اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اهمیت امید در زندگی انسان

طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، امید به زندگی پیش از سال ۵۷، بسیار ضعیف بود

دکتر محققی روز شنبه پنجم فروردین ماه در برنامه سفره نور حضور پیدا کرد و از فعالیت‌های پزشکی صحبت کرد.

ایشان گفت: اصل امید، امید به خداوند متعال است. انسان هیچگاه نباید از خدا ناامید شود و این موضوع بر روی همه جنبه‌های زندگی وی سایه می‌اندازد. در حوزه پزشکی و سلامت اما بحث امید به زندگی مطرح است. 

 وقتی در دهه ۴۰ به مدرسه می‌رفتم، رخدادهای خیلی غم‌انگیزی را به چشم دیدم. در آن زمان یک بیماری مسری به نام تراخم شیوع پیدا کرده بود. از همان زمان علاقه داشتم که روند درمان را از دور دنبال کنم و همین شد که به پزشکی رو آوردم. 

دکترمحققی اظهار کرد: من همیشه علاقه داشتم که به بیماران و خانواده‌هایشان که به سختی امید خود را حفظ کرده‌اند، کمک کنم. لذا وارد دانشگاه علوم پزشکی شدم و به سبب روایاتی که درمورد دکتر غریب شنیدم، بسیار متحول شدم. 

 آشنایی من با دکتر غریب باعث شد که نگاه تازه‌ای به پزشکی داشته باشم. در همان دوران بود که به طب اطفال علاقه‌مند شدم و نزدیک به یک سال در این زمینه فعالیت کردم. 

طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، امید به زندگی در دهه ۵۰ حدود ۴۷ سال بود. این شاخص بسیار پایین بود و از دلایل بارز آن می‌توان به ضعف در بهداشت، به خصوص در آب آشامیدنی اشاره کرد. 

وی افزود: از همان اوایل جنگ ما مشغول خدمت‌رسانی به رزمندگان شدیم. خوشبختانه در آن زمان به سبب نیازهای جنگ و شرایطی که حاکم بود، جهشی در علم جراحی پیش آمد و ما توانستیم در این زمینه به پیشرفت‌های مهمی دست پیدا کنیم. 

دکترمحققی در ادامه گفت: یکی از دستاوردهای مهمی که از این پیشرفت‌ حاصل شد، این بود که ما به توانمندی‌‌های خود آگاه شدیم و بار دیگر امید را بازبافتیم. تبعات این موفقیت هنوز هم در جامعه ما قابل مشاهده است. اکنون کشور ما در زمینه پزشکی، در سطح جهانی مطرح است.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به کارگردانی آقای میرلوحی است که هرشب از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۰۰ از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها