اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفت‌وگو با بانوی کارآفرین صنایع دستی ایران

سمیه حوتی : یک استاد هنر همیشه به یادگیری بیشتر نیاز دارد

  سمیه حوتی، مربی صنایع دستی گفت: من در سال ۸۶ شروع به انجام کارها در حوزه سفال‌گری و میناکاری کردم و پدرم نیز در این راه همراهم بود؛ در این مسیر فرد برای یادگیری و پیشرفت با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شود.

حوتی ادامه داد: من از همان‌ سال‌ها آموزش کلیه مباحث سفال و سرامیک از ساخت سفال تا طراحی بر آن‌ها شروع کردم تا افراد دیگر بتوانند این حرفه زیبا را یاد بگیرند و در این حوزه پیشرفت داشته باشند. در کارگاه‌های من میناکاری، طلاکاری و حرفه‌های مرتبط نیز آموزش داده می‌شوند.

وی افزود: من پس از کسب دیپلم به دلیل علاقه‌ای که پدرم به هنر و طراحی داشتند به این حوزه رفتم. اولین کار هنری من در حوزه چوب و معرق‌کاری بود اما پس از مدتی سفال‌‌گری را امتحان کردم و در کارگاهی حضور پیدا کردم.

او اظهار داشت: پس از یک سال کار در آن کارگاه و انجام اشتباهات بسیار توانستم به موفقیت برسم و کارهای خود را ثبت ملی کنم. این طراحی‌ها باعث شدند من دو نشان ملی دریافت کنم و احساس خوبی داشته باشم.

مربی صنایع دستی گفت: هنر قدرت خدا است زیرا همانطور که خداوند ما را نقش داد و آفرید ما سعی می‌کنیم در مقیاس بسیار کوچک‌تر آن زیبایی را در هنر به نمایش بگذاریم.

حوتی افزود: در مینا‌کاری با قلم نقوش طراحی می‌شوند و بعد از اعمال لعاب روی ظرف آن را در کوره قرار می‌دهیم که با دماهای مختلف پخته می‌شوند.

وی ادامه داد: وقتی در کارگاه نیستم بیشتر به کارهای آینده خود فکر می‌کنم و دغدغه من این است که چه طرح‌هایی را می‌توانم روی ظروف پیاده کنم. من طرح‌های مختلف را در ذهنم نگه می‌دارم و سپس آن‌ها را پیاده می‌کنم.

او اظهار کرد: من سعی می‌کنم در آموزش دادن به دیگران با آرامش کامل و حالت دوستانه این کار را انجام دهم تا افراد بتوانند حس خوبی در محیط داشته باشند و از خلاقیت خود استفاده کنند.

مربی صنایع دستی گفت: من بسیاری از اوقات از خلاقیت هنرجویان یاد می‌گیرم و کنار آن‌ها می‌نشینم تا روند فعالیت آن‌ها را بفهمم؛ به نظر من انسان همواره می‌تواند چیز‌های جدیدی یاد بگیرد و هیج موقع علم انسان در حوزه‌ای کامل نیست.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۰ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها