اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش امید در زندگی انسان خردمند

کارشناس مذهبی:«انسان کامل آینه تمام نمای خداوند است»

علی سرلک، کارشناس مذهبی روز جمعه چهارم فروردین ماه در برنامه سفره نور حضور پیدا کرد تا با مجری به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه از مسائل مذهبی صحبت کرد.

ایشان گفت: انسان به این دنیا آمده است تا شبیه خدا شود. به تعبیری انسان کامل، آیینه تمام نمای خداوند متعال است. ما تنها موجودی هستیم که می‌توانیم آیت‌الله العظمی شویم. ما باید تبدیل به آیینه‌ای شویم که نور خداوند را بازتاب می‌دهد و این والاترین هدف از خلقت ماست.

 با توجه به این هدف والا و برای حرکت در مسیر  بندگی لازم است که زنجیره بدی‌ها را با عفو و گذشت قطع کنیم و به تعبیری معدل خوبی‌ها را در این دنیا بالا ببریم. لذا ما باید همیشه گذشت داشته باشیم مگر در مواقعی که بخشش و ترحم موجب خطرناک‌تر شدن آتش بدی شود. 

سرلک اظهار داشت: باید همواره این نکته را در نظر داشته باشیم که بخشش از سمت خداوند شامل حال همگان خواهد شد ولی این به معنای آن نیست که بتوانیم هر عمل زشت و ناپسندی را انجام داده و توقع بخشش داشته باشیم. اگر هر گناه و معصیتی را انجام دهیم و بخواهیم که از سوی خداوند بخشوده شویم، این به نوعی یک توقع گستاخانه است.

وی اضافه کرد: امید، عاقلانه‌ترین تصمیم یک انسان هوشمند بوده و ناامیدی و یاس حرکت در مسیر شکست است. انسان خردمند کسی است که در برابر ناامیدی می‌ایستد و قاطعانه با آن نه می‌گوید. لذا هیچگاه نباید ناامید شویم یا ناامیدی را به دیگران انتقال دهیم.

سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم است که هرشب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها