اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به ماجرای فیلم کوتاه اسماء

فرهاد حاجی عباسی: «فیلم اسماء به خطرات تفکر تکفیری می‌پردازد»

 فرهاد حاجی عباسی، تهیه کننده فیلم اسماء گفت: دیشب اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه بود و فیلم ما، اسماء موفق شد تا در چهار رشته گریم، صدا، بازیگری و جلوه‌های ویژه کاندید شود. ما جایزه سازمان تبلیغات در خصوص فرهنگ مقاومت و جایزه وزارت بهداشت را کسب کردیم.

 من انتظار داشتم در بخش بازیگری و گریم جایزه کسب کنیم اما متاسفانه این اتفاق صورت نگرفت. کارگردان و نویسنده این فیلم مصطفی آقا محمدلو بود و همه همکاران در دیده شدن این فیلم بسیار تاثیرگذار بودند.

وی افزود: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه امسال بر ژانرهای متفاوت تمرکز داشت و این مسئله بسیار جشنواره را جذاب کرده بود. خوشبختانه با حضور داوری قوی و شرکت‌کنندگان متنوع فضای بسیار خوبی ایجاد شده بود.

او اظهار داشت: ساخت فیلم کوتاه چالش‌هایی در بخش شخصیت‌پردازی و و داستان‌نویسی وجود دارد چرا که زمان برای بیان ماجراها بسیار کوتاه است؛ به دنبال این مسئله ساخت فیلم کوتاه برای رساندن پیام کمی دشوار است.

تهیه کننده فیلم اسماء گفت: امروزه با افزایش سرعت زندگی گفتن پیام‌ها در قالب فیلم‌های کوتاه از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ مسئله‌ای که در ایران برای فیلم‌های کوتاه مشکل ایجاد می‌کند مشکل توزیع و انتشار آن است که با قدرت کمی صورت می‌گیرد.

حاجی عباسی اظهار کرد: موضوع اصلی فیلم اسماء مشکلات و بحران سوریه است که از سال ۱۳۹۰ آغاز شد. شخصیت اصلی فیلم که امدادگر است طی اتفاقی به همراه کودک و یک تکفیری زیر آوار قرار می‌گیرد. امتیاز این فیلم رساندن مفهومی اسلامی و انسانی است.

وی افزود: این اولین دوره‌ای بود که ما در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شرکت کردیم. بیشتر فعالیت‌های من تا به امروز در حوزه مستندسازی بوده اما طی دو سال اخیر بیشتر در مسیر داستانی قرار گرفته‌ام.

او گفت: از آنجایی که موضوع داستان فیلم اسماء مسئله‌ای انسانی است و به خطرات تفکر تکفیری می‌پردازد می‌تواند بسیار جهانی شود اما تمرکز ما در زمان ساخت این فیلم بر روی مخاطبان حاضر در منطقه بوده‌اند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها