اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جزئیات طراحی سامانه مهاجرت معکوس دانشجویان ایرانی

۲هزار ایرانی از صد دانشگاه برتر جهان، برای توسعه کسب‌وکارها، به ایران بازگشتند

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع سوابق تحصیلی و نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه صبح پارسی اظهار داشت: خانواده استارتاپی‌های دانش‌بنیان، خانواده بسیار منسجمی است. همه ما برادران و خواهرانی هستیم که پا به پای هم کار می‌کنیم و پیش می‌رویم. ما در بخش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و بقیه در جایگاه اجرا و عملی کردن ایده‌های خود بسیار پیشرفت داشته‌آیم.

وی افزود: زیرساخت هر عملیات و خدمتی، منابع انسانی و علم است. چه بسا علمی که توسط جوانان بنیان‌گذاری می‌شود بسیار سریع‌تر پیشرفت می‌کند. ما طرح موفقی داشتیم که در آن ۲۰۰۰ ایرانی فارغ‌التحصیل از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان را با هدف راه‌اندازی کسب‌وکار‌های جدید وارد ایران کرد. امروزه همه استارتاپ‌های بزرگ و موفق در ایران، توسط افراد همین گروه به وجود آمده‌اند. هدف ما این است که از نیروی داخل کشور نیز همین بهره‌وری را داشته باشیم.

او اظهار کرد: ما باید برای نیروی جوان و آماده خود بستری فراهم کنیم تا بتوانند در کنار اساتید و فرهیختگان زمینه تخصص خود فعالیت کنند. به این صورت می‌توانیم فضای کسب‌وکار و درامدزایی را برای آن‌ها فراهم کنیم تا بتوانند در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولتی که در حالت کلی به خاطر عدم تجربه کافی ورود به آن‌ها سخت است، مشغول به کار شوند.

او افزود: در زمینه دانش بنیان تاکنون دو قانون مهم و اساسی به تصویب رسیده است. در این حوضه حضور ایرانیان خارج از کشور نیز بسیار پررنگ است. این افراد صاحب دانش و تخصصی هستند که در آن زمینه کسب‌وکار خود را دارند. قطعا برای فعالیت در داخل از کشور، این کسب‌وکار باید نسبت به نظیر خود در خارج برتری داشته باشد و به درامدزایی بیشتر منجر شود.

دلیری گفت: ما با ایجاد سامانه‌ای مخصوص، ابتدا به صورت کامل بستر و شرایط را برای حضور جوانان ایرانی خارج از کشور فراهم کردیم، و بعد از آن‌ها خواستیم که وارد کشور بشوند. آن‌ها توانستند به دانشگاه دلخواه خود وارد شوند و به همین خاطر جمع زیادی از ورودی‌های دانشگاهی از این گروه تشکیل شده بوند و همین فضای علمی را متحول کرد.

او در ادامه افزود: خبر خوب این است که این طرح‌ها همچنان در جریان هستند. با تغییرات ایجاد شده در معاونت علمی فناوری، هیئت علمی فرهیخته‌ای شکل گرفته است. لذا همین نگاه فعلا حاکم و در مسیر ارتقا خواهد بود که این خود منجر به ایجاد توقعات بیشتر در آینده نیز می‌شود.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی حسین قطبی‌زاده از شبکه جام جم پخش می شود،جمعه 20 آبان، با موضوع "روز جهانی علم" بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی و کیمیا گیلانی با علیرضا دلیری، دستیار معاون علمی فناوری رئیس جمهور به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها