اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سردار علیرضا افشار: ایستادگی در برابر آمریکا ضروری است

چرا ۱۳ آبان روز مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی است؟

علیرضا  افشار تربتی، رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی، رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و از دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی گفت: در روز ۱۳ آبان سه اتفاق مهم رخ داده که از اهمیت بسیار بالایی در تاریخ انقلاب برخوردار است؛‌ اول تبعید حضرت امام خمینی (ره) بود که در سال ۱۳۴۳ اتفاق افتاد.

افشار ادامه داد: در سال ۵۷ نیز در روز دانش‌آموز بسیاری از دانش‌آموزان جلوی دانشگاه تهران به اعتراضات می‌پرداختند که متاسفانه بسیاری از آن‌ها کشته شدند.

وی افزود: همچنین پس از پیروزی انقلاب در این روز دانشجویان تصمیم گرفتند تا لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنند؛ آن‌ها اسنادی را کسب کردند که باعث شد جاسوسی آمریکا در ایران اثبات شود.

او اظهار کرد: متاسفانه تبلیغاتی که در سطح بین‌المللی صورت می‌گیرد اختلافات ایران و آمریکا را به خاطر تسخیر لانه جاسوسی می‌داند. اما در حقیقت ما پیش از آن نیز با آمریکا مشکل داشتیم چرا که آن‌ها با مشکل داشتند.

رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی، رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و از دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی گفت: در سال ۵۷ مردم می‌خواستند تا دولت مورد نظر خود را داشته باشند و جمهوری اسلامی نیز با انجام رفراندوم به مردم قدرت انتخاب داد؛ این اقدامی بود که در هیچ انقلاب دیگری مشاهده نمی‌شود. با وجود آن که این انقلاب کاملا مردمی بود اما آمریکا باز خواست تا با آن مخالفت کند و این مشکلات را افزایش دهد.

افشار ادامه داد: ما اموال بسیاری در آمریکا داشتیم که آمریکا پس از انقلاب آن‌ها را بلوکه کرد و نگذاشت از آن‌ها استفاده کنیم. شرایط آن زمان و دخالت‌های آمریکا باعث شد دانشجویان تصمیم بگیرند به لانه جاسوسی آمریکا حمله کنند.

وی افزود: دانشجویان تصمیم گرفتند تا راهپیمایی به سمت سفارت آمریکا داشته باشند و تنها افرادی که مشخص شده بودند در تسخیر لانه جاسوسی شرکت کنند. بر اساس قوانین بین‌المللی هیچ سفارتی حق دخالت در امور و قوانین کشوری که در آن حضور دارد را ندارد اما آمریکا این قوانین را در آن زمان زیر پا گذاشته بود.

او اظهار کرد: چهارصد و چهل و چهار روز آمریکایی‌ها در ایران گروگان بودند و در این دوران اتفاقات سیاسی بسیاری رخ داد. مهم‌ترین حادثه در این چهارصد و چهل و چهار روز حمله آمریکا به طبس بود که سعی داشت از آن طریق جاسوسان خود را آزاد کند.

رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی، رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و از دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی گفت: این حادثه تحدیدات آمریکا در منطقه و قدرت پوشالی آن‌ها را زیر سوال برد. این حمله نظامی به هیچ جایی نرسید و آمریکا به شدت تحقیر شد.

او ادامه داد: بخش عمده‌ای از اسناد لانه جاسوسی آمریکا با رشته کن کاغذ از بین رفته بودند؛ بسیاری از دانشجویان تصمیم گرفتند با همکاری یکدیگر اسناد را به یکدیگر بچسبانند و از ماهیت آن‌ها باخبر شوند.

افشار اظهار کرد: از این اسناد ۷۶ جلد کتاب درآمد و در آن موضوعات مختلفی وجود داشت؛ در بین این اسناد حتی اطلاعات کشورهای دیگر نیز بود چرا که شاه مانند ژاندارم آمریکایی‌ها در منطقه خود را نشان می‌داد.

وی افزود: این اسناد دو سال پس از آزادی گروگان‌ها تکمیل شدند و درسی را به ما دادند که اگر پیشرفت و استقلال می‌خواهیم باید در برابر زورگویی‌های آمریکا ایستادگی کنیم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، جمعه 13 آبان، با موضوع استکبار جهانی  بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی و کیمیا گیلانی با علیرضا  افشار تربتی، رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی، رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و از دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت: روز جهانی تالاسمی از پیشگیری آسان تا درمان مشکل

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها