قومیتهای متعدد موجود در این استان اعلام کرد.
  در ادامه دکتر محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، شبکه جهانی جام جم را رسانه ای مهم برای معرفی پتانسیل های استان دانست که زمینه ساز ترغیب سرمایه گذاران خارجی و بویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور در این استان خواهد بود. به گفته وی در گذشته سبک برقراری تعاملات با اعزام سفرا برای معرفی ظرفیت های کشور صورت می گرفت اما در حال حاضر این ارتباطات از طریق استفاده از ظرفیت رسانه ها و شبکه های بین المللی کشور انجام می پذیرد. وی با بیان اینکه خراسان شمالی از ظرفیت های بالقوه ای در حوزه های مختلف برخوردار است افزود : برای معرفی این پتانسیل ها نیازمند اطلاع رسانی شایسته و مستمر برای ایرانیان خارج از کشور برای جذب سرمایه و مشارکت  آنان در جهت توسعه و آبادانی استان هستیم. لذا شبکه جهانی جام جم یک ابزار مهم در برقراری این ارتباطات خواهد بود.
 دکتر حسین نژاد وجود ظرفیت های متنوع گردشگری، کشاورزی و صنایعی همچون کارخانه های آلومینا، فولاد، لوله گستر یا معادن همچون آلبلاغ و آماده بودن هشتاد مجوز سرمایه گذاری بی نام را از مهم ترین ظرفیت های استان برشمرد و گفت : بدون شک از طریق رسانه جهانی جام جم بعنوان یک رسانه رسمی و شناخته شده؛ شاهد جذب سرمایه گذاران خارج از کشور خواهیم بود.
گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری جهت طراحی، تولید و پخش برنامه های مستند و ترکیبی تلویزیونی به منظور معرفی استان و ظرفیتهای سرمایه گذاری در آن به امضا رسید.

آخرین اخبار

«شب نشینی» به بررسی فیلم درخت خاموش می‌پردازد نگاهی به انواع روش‌های درمان سرطان رضایت نسبت به زندگی؛ از نگاه یک خلبان جوان گردشگری پنجره ای رو به توسعه تازه های اخبار سرطانی در صبح پارسی گفتگوی شب نشینی امشب به اوقاف اختصاص دارد. اهمیت روایت داستان و انتقال احساسات از نگاه احمد کاوری کارگردانی و سینما؛ رشته ای جذاب و پرطرفدار، موضوع «شب نشینی» امشب نگاهی به جایگاه و کیفیت نیروی دریایی ایران در جهان گفت‌وگوی شب‌نشینی با خانواده موفق ورزشی رسانه های خارجی با نقاب منافقان داخلی سخنگوی آتش‌نشانی به «صبح پارسی» فردا می‌آید سرتیپ جانباز دفاع مقدس مهمان «شب نشینی» می‌شود اهمیت تخریب مین در میادین جنگ از نگاه تخریبچی دفاع مقدس اقدام زیبای رهبر انقلاب برای شرکت در مراسم عقد یک آزاده خانه مهر 6 مهر "آثار و ارزش‌های دفاع مقدس" موضوع صبح پارسی سه شنبه 5 مهر شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در میسر هم افزایی و تعاملات مشترک نگاهی به جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در علوم نظامی آمدم ای شاه پناهم بده مدارس ایرانی خارج از کشور حلقه ی ارتباطی فرزندان ایران با عقبه ی تمدنی و زبان فارسی. گفت‌وگو با بازیگری مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند بیماران دیالیزی از چه تغذیه ای استفاده کنند؟ صبح پارسی فردا به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود اهمیت غربالگری در دوران بارداری برای داشتن فرزندانی سالم بررسی جایگاه زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مهم‌ترین ویژگی تلسکوپ جیمز وب چیست؟ صبح پارسی فردا به بررسی پیشرفت نجوم در ایران می‌پردازد رکورددار بی‌خوابی هجده ساله به «شب نشینی» می‌آید ادبیات فارسی محور ژرفا تلاش خیرخواهانه­ ی بی­ چشم­ داشت نیکوکاران ایرانی در گستره­ ی جهان نگاهی به اصلی‌ترین ویژگی‌های زبان فارسی کهیر چیست و چطور بروز می کند؟ روایت علی اکبر سلطانعلی از پذیرفتن مسئولیت موسیقی مختارنامه زبان و ادبیات فارسی در قاب جام جم آوازخوان مختارنامه به شب نشینی می آید وقتی عشق به اباعبدالله (ع) گره گشایی می کند هویت و فرهنگ در ژرفای 28 شهریور لزوم جلب مشارکت ایرانیان خارج کشور در مدرسه سازی حال و هوای اربعینی شب نشینی فرصت‌های بی‌نظیر سازمان همکاری شانگهای برای ایران نقش فعالان هنری و فرهنگی در اربعین امسال خانواده در ژرفا حضور معاون ساماندهی و شبکه سازی کانون‌های مساجد کشور در «شب نشینی» امشب نگاهی به و ضعیت موکب‌داران در اربعین امسال طراح صحنه های جنگی مختارنامه در شب نشینی هنر عاشورایی «شب نشینی» امشب حال‌ و هوای کربلایی می‌گیرد تاریخ و تمدن در ژرفا دستگا‌ه‌های مورد استفاده در موسیقی مذهبی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها