اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش پدر و مادر در علاقه‌مندی فرزند در انجام کار خیر

گفت‌وگو با خانواده‌ای که فعالیت بسیجی را در سه نسل ادامه دادند

منصور احمدلو، از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس گفت: من از سمت خانواده پدری اصالت اراکی  و از سمت خانواده مادر اصالتی اصفهانی دارم 

در زندگی هر آنچه دارم به دلیل بزرگواری‌های مادرم است؛ مادرم در یازده‌ سالگی من تاکید داشتند تا ما زبان بخوانیم و به تحصیل در خارج از کشور بپردازیم. تعالیم‌ مادرم همواره به ما روحیه می‌داد و متناسب با شرایط جامعه بود.

وی افزود: زمانی که جنگ شد من پانزده سال داشتم و شاهد آن بودم که پدرم در هفته اول به جبهه اعزام شدند؛ وی در آن زمان تمام مسئولیت را به من سپرد به نوعی که تصور می‌کردم به زودی فرزند شهید ‌می‌شوم.

او ادامه داد: فضای خانه ما همواره سرشار از روحیه انسان دوستی و خدمت به همنوعان بود به طوری که مادرم پس از مدتی مسئول پشتیبانی جنگ شرق تهران شد؛ وی در آن دوران فعالیت چند هزار بانوی بسیجی را در این شرایط مدیریت می‌کردند. متاسفانه برادر من در روزهای پایانی جنگ شهید شدند و زمانی که من این خبر را به مادرم دادم. مادرم برای بقای تکلیف در روستایی در سقز مدرسه ساختند.خوشبختانه مادر زمان جنگ با وجود آن که تنها ۱۵ سال داشتم اصلا مانع رفتن من به جبهه نشد و تنها از من خواست تا وقتی به منطقه رسیدم با او تماس بگیرم.

فرمانده اسبق در دوران دفاع مقدس گفت: من باور دارم که ناگفته‌های هشت سال دفاع مقدس علت شهید نشدن من در آن دوران بوده است؛ در نتیجه خود را موظف دانستم تا پس از جنگ در حوزه فرهنگی فعالیت داشته باشم و معاون اجتماعی و فرهنگی در یکی از مناطق تهران شوم. انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوانان بسیار ضروری است.

لیلا ملازاده، مادر منصور احمدلو گفت: من پنج پسر داشتم که یکی از آن‌ها شهید شد، بزرگ‌ترین آن‌ها منصور است و خوشبختانه‌ تمامی آن‌ها تحصیل کرده و صالح هستند. برای من همیشه روحیه فرزندانم مهم بود؛ از آنجایی که جوانان روحیه متفاوتی دارند انسان باید آن‌ها را درک کند و با توجه به روحیه آن‌ها با فرزندانش رفتار کند. من متوجه بودم که هر یک از فرزندانم چه علاقه‌مند‌ی‌هایی دارد و در نتیجه با توجه به همان مسائل با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کردم و هیچ‌وقت فرزندانم را مجبور به کاری نمی‌کردم.

وی افزود: زمانی که یک فرزند شاهد تلاش‌های پدر و مادر خود است از آن‌ها یاد می‌گیرد و مسیر آن‌ها را دنبال می‌کند؛ به دنبال این مسئله فرزندان من نیز همانند من در مسیر بسیجی شدن قدم برداشتند و اکنون سه نسل از خانواده ما در این حوزه فعالیت دارد.

او اظهار داشت: آن چه باعث شد من به سمت فعالیت‌های بسیجی بروم نصیحت‌ها و راهنمایی‌های پدر و مادرم بود که همواره من را به انجام کارهای خیر دعوت می‌کردند و از من می‌خواستد تا همیشه مهربان و یاری دهنده باشم. با وجود آن که پیش از انقلاب اهداف دیگری داشتم اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل آرمان‌هایی که داشتم تصمیم گرفتم مسیر زندگی را تغییر دهم و زندگی خود را وقف فعالیت‌های بسیجی کنم.ما در مرکز پشتیبانی شرق تهران به اقداماتی مانند دوخت لباس رزمنده‌ها مشغول بودند و همواره با تمام تلاش‌های خود کار می‌کردند.

امیرعلی احمدلو، پسر منصور احمدلو و کارگردان مستند‌های دفاع مقدس گفت: من در دوران تحصیل در حوزه کارگردانی و فیلم‌برداری بودم در نتیجه در حیطه ساخت مستند‌های دفاع مقدس فعالیت دارم چرا که رهبر معظم انقلاب نیز کارگردانان را به این کار توصیه کردند.

وی افزود: از آنجایی که من همواره مشغول فعالیت‌های دفاع مقدس هستم همیشه به دنبال موضوعات مرتبط هستم و از خانواده در رابطه با خاطرات جنگ می‌پرسم. تفریحات من از کودکی نیز از این فضا دور نبود و همواره فیلم‌هایی که تماشا می‌کردم نیز مربوط به دوران دفاع مقدس بودند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم میرود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمانهای برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری میشود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها