اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت

دکتر محمدرضا نوروزی ، متخصص اورولوژی ، درباره پروستات صحبت کرد

 دکتر محمدرضا نوروزی اورولوژیست برجسته کشورمان در برنامه زیتون درباره پروستات به نکاتی اشاره کردند که بخشی از آن را مرور می کنیم

غده ى پروستات ، غده ايى است كه مجراى ادرارى از ميان آن عبور مى كند و به همين علت است كه تغييرات آن روى ادرار آقايان تاثير مى گذارد .
اين غده در ساخت مايع حمل كننده نطفه نقش دارد و نبود آن مى تواند در بارورى اختلال ايجاد كند .
همچنين وجود پروستات به آقايان اين امكان را مى دهد كه كنترل فشار را در مجارى ادرارى خود داشته باشند پس در سن هاى بالاتر كمتر دچار بى اختيارى ادرار مى شوند.
عواملى كه در ايجاد بيمارى هاى پروستات موثر هستن ١) افزايش سن ٢) عفونت  هستند.

بيمارى هاى خوش خيم پروستات 
بيمارى هاى خوش خيم پروستات هم در سنين پايين (بالاى ٢٥ سال) و هم در سنين بالاى ٥٠ سال ايجاد مى شود.
بيمارى هاى خوش خيم در سنين پايين ناشى از عفونت و التهابى است كه از مجارى ادرارى به پروستات نفوذ پيدا مى كند كه مى تواند موجب اختلال در ادرار مانند سوزش ادرارى و تكرر ادرار و غيره شود .
بيمارى هاى خوش خيم در سنين بالاتر ناشى از بزرگ شدن پروستات هست . بزرگ شدن پروستات در سنين  بالا طبيعى است و تا زمانى كه اختلال در ادرار ايجاد نكند نيازى به مداخله دارو درمانى و يا جراحى ندارد. 

آخرین اخبار

کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت: روز جهانی تالاسمی از پیشگیری آسان تا درمان مشکل

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها