اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به بازار اولیه و ثانویه برای هنرمندان

سالار حسن‌زاده: هنرمندانی موفق خواهند بود که خلاقیت خود را بروز داده و با دنیای اطرافشان به اشتراک بگذارند.

سالار حسن‌زاده، کارشناس فلسفه هنری، گفت: یکی از دلایل مهم خلق آثار هنری، رساندن انسان به سعادتمندی است. هنرمند با خلق یک اثر هنری، می‌تواند راه رسیدن به سلامت و سعادتمندی را به مردم جامعه‌اش نشان دهد.

وی افزود: هر اثر هنری مسیری را برای رسیدن از دست هنرمند به مخاطب طی می‌کند. در این مسیر عواملی مانند خانه‌های حراج، مجموعه‌داران، گالری‌ها، منتقدین و دوستداران آثار هنری، هرکدام به نوعی ایفای نقش می‌کنند و بر ارزش‌گذاری نهایی آن تاثیر می‌گذارند.

حسن‌زاده گفت: تاکنون بازار ثانویه و وب دو، برای اعتبار بخشیدن و معرفی هنرمند در بازار اولیه به کار گرفته شده است. هرچند در وب سه، یعنی دنیای متاورس، بلاکچین و ان‌اف‌تی‌ها، روند کاملا متفاوت است.

او افزود: عموما در بازار اولیه چندین عامل بر ارزش‌گذاری و معروفیت یک اثر تاثیرگذارند. اما در بازار ثانویه به خاطر شفافیت اطلاعات ، پراکندگی و عدم متمرکز بودن، احتمال مورد سو استفاده قرار گرفتن به مراتب پایین‌ بیاید. این باعث می‌شود نهاد‌ها و مجموعه‌داران بیشتری بر روی این اثرات هنری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

حسن‌زاده در آخر اظهار کرد: در دنیای امروز هنرمندانی که ندای درونی هنری‌شان را هیچ‌گاه بروز نمی‌دهند نمی‌توانند تاثیرگذار باشند. بلکه هنرمندانی موفق خواهند بود که خلاقیت خود را بروز داده و با دنیای اطرافشان به اشتراک بگذارند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع آثار هنری امروزی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و آلاء خامه‌یار با سالار حسن‌زاده، کارشناس فلسفه هنری به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

یلدا و یک دقیقه مهربانی بیشتر سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها