اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش سلامت روح و روان در کنترل بیماری‌های جسمی

شنیدنیهای پزشکی که به فعالیت جهادی از ایران تا آفریقا پرداخت

طاهره سوری، متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: برخی از شغل‌ها بیشتر یک حرفه هستند از این مشاغل می‌توان به وکالت، پلیس بودن و پزشک بودن اشاره کرد که جنبه‌های اخلاقی بسیاری دارند. علت آن که در گذشته به پزشکان طبیب می‌گفتند آن بود که جنبه حرفه‌ای و اخلاقی این شغل را مطرح می‌کردند.

 از نگاه من سرمایه پزشک ذخیره اخروی اوست که از اقداماتش سرچشمه می‌گیرد؛ پزشک می‌تواند تصمیم بگیرد بیمارانی که توانایی مالی کافی برای درمان ندارند را رایگان درمان کند. این اقدامات به صورت دنیوی و اخروی برای انسان خوب است.

وی افزود: بسیاری از کارهای یک پزشک در حوزه کاری او قرار دارد و پزشک صرفا وظایف خود را انجام می‌دهد اما در کنار آن مسائل اخلاقی و اجتماعی وجود دارند که پزشک می‌تواند با توجه کردن به آن‌ها اقدامات زیبایی انجام دهد. به دنبال این مسئله من به کمک همکاران هلال احمر به بخش‌های مرزی و مرکزی ایران رفتم و به نیازمندان کمک کردم. همچنین در خارج از کشور به مناطق نیازمند آفریقا رفتم چرا که آن‌ جا محروم‌ ترین قسمت‌ها قرار دارند.

متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: سلامتی برای من یک معجزه است و زمانی که سالم هستم از آن لذت می‌برم و تصمیم می‌گیرم بدون خستگی به دیگران کمک کنم تا سلامت را برای دیگران نیز فراهم کنم. طی دو سال کرونا فعالیت‌ها برای ما بسیار سنگین بود و تعداد بسیاری از بیماران به من مراجعه می‌کردند.

سوری اظهار کرد: کمک به دیگران همواره برای من احساس خوبی داشته و رضایت درونی ایجاد می‌کرده و می‌کند. زمانی که در آفریقا دیگران را درمان می‌کردم تعداد مراجعان به اندازه‌ای بالا بود که من دیرتر از دیگر همراهانم به محل اقامت‌مان بازمی‌گشتم.

وی افزود: آنچه در بیماری‌های عفونی تاثیر می‌گذارد سیستم ایمنی بدن است که آن نیز تحت تاثیر طرز تفکر افراد قرار دارد؛ به دنبال این مسئله افراد با داشتن روحیه مناسب می‌توانند سیستم ایمنی بهتری داشته باشند و در نتیجه در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر هستند.

احساس آرامش، شادی، لذت بردن از زندگی و موارد مشابه می‌توانند حال روحی افراد را بهبود بخشد و باعث پیشرفت سیستم ایمنی می‌شود؛ سیستم ایمنی بدن انسان به اندازه‌ای حساس است که با دیدن خواب بد نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نتیجه حفظ سلامت روحی یکی از ارکان مهم در حفظ سلامت جسمی است.

متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: فعالیت‌های جهادی برای من یک نیاز هستند و من به دیگر همکاران خود می‌سپارم تا در صورت فراهم بودن موقعیت خدمات جهادی به من اطلاع دهند تا بتوانم در این حرکت زیبا با آن‌ها همراه باشم. من سعی می‌کنم همیشه از فرصت‌های خدمت به دیگران استفاده کنم و در کمک‌ها و فعالیت‌های جهادی شرکت کنم چرا که هیچ حسی بهتر از این کار نیست.

سوری ادامه داد: انسان در کنار کار حتما باید زمانی را در کنار خانواده بگذراند و همچنین برای خود وقت بگذارد؛ من در این زمان‌ها به خواندن کتاب، یادگیری موسیقی و حرفه‌های جدید می‌پردازم تا همواره بتوانم حرفه‌ها و اطلاعات جدید یاد بگیرم. در کنار این مسائل ورزش نیز اهمیت بسیاری دارد چرا که برای سلامت جسمانی بسیار مناسب است.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها