اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

دریاره ما

معرفی شبکه جهانی جام جم :

شبکه جهانی جام جم در تاریخ 26 آذرماه 1376 تأسیس شد. جام جم فعالیتهای خود را به زبان فارسی و با هدف اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی، حفظ و گسترش ارتباط ایرانیان مقیم خارج از کشور، اطلاع رسانی و پاسخگویی به خواسته ها و نیاز بینندگان خود، آغاز نمود.

 

در 19 بهمن 1378 کانال دو جام جم برای بینندگان مقیم آمریکا و کانادا راه اندازی شد و در 8 خرداد 1381 کانال سه جام جم، با هدف تولید برنامه برای بینندگان منطقه آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار نمود.

 

این شبکه در راستای رسالت خود و با در نظر گرفتن سلایق تمامی اقشار جامعه اقدام به تولید و پخش محصولات رسانه ای می کند.  عناوینی که در برنامه های این شبکه به آن پرداخته می شود، دربرگیرنده موضوعات اجتماعی ، فرهنگی ، ادبی ، سیاسی ، اقتصادی ، برنامه های شاد و سرگرم کننده و فیلم و سریال است.

 

شبکه جهانی جام جم تا 27 دی ماه 1393 برنامه های خود را از 3 کانال ( جام جم 1 ، جام جم 2 و جام جم 3 ) ارائه می نمود و لیکن فراخور نیاز بینندگان ، از تاریخ یاد شده برنامه های خود را از یک کانال و تحت عنوان شبکه جهانی جام جم در یک بازه زمانی ۸ساعته تا اسفندماه ۱۳۹۸پخش می کرد. از این تاریخ به بعد با توجه به ضرورت تعامل بیشتر با ایرانیان خارج از کشور و فارسی زبانان دنیا ، با مساعدت ریاست محترم وقت سازمان و همکاری و پشتیبانی شایسته معاونت فنی شبکه جام جم دوباره سه کاناله شد ، اکنون برنامه های این شبکه به صورت ۲۴ساعته از کانال ۱اروپا ،کانال ۲ امریکا و کانال ۳ آسیا و اقیانوسیه ، برای مخاطبان پخش می شود.

 

گروه های برنامه ساز و مدیران شبکه

مدیران شبکه جهانی جام جم

1. مدیر شبکه دکتر حسن ملکی
2. قائم مقام شبکه محمد ابراهیم کبابیانی
3. مشاور اجرایی و مدیر دفتر شبکه مجتبی حسیبی طاهری
4. مدیر آرشیو جواد زنگنه شهرکی
5. مدیر تامین برنامه علی غریب نواز
6. مدیر گروه اجتماعی دکتر دهقان نیری
7. مدیر گروه کودک و نوجوان  
8. مدیر تولیدات خارج از کشور ابوالفضل ولی زاده
9. مدیر گروه فرهنگ و معارف اسلامی حسن مزینانی
10. مدیریت طرح و برنامه دکتر مریم امیری
11. مدیریت اطلاعات وبرنامه ریزی زهرا جوادی
12. مدیر مالی حسین پرکار
13. مدیر امور مخاطبان دکتر ذبیح الله رستمی
14. مدیر پخش دکتر محسن ساری
15. مدیر تولید و فنی مهدی هراتی