اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفت‌وگو با نخبه‌ای که تا ۲۹ سالگی بیش از ۵۰ مقاله نوشت

آرش قربانی: یکی از خاصیت‌های علم پویایی آن است در نتیجه هر دانشی که پویایی نداشته باشد علم به حساب نمی‌آید

  آرش قربانی، نخبه و دانشجوی برگزیده گفت: نخبه از نظر من فردی چند بعدی است که به درس و کتاب محدود نمی‌شود،‌ بلکه با زمان‌بندی و برنامه‌ریزی‌هایی که دارد به تمامی اهداف خود می‌رسد و می‌تواند در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قدم بردارد. انسان به طور کلی موجودی چند بعدی است و فردی که می‌تواند در تمامی این ابعاد پیشروی داشته باشد نخبه به حساب می‌آید. نخبه می‌تواند در ابعاد مختلف قدم بردارد و این باعث بازماندگی او از بخش‌های دیگر زندگی‌اش نمی‌شود.

وی افزود: من لیسانس خود را از دانشگاه شهید بهشتی گرفتم و ارشد را در دانشگاه فردوسی مشهد گذراندم پس از آن نیز به صورت استعداد برتر در دانشگاه خوارزمی دکتری تخصصی خواندم و آن را سه ساله با رتبه برتر ۱۹.۳۸ و پایان‌نامه ۱۹.۸۲ به پایان رساندم.

او اظهار داشت: پدر من از ابتدای دوران تحصیل مشوق من بود؛ او باستان‌شناس، تاریخ‌دان، مولف و نویسنده بود و فعالیت‌های علمی او همواره باعث شده بود تا من به این حوزه علاقه‌مند شوم و من را به ادامه تحصیل و پیشرفت در آن تشویق می‌کرد.

من با علاقه شخصی انتخاب رشته کردم و در هر زمینه‌ای که وارد شدم سعی کردم در آن پیشرفت داشته باشم؛ به خاطر دارم در کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی و جغرافیای سیاسی شهید بهشتی قبول شدم. پس از مطالعاتی که انجام دادم متوجه شدم هر شخص می‌تواند در هر رشته‌ای که بخواهد پیشرفت داشته باشد و تنها لازمه آن تلاش و پشتکار خود شخص است.

قربانی گفت: آینده شغلی جغرافیای سیاسی در وزارت خارجه،‌ وزارت کشور و هیئت علمی دانشگاه است؛ من علاقه قلبی به این حوزه دارم و از زمانی که وارد رشته جغرافیایی سیاسی شدم متوجه علاقه بسیارم به آن شدم. من تاکنون که ۲۹ سال سن دارم ۱۰ کتاب در این زمینه تالیف کردم و همچنین ۵۰ مقاله در مورد موضوعات مختلف این حوزه ارائه داده‌ام. همچنین در کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی حاضر شدم تا در این رشته فعالیت داشته باشم.

وی افزود: سال ۱۳۹۴ اولین کتاب خود را تالیف کردم و در آن به مدل‌سازی در جغرافیایی انسانی پرداختم. یکی از خاصیت‌های علم پویایی آن است در نتیجه هر دانشی که پویایی نداشته باشد علم به حساب نمی‌آید زیرا دنیای ما همواره در حال تغییر و رشد است.

او ادامه داد: من در تمامی کتاب‌های خود به صورت کاربردی به موضوعات مختلف پرداخته‌ام. هر علمی یک رسالت دارد و این رشته هدف سازماندهی فضای زندگی جغرافیایی است. نخبه گفت: من در حوزه تغییر اقلیم برنامه‌هایی را به سازمان‌های مختلف ارائه دادم و آن‌ها از این برنامه‌ها استفاده کردند اما متاسفانه این اقدامات به اندازه‌ای گسترده نبودند که نتیجه قابل توجهی داشته باشند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

محرم 1403 برنامه های شبکه جام جم به مناسبت ایام محرم «پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد نشاط در صفهای رای گیری در آلمان جایگاه ویژه مشارکت در جمهوری اسلامی انتخابات در پاکستان رصد جدی فضای مجازی در هفته منتهی به انتخابات گفتگوی تلفنی استودیوی انتخاب ایرانی با سخنگوی ستاد انتخابات کشور مشارکت حداکثری ایرانیان مقیم کنیا در انتخابات ایرانیان مقیم مالزی و حضور پرشورشان در انتخابات حضور دکتر امین صبحی در استودیوی انتخاب ایرانی شور و حال ایرانیان مقیم کویت در انتخابات حضوری ایرانی های مقیم چین در انتخابات ریاست جمهوری سعید صادق لو کارشناس مسائل سیاسی در استودیوی شبکه جام جم علی محمد اسماعیلی کارشناس مسائل رسانه در برنامه انتخاب ایرانی افزایش 90 صندوق اخذ رأی در انتخابات دور دوم برای ایرانیان خارج از کشور "حماسه جمهور" انتخاب هر ایرانی مناظره دوم پزشکیان و جلیلی، امشب ساعت21:30 به وقت تهران اعلام زمان پخش مناظره های دور دوم انتخابات زیاست جمهوری 1403 فعالیت شعب اخذ رای در استرالیا برگزاری انتخابات در آتن انتخابات در کویت مجیدرضا پناه درباره صیانت از آرا، تاکید کرد. هموطنان ایرانی مقیم ترکیه، پای صندوق رای رفتند. تمام اقوام در داخل و خارج از كشور در انتخابات سهيم هستند. مشارکت ایرانیان مقیم تایلند در انتخابات ریاست جمهوری روند کار رای گیری در خارج از کشور انتخابات نقطه اصلي كانون قدرت مردم است. حماسه جمهور انتخاب هر ایرانی اعلام آخرین برنامه های تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه جام جم پنجمین و آخرین مناظره ظهر امروز به روی آنتن جام جم می رود. رقابت کاندیداها در مناظره چهارم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها، شنبه 2 تیرماه شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها