اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

قاره افریقا روی پول خوابیده است و ما هم توان کار داریم.

ریس اتاق بازرگانی ایران و افریقا: یک فرصت بی نظیر برای ایرانیان خارج از کشور؛ شرکت های تهاتری و سرمایه گذاری تاسیس کنید

مسعود برهمن رییس اتاق بازرگانی ایران و افریقا درباره سفر رییس جمهور کشورمان به قاره سیاه گفت:

از منظر نگاه بخش خصوصی حضور در جایی که  توجیه اقتصادی، فضای کارکردن و رقابت وجود داشته باشد، خوب است و سفر رییس جمهوربه افریقا پس از ۱۱ سال  از این منظر بسیار خوب بود  که دو‌پیامد می تواند داشته باشد.
این دو پیامد یکی قراردادهایی هستند که در این سفر بسته شد و دوم اینکه رییس جمهور کشورمان، خودش از نزدیک فرصت ها را دید و انها را بررسی کرد. این برای یک کشور بسیار مهم است و در تمام این مدت از این مساله غفلت شده است زیرا در دو دولت گذشته فرصت های افریقا عملا از دست رفت.
وی در تشریح شرایط بسیار مساعد افریقا برای فرصت های سرمایه گذاری گفت: افریقا ۵۴ کشور و ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد.  گردش مالی ۱۳۰۰ میلیارد دلاری در کالا و ۳۰۰ میلیارد دلاری در خدمات و ۳۰ درصد معادن جهان در این قاره متمرکز شده که برای تاجران در تمام دنیا از اهمیت زیادی برخوردار است.
برهمن با اشاره به درخواست های متعدد کشورهای افریقایی از اتاق بازرگانی ایران برای حضور در این قاره و در بعد اقتصادی گفت:  به کرات  درخواست از کشورهای افریقایی داریم که   معادن مختلف طلا وجود دارد و نیاز به سرمایه گذار داریم تا مثلا نیم تن برداشت را به یک تن برساند و یا معدن پلاتینیوم اورانیم، کبالت و مس که اتفاقا موارد اولیه بسیاری از شرکت های کشور ماست.
این تاجر بخش خصوصی در افریقا گفت :ما شرکت های بسیار مهمی در افریقا با عملکرد فنی بسیار خوب داشته ایم و همین موجب شده  در رقابت با کشورهای امریکایی و اروپایی درخواست های سرمایه گذاری بیشتری برای حضور ایران وجود داشته باشد که باید از این تقاضاها استفاده کرد.
برهمن در تشریح واقعیات این گفته خود اظهار داشت: نگاه ما ایرانیان در تمام دنیا یک نگاه برد برد است و علاوه بر نگاه تجاری همیشه یک نگاه انسان دوستانه در تمام تجارتمان با افریقا داشته ایم این در حالی است که امریکایی ها و اروپایی ها با افریقا تجارتی مبتنی بر غارت اموال و معادن داشته اند و هیچ تکنولوژی فنی و مهندسی را برای این بخش از کره زمین پس از استفاده از معادن و فرصت های ان برجا نگذاشته اند در حالیکه ایرانی ها با قدمت تجارت 900 ساله در افریقا علاوه بر تجارت در انتقال تجربیات فنی و مهندسی در بسیاری از بخش ها در این قاره موفق عمل کرده اند..
وی در خصوص فرصت های مهم سرمایه گذاری در افریقا گفت که یکی از پاشنه  اشیل های این کشورها تبدیل کردن میوه ها به کنستانتره است که چنین توانمندی ای در ان ها وجود ندارد در حالیکه میوه های بسیار خاصی در این کشور به بار می نشیند.
رییس اتاق ایران و افریقا افزود: کشت فراسرزمینی در افریقا برای ایرانیان در شرق افریقا بسیار قابل دسترس است و اب و بندر و حمل و نقل بسیار مهم است و برای ایران توجیه اقتصادی دارد.
برهمن با اشاره به اهمیت برنامه ریزی جدی تر دولت برای قاره افریقا گفت :بخشی از حضور در افریقا را باید دولت تسهیل کند تا بخش خصوصی بتواند از فرصت ها به نفع کشور استفاده کند.
وی تاکید کرد: چین 150 برابر و ترکیه 40 برابر ایران در افریقا سرمایه گذاری کرده اند که این کار از عهده صرفا تجار بخش خصوصی  برنمی آید و باید دولت وارد گود شود. علت این پیشرفت برای ان ها این است که حمایت های خوب دولتی در ان جا برای حمل و نقل پرواز ها و ضمانت نامه ها مهم است و این درحالی است که سهم ایران زیر یک هزارم تجارت افریقا است و هر کاری هم تا به حال شده است با غیرت و تعصب بخش خصوصی انجام شده ولی اگر برای بخشی حرکت های زیر ساختی،  دولت همکاری کند می توانیم در 5 سال اینده، رقم ده میلیاردی در قاره افریقا  داشته باشیم.

مسعود برهمن رییس اتاق بازرگانی ایران و افریقا در خصوص  فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری به برنامه فرصت شبکه جام جم گفت: من به ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد می کنم اگر به ایمیل اتاق بازرگانی ایران و افریقا اعلام امادگی کنند . ازهمین فردا پروژه های اماده را به ان ها در افریقا واگذار خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: پروژه هایی  توسط اتاق کاملا بررسی شده و توجیه اقتصادی دارد و درخواستش از طرف شرکت های افریقایی وجود دارد که بخشی دولتی و بخشی خصوصی است. گاز و سیلندر جزو تقاضاهای زیاد از ده کشور افریقایی است و سود آن بالای 50 درصد است و باز هم تاکید می کنم ما در کشورهای افریقایی  به دنبال بازی برد برد هستیم.
برهمن افزود: کشورهای افریقایی مشکلات زیادی برای برق دارند. انرژی های خورشیدی و تجدید پذیر در افریقا بسیار مورد توجه است و زمین های کشاورزی و تراکتور هم در افریقا از سوی ایران طرفداران زیادی دارد. همچنین برای دارو و تجهیزات پزشکی ایران مطالبه بسیار زیادی از افریقا دارد و چون ریجستری دارو امکانپذیر نیست و همین گواهی نامه های بین المللی ما برایشان کافی است بازار خیلی خوبی برای ایرانیان در این زمینه وجود دارد. همچنین بازار مسکن و ساخت و ساز در ان جا بسیار مورد توجه است و همین حالا ما 2 تا 15 هزار  درخواست مسکن از نیجر داریم.
برهمن خاطر نشان کرد: ما پیشنهاد می کنیم که  ایرانیان در تاسیس شرکت های تهاتری و شرکت های سرمایه گذاری اغاز به کار کنند زیرا به این شکل مشکل تبادل مالی را حل می کنیم .
وی در پایان گفت: قاره افریقا روی پول خوابیده است و 15 کشور نفتی و 65 درصد طلا و 90 درصد الماس دنیا ان جا است اما سرمایه گذار و پول نقد و در دسترس برای کارهایشان  ندارند.

آخرین اخبار

میلاد امام هادی (ع) مبارک شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت توصیف شهید امیرعبداللهیان از زبان دیپلمات باسابقه کشور قاضی زاده هاشمی: آقای رییسی، با شکستن خط قرمزها، اعتماد را به مردم بازگرداند. خداحافظ رئیس!!!! ویژه برنامه شهادت رییس جمهور و همراهان در سانحه هوایی از شبکه جام جم شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان را تسلیت می گوییم . فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها