اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفت‌وگو با بازیگری که نقش خیام را بازی کرد

شاپور کلهر: «هنوز هم هنگام ایفای نقش اضطراب دارم»

 شاپور کلهر بازیگر سینما و تلویزیون گفت: از آنجایی که پدرم راننده کامیون بود من تابستان‌ها کنار او می‌نشستم و به سفر می‌رفتم. فکر می‌کنم تمام ایران را دیده‌ام؛ در ایران کویر برای من بسیار خاص است اما هرمزگان برای من از دیگر مناطق ایران دلپذیرتر بوده است.

 خوشبختانه بازیگر شدن برای من بسیار راحت پیش رفت چرا که سعی می‌کردم همه چیز را آسان بگیرم و از موقعیت خود لذت ببرم. من از کودکی علاقه خاصی به بازیگری داشتم و زمانی که فیلم‌ها را می‌دیدم دلم می‌خواست بازیگر شوم و خوشبختانه توانستم به آرزوی خود برسم.

وی افزود: برای آغاز بازیگری دوره‌ای یک ماهه در صدا و سیما دیدم و پس از آن نیز دوره آموزشی نزد استاد تارخ گذراندم. من در تئاتر نیز فعالیت داشتم و اکنون نیز مدتی می‌شود که فعالیتم در تئاتر بیشتر شده است.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: به طور کلی بازیگری به نوعی است که انسان همواره ترسی از آن دارد و ضربان قلبش بالا می‌رود. حتی استاد جمشید مشایخی هم در این رابطه اظهار نظر کرده بود و اعتقاد داشت هر بازیگری هنگام فیلم‌برداری اضطراب دارد.

کلهر افزود: من از بین شعرا مولانا، حافظ و سعدی را بسیار دوست دارد؛ همچنین موفق شدم پانزده‌ سال پیش نقش خیام را بازی کنم.

او درباره زادگاهش اظهار داشت: اصالت من به ملایر برمی‌گردد؛ این منطقه باغ‌های انگور بسیاری دارد و همچنین طبیعت آن بسیار زیبا و بکر است. این زیبایی زمینه ای برای پرورش روح و هنر است. مردم این منطقه مانند تمامی مردم ایران بسیار مهربان و با محبت هستند.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من تنهایی را بسیار دوست دارم چرا که برای داشتنش نیازی به بودن کسی نیست.  بازیگری را عمیقا دوست دارم و خدمت کارگردانان بسیاری تجربه کسب کرده ام. داشتن نقش خیام برای من بسیار خاص بود و این نقش همواره در ذهن من باقی خواهد ماند.

کلهر اظهار کرد: فیلم‌هایی که بازی کرده‌ام بسیار برای من دوست‌داشتنی هستند و همیشه تازگی دارند. کارها برای همیشه یک حس خوبی هستند که من با خود به همراه دارم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۰  به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمانهای برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری میشود.

آخرین اخبار

دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها