اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جزئیات طراحی سامانه مهاجرت معکوس دانشجویان ایرانی

۲هزار ایرانی از صد دانشگاه برتر جهان، برای توسعه کسب‌وکارها، به ایران بازگشتند

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع سوابق تحصیلی و نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه صبح پارسی اظهار داشت: خانواده استارتاپی‌های دانش‌بنیان، خانواده بسیار منسجمی است. همه ما برادران و خواهرانی هستیم که پا به پای هم کار می‌کنیم و پیش می‌رویم. ما در بخش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و بقیه در جایگاه اجرا و عملی کردن ایده‌های خود بسیار پیشرفت داشته‌آیم.

وی افزود: زیرساخت هر عملیات و خدمتی، منابع انسانی و علم است. چه بسا علمی که توسط جوانان بنیان‌گذاری می‌شود بسیار سریع‌تر پیشرفت می‌کند. ما طرح موفقی داشتیم که در آن ۲۰۰۰ ایرانی فارغ‌التحصیل از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان را با هدف راه‌اندازی کسب‌وکار‌های جدید وارد ایران کرد. امروزه همه استارتاپ‌های بزرگ و موفق در ایران، توسط افراد همین گروه به وجود آمده‌اند. هدف ما این است که از نیروی داخل کشور نیز همین بهره‌وری را داشته باشیم.

او اظهار کرد: ما باید برای نیروی جوان و آماده خود بستری فراهم کنیم تا بتوانند در کنار اساتید و فرهیختگان زمینه تخصص خود فعالیت کنند. به این صورت می‌توانیم فضای کسب‌وکار و درامدزایی را برای آن‌ها فراهم کنیم تا بتوانند در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولتی که در حالت کلی به خاطر عدم تجربه کافی ورود به آن‌ها سخت است، مشغول به کار شوند.

او افزود: در زمینه دانش بنیان تاکنون دو قانون مهم و اساسی به تصویب رسیده است. در این حوضه حضور ایرانیان خارج از کشور نیز بسیار پررنگ است. این افراد صاحب دانش و تخصصی هستند که در آن زمینه کسب‌وکار خود را دارند. قطعا برای فعالیت در داخل از کشور، این کسب‌وکار باید نسبت به نظیر خود در خارج برتری داشته باشد و به درامدزایی بیشتر منجر شود.

دلیری گفت: ما با ایجاد سامانه‌ای مخصوص، ابتدا به صورت کامل بستر و شرایط را برای حضور جوانان ایرانی خارج از کشور فراهم کردیم، و بعد از آن‌ها خواستیم که وارد کشور بشوند. آن‌ها توانستند به دانشگاه دلخواه خود وارد شوند و به همین خاطر جمع زیادی از ورودی‌های دانشگاهی از این گروه تشکیل شده بوند و همین فضای علمی را متحول کرد.

او در ادامه افزود: خبر خوب این است که این طرح‌ها همچنان در جریان هستند. با تغییرات ایجاد شده در معاونت علمی فناوری، هیئت علمی فرهیخته‌ای شکل گرفته است. لذا همین نگاه فعلا حاکم و در مسیر ارتقا خواهد بود که این خود منجر به ایجاد توقعات بیشتر در آینده نیز می‌شود.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی حسین قطبی‌زاده از شبکه جام جم پخش می شود،جمعه 20 آبان، با موضوع "روز جهانی علم" بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی و کیمیا گیلانی با علیرضا دلیری، دستیار معاون علمی فناوری رئیس جمهور به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها