اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

210 فرصت برای سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در ایران

برنامه مشاور با موضوع معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای ایرانیان خارج از کشور و با حضور حمید قاطع نائب رییس هیئت مدیره مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران (مگفا) و سیدمهدی میرصالحی مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در ایران، از شبکه جهانی جام جم به صورت زنده برگزار شد.

سیدمهدی میرصالحی، مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پاسخ به این پرسش که حمایت از مالکیت معنوی در وزارت صمت چه حوزه هایی را در بر می گیرد، گفت: دفتر مالکیت معنوی وزارت صمت وظیفه تجاری سازی، نوآوری ها، فناوری ها و برندسازی را عهده دار است و در حوزه بین الملل نیز با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) پروژه هایی را در داخل کشور اجرا می کند.

مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، به قوانین حمایت از سرمایه گذاران اشاره و تصریح کرد: وزارت صمت به عنوان متولی بخش صنعت، معدن و تجارت نقش روان سازی این سرمایه گذاری ها از جمله حذف بوروکراسی و مشوق های مالیاتی برای کاهش دغدغه ها را دارد. همچنین سایت "بهین یاب" نیز برای سرمایه گذران این بخش طراحی شده و اکنون حدود 210 محصول سودآور در این سایت لحاظ شده است.

قاطع، نائب رییس و عضو هیات مدیره مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران (مگفا)، نقش حاکمیت را وضع قوانین برای کاهش ریسک سرمایه گذاری دانست و گفت: اکنون صندوق های خطر پذیر از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهویی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها تشکیل شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیار خرسندیم که رئیس جمهور منتخب دولت سیزدهم در اولین مصاحبه مطبوعاتی حمایت لازم از ایرانیان خارج از کشور را اعلام داشتند . و وعده دادند که هر گونه سرمایه گذاری برای اشتغال با ایجاد قوانین برای ایرانیان خارج از کشور تسهیل خواهد شد که این موضوع می تواند نوید بخش گسترش بسیاری از فعالیت ها و سرمایه گذاری های خارجی خواهد بود.

قاطع همچنین به تضمین سرمایه گذرای برای ایرانیان خارج از کشور توسط وزیر امور اقتصاد و دارایی اشاره کرد و گفت: حدود 7 میلیون ایرانی خارج از کشور وجود دارد که این افراد با توجه به زادگاه خود با همکاری و مشارکت یکدیگر می توانند سرمایه گذاری داشته باشند.

آخرین اخبار

میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار با میهمانان عیدانه شب روشنی همراه شوید کمدین و بازیگر خنده بازار به شب روشنی می‌آید بازیگری که همواره نقش‌های بزرگ‌تر از سن خود را بازی کرده است! بازیگر سریال جیران به شب روشنی می‌آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها