اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تولید جی‌پی‌اسی که تنها 2/5 متر خطای دقتی دارد

ساخت دقیق‌ترین جی‌پی‌اس بازار ایران توسط یک شرکت دانش‌بنیان

انوشیروان نوروزی، لیسانس مکانیک و رییس هیت مدیره شرکت دانش‌بنیان گفت: الکترونیک اکنون به یکی از بخش‌های مهم زندگی همه انسان‌ها تبدیل شده است؛ مدارهای الکترونیک داخل کشور به دو صورت دیپ یا اس‌ام‌دی تولید می‌شوند. زمانی که مداری به صورت دیپ تولید می‌شود ما باید با استفاده از مایع فلکس مخصوص لحیم‌کاری ۱۰۰ المان را صورت دهیم.

نوروزی اظهار کرد: مایع فلکس دارای اهمیت بالا، تاریخ انقضای کم و شرایط سخت برای واردات است. به همین دلیل من و همکارانم تصمیم گرفتیم این مایع را در داخل کشور تولید کنیم تا به یکی از اساسی‌ترین نیازهای بخش الکترونیک پاسخ داده باشیم.

وی افزود:  در ابتدا سنسورهای الکترونیک را تولید می‌کردیم اما به دلیل آن که نیاز به فلکس داشتیم تصمیم گرفتیم آن‌ را هم تولید کنیم و از آنجایی که هزینه تولید آن نصف هزینه وارداتش است ما این کار را ادامه دادیم.  همچنین محصولات دیگری را نیز به تولید می‌رسانیم و اکنون نوعی جی‌پی‌اس را به مرحله تولید رسانده‌ایم که می‌تواند در بخش‌های خاص نیز پاسخگو باشد و سیگنال ارسال کند.

او ادامه داد: این جی‌پی‌اس دقت بسیار بالایی دارد و حتی افرادی که آلزایمر دارند می‌توانند آن را به همراه خود ببرند تا در صورت گم کردن مسیر به راحتی توسط آشنایان پیدا شوند. این سیستم حتی برای یافتن خودروها بسیار می‌تواند تاثیرگذار باید چرا که به سرعت و دقت بالا اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. متاسفانه قطعات الکترونیک از کشورهای خارجی وارد می‌شوند اما مدارها، طراحی‌ها و برنامه‌نویسی‌های آن‌ها توسط ایرانیان انجام می‌شوند.

رییس هیت مدیره شرکت دانش‌بنیان گفت: ما برای آزمایش سیستم‌های جی‌پی‌اسی خود در کشور آلمان نیز مرکز مخابرات اجاره کرده‌ایم تا بتوانیم سیگنال‌هایی را برای این جی‌پی‌اس استفاده کنیم. متاسفانه جی‌پی‌اس‌های موجود در بازار امروزی ایران هیچ کدام توانایی ردیابی در خانه و زیرزمین را ندارند. سیستم ما با دقت بالا مسیریابی می‌کند و تنها دو و نیم متر احتمال خطا دارد.

نوروزی اظهار کرد: ما در نظر داریم در آینده خمیرهای مخصوص سیستم اس‌ام‌وی را تولید کنیم و آن را از حالت وارداتی  خارج کنیم. این خمیر تنها ۶ ماه انقضا دارد و به همین دلیل نگهداری آن می‌تواند بسیار دشوار باشد.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع کارآفرینی در حوزه الکترونیک بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و آلاء خامه‌یار با انوشیروان نوروزی، لیسانس مکانیک و رییس هیت مدیره شرکت دانش‌بنیان به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها