اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

هفت سال تمرین پیاپی برای کسب مقام قهرمانی موسیقی جهان

امین غفاری از سنتورنوازی تا قهرمانی ویولن می گوید.

امین غفاری، آهنگساز گفت: من از هفت‌ سالگی با ساز سنتور موسیقی را آغاز کردم و سپس به سمت ویولن رفتم و آن ساز را آموختم. آخرین عکسی که در آلبوم تصویر دیدم نیز مربوط به ۱۳ سالگی‌ام می‌شود که ویولن در دست داشتم و نقش یک پسر نوازنده را در فیلم بازی می‌کردم.

غفاری ادامه داد: این عکس را بر روی دیوار اتاقم گذاشتم تا همیشه بدانم از کجا کار خود را شروع کردم و این سال‌ها چطور برای من گذشته‌اند. من عموم عکس‌هایم را با ویولن می‌گیرم و از داشتن آن‌ها بسیار لذت می‌برم.

وی افزود: علت یادگیری سنتور توسط من، پدرم بود چرا که او همیشه از کودکی من سنتور می‌نواخت. من از ۵ سالگی در کنار او می‌نشستم و سنتور گوش می‌دادم اما در ۷ سالگی به صورت رسمی وارد موسیقی ایرانی شدم. یکی از اولین دوست‌های من سازهایم هستند و به همین دلیل عکس‌های بسیاری با سازها دارم.

او اظهار داشت: دیدن تصاویرم از گذشته باعث می‌شود احساس افتخار کنم و به یاد بیاورم که چقدر در راهی که پیش داشتم پشتکار به خرج داده‌ام.

 مسابقات و قهرمانی در آن‌ها از اهداف کوتاه مدت من هستند؛ من از سال ۲۰۱۵ وارد مسابقات جهانی شدم و به دلیل آن که تجربه اول من بود نتوانستم مقام قهرمانی را کسب کنم. از آن سال با اساتید بین‌المللی کار کردم و از آن موقع به مدت ۷ سال تمرین کردم و نهایتا توانستم در مسابقات ۲۰۲۲ ژاپن مقام قهرمان جهانی را کسب کنم.

او ادامه داد: فرمت‌های مسابقات موسیقی دنیا انواع متفاوتی دارند که معمولا به صورت مرحله‌ای هستند؛ معمولا پس از انتخاب داوطلبان توسط داوران ۲۰ الی ۲۵ شرکت کننده به مسابقات می‌آیند و در آنجا مسابقات را در چند مرحله پیش می‌برند.

وی اظهار کرد: قطعات موسیقی در مسابقات مشخص هستند و به صورت پیش‌فرض هر نوازنده‌ای باید آن‌ها را بنوازد. مسابقات ژاپن در مراحل اول و دوم به صورت ویدئویی بود که آن‌ها را با موفقیت به پایان رساندم و پس از آن فینال را با کشورهایی مانند کره، ژاپن، آمریکا و استرالیا پشت سر گذاشتم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۰  به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمانهای برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری میشود

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها