اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش ویدئوچک در روند کار داوران کشتی

روش جالب مربیان کشتی برای نمایش اعتراض خود در مسابقات

محمد ابراهیم امامی، پیشکسوت و داور کشتی گفت:  بیش از ۴۷ سال است که در ورزش کشتی فعالیت دارم؛ در سال‌های ابتدایی شروع این ورزش من در مسابقات شرکت می‌کردم و در سطح بین‌المللی کشتی می‌گرفتم. با گذر زمان تصمیم گرفتم تا به داوری کشتی روی بیاورم و موفق شدم در المپیک نیز داوری کنم و در نهایت این روزها به عنوان تحلیلگر تیم ملی در مسابقات جهانی حضور پیدا می‌کنم و قوانین را برای کشتی‌گیرها و مربیان مطرح می‌کنم.

امامی اظهار داشت: متاسفانه قوانین کشتی، بر خلاف ورزش‌های دیگر مانند والیبال یا فوتبال، بسیار سریع تغییرمی‌کنند. طی چندسال گذشته نیز می‌خواستند کشتی را از المپیک حذف کنند و به همین دلیل همواره قوانین آن در حال تغییر بوده‌اند. با این وجود تغییراتی که در کشتی صورت گرفته‌اند باعث جذاب‌تر شدن آن شده‌اند و اکنون مخاطبان کشتی بیشتر از تماشای این ورزش لذت می‌برند و تعداد آن‌ها نیز افزایش یافته است.

وی افزود: من در کنار داوری و تحلیل، سخنگوی فدراسیون کشتی نیز هستم؛ اما برای گزارشگری ورزش کشتی باید با بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی در ارتباط باشم و نیاز به تجربه بسیاری در صداپیشگی دارم.

او اظهار داشت: من سال ۵۴ وارد ورزش کشتی شدم و در آن زمان در رشته کشتی آزاد فعالیت می‌کردم و در آن رشته کشتی زیرگیری بیشتر صورت می‌گرفت. از سال ۵۹ به بعد به کشتی فرنگی روی آوردم و عناوین خود در سطح استانی و کشوری را در این کشتی به دست آوردم.

پیشکسوت و داور کشتی گفت: افراد در کشتی با توجه به توانایی‌ها و قدرت‌های بدنی خود به سمت رشته‌های مختلف کشتی راهنمایی می‌شوند و به همین دلیل نیز من به سمت کشتی فرهنگی رفتم و توانستم در آنجا پیشرفت چشمگیری داشته باشم و از دستاوردهایم لذت ببرم.

امامی ادامه داد: داوری در کشتی به دلیل نکات ریزی که دارد سخت‌ترین نوع قضاوت را در بین ورزش‌ها به خود اختصاص می‌دهد؛ رشته کشتی به دلیل پیچیدگی فنونی که دارد تشخیص امتیاز‌ها در آن بسیار سختی خاص خود را دارد.

وی افزود: من سعی کردم در تمامی مواقع کنترل رفتار خود را داشته باشم و عصبانی نشوم چرا که داورانی که آرامش خود را از دست می‌دهند نمی‌توانند به درستی قضاوت کنند. همواره سعی کردم اعتراض مربیان را درک کنم چرا که آن‌ها مسابقه را از دید خود می‌بینند؛ اما به طور کلی مربیان روشی به نام به چالش کشیدن دارند که  طی آن یک لامپ را به نشانه اعتراض روشن می‌کند.

او اظهار کرد: اگر داور وسط در تصمیم‌گیری خود اشتباهی کرده باشد هیئت‌ داورن آن را بررسی می‌کنند و برای تایید یا تکذیب اعتراض نظر می‌دهند. به دنبال این قوانین داوران اکنون با ذهن آرام‌تری نظرات خود را اعلام می‌کنند. اکنون ویدئو چک به داوران بسیار کمک می‌کند که در نهایت تصمیم درست را بگیرند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.
 

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها