اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت

دکتر محمدرضا نوروزی ، متخصص اورولوژی ، درباره پروستات صحبت کرد

 دکتر محمدرضا نوروزی اورولوژیست برجسته کشورمان در برنامه زیتون درباره پروستات به نکاتی اشاره کردند که بخشی از آن را مرور می کنیم

غده ى پروستات ، غده ايى است كه مجراى ادرارى از ميان آن عبور مى كند و به همين علت است كه تغييرات آن روى ادرار آقايان تاثير مى گذارد .
اين غده در ساخت مايع حمل كننده نطفه نقش دارد و نبود آن مى تواند در بارورى اختلال ايجاد كند .
همچنين وجود پروستات به آقايان اين امكان را مى دهد كه كنترل فشار را در مجارى ادرارى خود داشته باشند پس در سن هاى بالاتر كمتر دچار بى اختيارى ادرار مى شوند.
عواملى كه در ايجاد بيمارى هاى پروستات موثر هستن ١) افزايش سن ٢) عفونت  هستند.

بيمارى هاى خوش خيم پروستات 
بيمارى هاى خوش خيم پروستات هم در سنين پايين (بالاى ٢٥ سال) و هم در سنين بالاى ٥٠ سال ايجاد مى شود.
بيمارى هاى خوش خيم در سنين پايين ناشى از عفونت و التهابى است كه از مجارى ادرارى به پروستات نفوذ پيدا مى كند كه مى تواند موجب اختلال در ادرار مانند سوزش ادرارى و تكرر ادرار و غيره شود .
بيمارى هاى خوش خيم در سنين بالاتر ناشى از بزرگ شدن پروستات هست . بزرگ شدن پروستات در سنين  بالا طبيعى است و تا زمانى كه اختلال در ادرار ايجاد نكند نيازى به مداخله دارو درمانى و يا جراحى ندارد. 

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها