اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش زبان بدن در موثر بودن قصه‌ها

چگونه برای کودکان خود قصه بگوییم؟

مریم طبری، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و مدرس قصه گویی نوجوان گفت: یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای روبرو شدن با کودکان برقراری ارتباط موثر با آن‌ها است؛ برای این کار ما باید موضوعات پیچیده را ساده‌ کنیم. قصه و قصه‌گویی یکی از قدرتمند‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط موثر با کودکان است.

طبری ادامه داد: به طور کلی قصه‌گویی تنها برای کودکان در نظر گرفته نشده است؛ قصه‌گویی به تمامی کشورها و فرهنگ‌ها ارتباط دارد و دنیای قصه گفتن از جذابیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: برقراری ارتباط موثر به اندازه‌ای که می‌تواند سخت باشد، می‌تواند سادگی داشته باشد و با قصه‌گویی می‌شود با آن‌ها ارتباط برقرار کرد. کودکان می‌دانند بسیاری از مواردی که در قصه وجود دارند حقیقت ندارند اما دوست دارند آن‌ها را باور کنند و تصورات خلاقانه داشته باشند.

او اظهار کرد: ما باید در نظر بگیریم چه قصه‌ای را برای فرزندانمان انتخاب کنیم تا بتوانیم ارتباط با آن‌ها را از همیشه مفیدتر کنیم. قصه‌ها آثار تربیتی بسیار عمیقی دارند چرا که قصه‌ها زبان غیرمستقیم دارند.

کارشناس ارشد مشاوره خانواده و مدرس قصه گویی نوجوان گفت: برای مثال اگر بخواهیم اعتماد به نفس کودکان را در قصه خود افزایش دهیم باید قصه‌ای را انتخاب کنیم که این موضوع را به صورت غیر مستقیم در خود جای داده است؛ قصه‌ها در کنار اهدافی که دارند همواره خلاقیت کودکان را نیز افزایش می‌دهند.

طبری ادامه داد: افراد برای قصه گفتن نیاز به کسب تجربه دارند و می‌توانند این کار را به سادگی انجام دهند. افراد در قصه گویی می‌توانند از زبان بدن خود استفاده کنند تا باورپذیری را در کودکان افزایش دهند. قصه‌گویی خوب زمانی صورت می‌گیرد که فرد از ابزار ساده و در دسترس استفاده کنند. ابزار استفاده در قصه‌گویی باید تا حدی مرتبط با قصه باشند و نباید تعدادی بالایی از آن‌ها استفاده شود.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع قصه‌گویی برای کودکان بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و آلاء خامه‌یار با مریم طبری، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و مدرس قصه گویی نوجوان به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها