اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش سلامت روح و روان در کنترل بیماری‌های جسمی

شنیدنیهای پزشکی که به فعالیت جهادی از ایران تا آفریقا پرداخت

طاهره سوری، متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: برخی از شغل‌ها بیشتر یک حرفه هستند از این مشاغل می‌توان به وکالت، پلیس بودن و پزشک بودن اشاره کرد که جنبه‌های اخلاقی بسیاری دارند. علت آن که در گذشته به پزشکان طبیب می‌گفتند آن بود که جنبه حرفه‌ای و اخلاقی این شغل را مطرح می‌کردند.

 از نگاه من سرمایه پزشک ذخیره اخروی اوست که از اقداماتش سرچشمه می‌گیرد؛ پزشک می‌تواند تصمیم بگیرد بیمارانی که توانایی مالی کافی برای درمان ندارند را رایگان درمان کند. این اقدامات به صورت دنیوی و اخروی برای انسان خوب است.

وی افزود: بسیاری از کارهای یک پزشک در حوزه کاری او قرار دارد و پزشک صرفا وظایف خود را انجام می‌دهد اما در کنار آن مسائل اخلاقی و اجتماعی وجود دارند که پزشک می‌تواند با توجه کردن به آن‌ها اقدامات زیبایی انجام دهد. به دنبال این مسئله من به کمک همکاران هلال احمر به بخش‌های مرزی و مرکزی ایران رفتم و به نیازمندان کمک کردم. همچنین در خارج از کشور به مناطق نیازمند آفریقا رفتم چرا که آن‌ جا محروم‌ ترین قسمت‌ها قرار دارند.

متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: سلامتی برای من یک معجزه است و زمانی که سالم هستم از آن لذت می‌برم و تصمیم می‌گیرم بدون خستگی به دیگران کمک کنم تا سلامت را برای دیگران نیز فراهم کنم. طی دو سال کرونا فعالیت‌ها برای ما بسیار سنگین بود و تعداد بسیاری از بیماران به من مراجعه می‌کردند.

سوری اظهار کرد: کمک به دیگران همواره برای من احساس خوبی داشته و رضایت درونی ایجاد می‌کرده و می‌کند. زمانی که در آفریقا دیگران را درمان می‌کردم تعداد مراجعان به اندازه‌ای بالا بود که من دیرتر از دیگر همراهانم به محل اقامت‌مان بازمی‌گشتم.

وی افزود: آنچه در بیماری‌های عفونی تاثیر می‌گذارد سیستم ایمنی بدن است که آن نیز تحت تاثیر طرز تفکر افراد قرار دارد؛ به دنبال این مسئله افراد با داشتن روحیه مناسب می‌توانند سیستم ایمنی بهتری داشته باشند و در نتیجه در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر هستند.

احساس آرامش، شادی، لذت بردن از زندگی و موارد مشابه می‌توانند حال روحی افراد را بهبود بخشد و باعث پیشرفت سیستم ایمنی می‌شود؛ سیستم ایمنی بدن انسان به اندازه‌ای حساس است که با دیدن خواب بد نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نتیجه حفظ سلامت روحی یکی از ارکان مهم در حفظ سلامت جسمی است.

متخصص بیماری‌های عفونی و پزشک جهادی گفت: فعالیت‌های جهادی برای من یک نیاز هستند و من به دیگر همکاران خود می‌سپارم تا در صورت فراهم بودن موقعیت خدمات جهادی به من اطلاع دهند تا بتوانم در این حرکت زیبا با آن‌ها همراه باشم. من سعی می‌کنم همیشه از فرصت‌های خدمت به دیگران استفاده کنم و در کمک‌ها و فعالیت‌های جهادی شرکت کنم چرا که هیچ حسی بهتر از این کار نیست.

سوری ادامه داد: انسان در کنار کار حتما باید زمانی را در کنار خانواده بگذراند و همچنین برای خود وقت بگذارد؛ من در این زمان‌ها به خواندن کتاب، یادگیری موسیقی و حرفه‌های جدید می‌پردازم تا همواره بتوانم حرفه‌ها و اطلاعات جدید یاد بگیرم. در کنار این مسائل ورزش نیز اهمیت بسیاری دارد چرا که برای سلامت جسمانی بسیار مناسب است.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها