اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جمع‌آوری ۴۰۰ هزار اثر اقتباسی از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس

مجتبی شاکری: پس از جنگ اطلاعات بسیاری را از بین افراد مهم در جنگ جمع‌آوری کردم

مجتبی شاکری، بسیجی جانباز نابینا گفت: یکی از پدیده‌های بزرگ انقلاب اسلامی، به میدان آمدن نسلی بی‌سابقه بود؛ در دوران انقلاب جوانان بسیاری در میدان حاضر شدند و همچنین به جنگ رفتند. من پیش از جانبازی بینا بودم و تجربه‌ آسیب‌دیدگی جدی نداشتم اما در آن زمان خود را برای خطرهای بزرگ آماده‌کرده بودم و با این دیدگاه به جنگ با دشمن رفتم.

شاکری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشیم ظرفیت‌های درونی خود انسان است؛ ما باید خود را بزرگ بدانیم چرا که ظرفیت‌های بسیاری در انسان وجود دارد، به اندازه‌ای که ما شاید تا آخر عمر نتوانیم درک کنیم خداوند چگونه چنین موجود پر ظرفیتی را خلق کرده است.

وی افزود: صحنه انقلاب این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا از فکر به حضور در صحنه‌های سخت به جایی برسیم که اکنون به نظم نوین جهانی با محوریت ایران فکر کنیم. این یعنی آنقدر رشد داشته‌ایم که مولفه‌های قدرت را در مشت خود احساس می‌کنیم. یک زمان تلاش داشتیم تا خود را در عرصه بین‌الملل به نمایش بگذاریم اما اکنون به یکی از عناصر تایید کننده در بین‌الملل به حساب می‌آییم.

او اظهار داشت:  جانبازی من زمانی صورت گرفت که یک مین ضدنفر در دستانم منفجر شد که باعث شد دستان، چشمان و گوش‌هایم آسیب ببینند. تا آن زمان من تنها کارهای فیزیکی و میدانی انجام داده بودم و به همین دلیل نمی‌دانستم باید چه کاری کنم اما با گذر زمان متوجه شدم که می‌توانم گردآورنده خاطرات رزمندگان باشم. 

وی افزود: من و یکی از دوستان دیگرم در جبهه با ضبط و نوار کاست در چادرهای رزمندگان در خط مقدم می‌رفتیم و از آن‌ها سوال می‌پرسیدیم و پاسخ‌هایشان را ضبط می‌کردیم. در آن زمان بسیاری از هم‌رزمان از شرایط من متعجب می‌شدند.

بسیجی جانباز نابینا گفت: من با گذر زمان این کار را رها نکردم و پس از مدتی با برگزاری جلسات واکاوی خاطرات در دفتر ادبیات ایثار و بنیاد جانبازان ،اطلاعات بسیاری را از بین افراد مهم در جنگ جمع‌آوری کردم و توانستم به همراه آن‌ها و کمک این افراد ده جلد کتاب در این رابطه به چاپ برسانم.

شاکری ادامه داد: من برای پیدا کردن آثاری که می‌توان از آن‌ها اقتباس کرد توانستیم حدود ۴۰ هزار اثر را غربالگری کنیم و ۴۰۰ اثر با ظرفیت‌های فوق‌العاده پیدا کردیم. از دل آن تعداد نیز ۲۰۰ اثر انتخاب شد تا آن‌ها را با تصویرسازی به نمایش درآوریم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع دفاع مقدس بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و آلاء خامه‌یار با مجتبی شاکری، بسیجی جانباز نابینا کشور به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها