اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

امکان بیمه ی تأمین اجتماعی و بازنشستگی برای کلیه ایرانیان خارج کشور

مدیرکل بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ی این هفته ی مشاور شبکه ی جام جم اعلام کرد؛ اتباع ایرانی ساکن خارج کشور که فاقد پوشش بیمه ای هستند؛ در صورت تمایل می توانند از مجموعه ی خدمات بیمه و بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

مدیرکل بیمه­ شدگان سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ­ی این هفته­ ی مشاور گفت: استفاده از این نوع بیمه ماهیت اختیاری داشته و این سازمان از طریق عقد قرارداد بیمه­ ی ایرانیان خارج از کشور متعهد می ­شود؛ در قبال دریافت حق‏ بیمه­ ی مقرر از بیمه ­شده، کلیه­ ی خدمات بیمه و بازنشستگی را به این عزیزان ارائه دهد. به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور بیمه ‏ای کارگزاران رسمی برون‏مرزی سازمان تأمین اجتماعی در 18 کشور دنیا شامل کشورهای ترکیه، کانادا، عراق، امارات، عمان، سوئد، آلمان، استرالیا و ...، آماده ­ی ثبت‏ نام و انعقاد قرارداد با دانشجویان و افراد شاغل و غیرشاغل ایرانی هستند.

وی در ادامه افزود: گاها برخی شرکت­ه ای مهاجرتی مستقر در خارج کشور با سوءاستفاده از نام تأمین اجتماعی مبالغی را بابت ثبت ‏نام متقاضیان و انجام امور بیمه‏ ای مطالبه می­ کنند؛ در حالی که این خدمات رایگان بوده و کارگزاران رسمی، حق الزحمه خدمات خود را از سازمان تأمین اجتماعی دریافت می­کنند.

شکوری در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه در خصوص هزینه­ ی مابه التفاوت تجمیع سوابق بیمه­ ای از سایر صندوق های بازنشستگی به سازمان تامین اجتماعی، از بررسی طرحی در مجلس شورای اسلامی خبر داد که درصورت تصویب آن سهم مابه ­التفاوت دریافتی از بیمه ­شدگان کاهش می­ یابد و بخشی از هزینه‏ ی موردنظر با مشارکت صندوق بازنشستگی مبدا بروز رسانی و منتقل می‏ گردد.

مدیرکل امور بیمه­ شدگان سازمان تأمین اجتماعی ضمن معرفی سامانه ­های این سازمان در راستای تسهیل ثبت‏ نام و دریافت درخواست ­ها، همچنین اظهار رضایت از تعامل و همکاری وزارت امورخارجه و کنسولگری‏ ها، درخصوص برخی مشکلات هموطنان عزیز خارج از کشور من‏ جمله افتتاح حساب بانکی جهت دریافت مستمری ابراز امیدواری کرد تا با هماهنگی مسئولین ذیربط و بهره‏ گیری از ظرفیت کارگزاران برون‏مرزی پیگیری های لازم در جهت مرتفع نمودن این مشکلات به عمل آید.

آخرین اخبار

«شب نشینی» به بررسی فیلم درخت خاموش می‌پردازد نگاهی به انواع روش‌های درمان سرطان رضایت نسبت به زندگی؛ از نگاه یک خلبان جوان گردشگری پنجره ای رو به توسعه تازه های اخبار سرطانی در صبح پارسی گفتگوی شب نشینی امشب به اوقاف اختصاص دارد. اهمیت روایت داستان و انتقال احساسات از نگاه احمد کاوری کارگردانی و سینما؛ رشته ای جذاب و پرطرفدار، موضوع «شب نشینی» امشب نگاهی به جایگاه و کیفیت نیروی دریایی ایران در جهان گفت‌وگوی شب‌نشینی با خانواده موفق ورزشی رسانه های خارجی با نقاب منافقان داخلی سخنگوی آتش‌نشانی به «صبح پارسی» فردا می‌آید سرتیپ جانباز دفاع مقدس مهمان «شب نشینی» می‌شود اهمیت تخریب مین در میادین جنگ از نگاه تخریبچی دفاع مقدس اقدام زیبای رهبر انقلاب برای شرکت در مراسم عقد یک آزاده خانه مهر 6 مهر "آثار و ارزش‌های دفاع مقدس" موضوع صبح پارسی سه شنبه 5 مهر شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در میسر هم افزایی و تعاملات مشترک نگاهی به جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در علوم نظامی آمدم ای شاه پناهم بده مدارس ایرانی خارج از کشور حلقه ی ارتباطی فرزندان ایران با عقبه ی تمدنی و زبان فارسی. گفت‌وگو با بازیگری مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند بیماران دیالیزی از چه تغذیه ای استفاده کنند؟ صبح پارسی فردا به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود اهمیت غربالگری در دوران بارداری برای داشتن فرزندانی سالم بررسی جایگاه زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مهم‌ترین ویژگی تلسکوپ جیمز وب چیست؟ صبح پارسی فردا به بررسی پیشرفت نجوم در ایران می‌پردازد رکورددار بی‌خوابی هجده ساله به «شب نشینی» می‌آید ادبیات فارسی محور ژرفا تلاش خیرخواهانه­ ی بی­ چشم­ داشت نیکوکاران ایرانی در گستره­ ی جهان نگاهی به اصلی‌ترین ویژگی‌های زبان فارسی کهیر چیست و چطور بروز می کند؟ روایت علی اکبر سلطانعلی از پذیرفتن مسئولیت موسیقی مختارنامه زبان و ادبیات فارسی در قاب جام جم آوازخوان مختارنامه به شب نشینی می آید وقتی عشق به اباعبدالله (ع) گره گشایی می کند هویت و فرهنگ در ژرفای 28 شهریور لزوم جلب مشارکت ایرانیان خارج کشور در مدرسه سازی حال و هوای اربعینی شب نشینی فرصت‌های بی‌نظیر سازمان همکاری شانگهای برای ایران نقش فعالان هنری و فرهنگی در اربعین امسال خانواده در ژرفا حضور معاون ساماندهی و شبکه سازی کانون‌های مساجد کشور در «شب نشینی» امشب نگاهی به و ضعیت موکب‌داران در اربعین امسال طراح صحنه های جنگی مختارنامه در شب نشینی هنر عاشورایی «شب نشینی» امشب حال‌ و هوای کربلایی می‌گیرد تاریخ و تمدن در ژرفا دستگا‌ه‌های مورد استفاده در موسیقی مذهبی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها