اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

رکورد کشیدن هواپیمای ۲۸ تنی با دندان در دست چه کسی است؟

خواهر و برادری که کشتی و هواپیما را با دندان کشیدند!

پوریا سرلک، رکورددار بلند کردن وزنه با دندان گفت: من از سن ۸ سالگی در حوزه ورزش‌های رزمی فعالیت می‌کردم و کارای قدرتی را بسیار دوست داشتم؛ استاد من خلیل عقاب بودم و ایشان یکی از اسطوره و الگوهای من هستند که چند وقت دیگر به ۱۰۰ سالگی می‌رسند.

وی افزود: در حال حاضر دارم در حیطه کشتی پهلوانی فعالیت می‌کنم و در کنار آن رکورددار کشیدن هواپیما، کامیون و کامیونت با دندان هستم. اکنون رکورد کشیدن هواپیمای ۲۸ تن و کشتی ۱۲۰ تن را دارم. کشتی مورد نظر را در جهت مخالف آب کشیدم که بسیار دشوارتر بود.

او اظهار داشت: منطقه شهری ما در بختیار تمامی افراد پهلوان بودند و این روحیه پهلوانی همیشه در اطراف من چه در آن منطقه و چه در تمامی شهرهای ایران وجود داشت. من از ۹ سالگی به رشته‌های پهلوانی و قدرتی علاقه‌مند بودم چرا که پدرم نیز در این حوزه فعالیت می‌کرد.

پوریا سرلک ادامه داد: من از همان زمان شیفته فعالیت پهلوانان سنتی بودم و با پهلوانان قدیمی مانند پهلوان اسفندیار و پهلوان خلیل عقاب ارتباط برقرار می‌کردم. خوشبختانه رشته‌های قدرتی همچنان در بین جوانان پرطرفدار است و ما شاگردان بسیاری داریم.

فائزه سرلک، ورزشکار و رکورددار کشیدن اجسام سنگین با دندان گفت: من در مسیر زندگی خود از اقدامات برادرم الگوبرداری کردم و از سن ۱۰ سالگی ورزش را آغاز کردم. این فعالیت‌ها با ورزش تکواندو آغاز شد. خوشبختانه به دلیل علاقه تمامی ما به ورزش، مادر و پدر همیشه من و برادرم را حمایت کردند چرا که می‌خواستند پیشرفت و موفقیت ما را ببینند.

وی افزود: من در کودکی زیر نظر برادرم ورزش می‌کردم و او مربی من بود تا زمانی که به مرحله رکوردزنی رسیدم؛ در آن زمان وارد حوزه کشیدن اجسام سنگین توسط دندان شدم و توانستم سه خودرو را به صورت همزمان جابه‌جا کنم.

او اظهار کرد: این فعالیت زیر نظر فدراسیون همگانی است و کمیته قوی‌ترین مردان بر روی آن نظارت دارد؛ این کار در جهان تنها توسط افراد محدود انجام شده است. من در سن ۱۶ سالگی توانستم اولین رکورد کشیدن سه خودرو را به ثبت برسانم.

فائزه سرلک ادامه داد: پس از آن توانستم رکوردهای خود را توسعه دهم و کامیون و کامیونت‌های سنگین‌تر با وزن شش تن و هشت تن را توسط دندان جابه‌جا کنم. پس از آن نیز رکوردهای دیگری مانند کشیدن کشتی ۲۸ تنی و اتوبوس داشتم که آن‌ها را رسانه‌ای نکردم اما در نظر دارم که در آینده آن‌ها را به ثبت برسانم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.
 

آخرین اخبار

"رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. در برنامه در ایران با رویدادهای هفتگی ورزش ایران هرماه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت: روز جهانی تالاسمی از پیشگیری آسان تا درمان مشکل گفتگو درباره صیانت از حقوق اتباع ایرانی با مشاور در کنکاش بحث می شود: انتصاب جدید در شبکه جهانی جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها