اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفت‌وگو با جوان‌ترین فردی که پرواز با پاراگلایدر را به تنهایی انجام داده است

هادی رضایی،‌ رئیس کمیته ملی: وجود استعداد و علاقه‌مندی در کنار یکدیگر افراد را به موفقیت می‌رساند.

 پیرترین خلبان پاراگلایدر چند سال دارد؟

نویدرضا خلیلی، رکورددار جوان‌ترین خلبان پاراگلایدر گفت: من علاقه دارم تا در زندگی ورزش را به طور جدی دنبال کنم؛ هدف من آن است که در رشته پاراگلایدر و کشتی پیشرفت داشته باشم و رشد کنم.

وی افزود: من به طور کلی هر هفته دو روز را به سایت شهید سلیمانی منطقه قائم‌شهر می‌روم و تمرین می‌کنم؛ معمولا تمرین‌های پاراگلایدر را در آخر هفته انجام می‌دهم. در طی هفته پس از انجام تمرین‌های درسی به ورزش کشتی می‌پردازم و در آن فعالیت می‌کنم.

مجید خلیلی، پدر نویدرضا خلیلی گفت: من و پسرم به همراه یکدیگر زیر نظر مربیان رشته پاراگلایدر در حال انجام تمرینات پرواز هستیم؛ پسر من موفق شد تا اولین رکورد خود را در ۲۹ اردیبهشت رکورد ثبت کند.

مجید خلیلی ادامه داد: استاد پرواز نویدرضا طی پرواز‌های اولی که با او داشت متوجه شد که استعداد‌ و توانایی لازم در نویدرضا وجود دارد؛ به دنبال این مسئله نویدرضا اکنون ۱۶ پرواز به تنهایی انجام داده است.

وی افزود: من از کودکی پسرم را مناسب برای ورزش دیدم و به همین دلیل او را ابتدا به ژیمناستیک فرستادم و اکنون نیز در کنار پاراگلایدر ورزش کشتی را انجام می‌دهد. 

هادی رضایی،‌ رئیس کمیته ملی ثبت رکورد گفت: نویدرضا جوان‌ترین فردی است که تا کنون توانسته سوار یک پاراگلایدر شود؛ ما توانستیم این رکورد را در کتاب اول رکورد‌های ملی ثبت کنیم و در نظر داریم در کتاب دوم نیز آن را قرار دهیم.

رضایی اظهار داشت: این رکورد در جهان وجود ندارد چرا که محدودیت‌هایی نیز برای کشورهای مختلف وجود دارد به دنبال این مسئله ما برنامه‌ریزی کردیم تا ثبت رکورد جهانی را نیز انجام دهیم.

او گفت: در گذشته موفقیت افراد فقط در درس‌ خواندن دیده می‌شد اما اکنون خانواده‌هایی مانند خانواده نویدرضا به علاقه‌مندی فرزندانشان بهای بیشتری می‌دهند و آن‌ها را به فعالیت در حوزه‌های مربوطه تشویق می‌کنند چرا که ممکن است استعداد زندگی آن فرزند در همین رشته‌ها باشد. دیدن فعالیت افرادی مانند نویدرضا باعث می‌شود دیگران نیز انگیزه بگیرند و پا در مسیر انجام علاقه‌مندی‌هایشان بگذارند.

وی افزود: در هنگام ثبت رکورد من ابتدا اولین پرواز نویدرضا را نپذیرفتم چرا که کمکی از سوی یکی از مربیان به هنگام پرواز صورت گرفت اما در پرواز دوم نویدرضا خلیلی موفق شد تا تمامی مراحل پرواز را به تنهایی طی کند و پیش برود.

رئیس کمیته ملی ثبت رکورد گفت: پیرترین فردی که پرواز با پاراگلایدر داشته ۱۰۴ ساله بوده است و توانسته رکورد پیرترین فردی که خلبانی پاراگلایدر انجام داده را ثبت کند.

رضایی اظهار کرد: هر انسانی در حوزه‌ای می‌تواند موفق باشد؛ خانواده‌ها باید استعداد و علاقه‌مندی‌های فرزندانشان را پیدا کنند و با تمرین و امتحان این مسئله را بفهمند. وجود استعداد و علاقه‌مندی در کنار یکدیگر افراد را به موفقیت می‌رساند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.
 

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها