اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی و همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج

محمد زهرایی: «بسیجی، مانند یک چشمه از دل مردم می‌جوشد»

  محمد زهرایی، مسئول سازمان بسیج جهاد سازندگی کشور، گفت: بسیج سازندگی، یکی از شعبات سازمان بسیج است که در سال ۷۹ با هدف ایجاد بستری منعطف برای فعالیت و خدمت نسل جدید انقلاب، راه ‌اندازی شد.

وی افزود: در همان سال‌های ابتدایی، ما قریب بر ۴۹ گروه جهادی خودجوش،  غالبا دانشجویی داشتیم. اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی داریم که ۱۲ هزارتا از آن‌ها جغرافیامحور بوده و مهاجرت می‌کنند و بقیه در محل سکونت خود خدمت می‌کنند.

زهرایی اظهار داشت: امروزه دفاع مقدس تنها شکل نوین به خود گرفته اما ماهیت آن تغییری نکرده است. یعنی نه جبهه استکبار در زمینه منافع خودش کوتاه آمده و نه ما در زمینه دفاع از مظلوم این کار را انجام داده‌این؛ تنها تکنیک‌ها نو و جدید شده است.

او افزود: ما یک تعریف مبنی بر این داریم که تفکر تشکل می‌آورد، اما خلاف آن برقرار نیست. اشتباه  دشمن نیز در همین است که بسیج را تشکلی جدا از مردم ایران می‌شناسد و می‌خواهد به آن آسیب وارد کند. در حالی که تفکر بسیجی، مانند یک چشمه از دل مردم می‌جوشد.

وی اظهار کرد: خدمات بسیج سازندگی در سه عرصه طبقه‌بندی می‌شود؛ جهادی، محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی. برای مثال در عرصه محرومیت‌زدایی روستایی، طرح آب شرب مناطق روستایی و مسکن محرومین را داریم که در حال انجام هستند. یا در عرصه اقتصاد مقاومتی، می‌توان به طرح صندوق‌های قرض‌الحسنه مردمی، با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی اشاره کرد.

زهرایی افزود: اکنون در هفته بسیج، ما برنامه رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی را داریم که در آن ۱۴ هزار گروه جهادی به مدت ۱۹ روز، در ۱۰۰۰ نقطه محروم کشور، ۱۲ خدمت را انجام می‌دهند. علاوه بر آن همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی را داریم که در آن کارگاه‌های مشاغل خانگی را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی حسین قطبی‌زاده از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع هفته بسیج بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی وسارا شاکری با محمد زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها