اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

علل نامگذاری ۷ آذرماه به عنوان روز نیروی دریایی چیست؟

جانشین نیروی دریایی ارتش: نیروی دریایی در بومی سازی تجهیزات دریایی خودکفا شد.

امیر دریادار حمزه علی کاویانی، جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: در ابتدای جنگ، صدام در نظر داشت که در ۶ روز ایران را شکست دهد و انقلاب را از پای درآورد اما فرزندان انقلاب اسلامی در نیروی دریایی توانستند با مقاومت بالا رژیم بعث را از صحنه دریا حذف کنند.

دریادار کاویانی افزود: نیروی دریایی ایران از ابتدای جنگ تا ۷ آذر ۵۹ که ۶۷ روز می‌شد رژیم بعث را با یکی از بزرگ‌ترین شکست دریایی‌ روبه‌رو کنند؛ این رژیم که مهم‌ترین واردات و صادرات را از طریق دریا انجام می‌داد با اقدامات نیروی دریایی دیگر نتوانست فعالیت دریایی داشته باشد و این مسئله تا پایان جنگ ادامه داشت.

دشمنان ایران با وجود تجهیز کردن رژیم بعث نتوانستند تاثیری بر این مسئله بگذارند چرا که نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران آماده بود تا تمام صادرات و واردات عراق را در تنگه هرمز نابود کند. به دنبال این مسائل ۷ آذر مهمترین روز برای نیروی دریایی به حساب می‌آید. امروز نیز نیروی دریایی توانسته صحنه‌هایی را بیافریند و در تمامی دریاهای موجود حاضر شود تا افتخار آفرینی کند.

وی اظهار داشت: نیروی دریایی امروزه توانسته  تمامی تجهیزات خود را کاملا به صورت بومی بسازد و حتی سامانه‌ها را بومی‌سازی کند. تمامی سامانه‌ها و زیرسامانه‌ها توسط کارکنان نیروی دریایی و دانشمندان وزیر دفاع ساخته شده‌اند و کشور را در تولید تجهیزات بومی توانمند ساخته‌اند.

جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: امروز صحنه دریا محل نبرد فناوری است و ما نیز در لبه آن قرار داریم که می‌توانیم با برترین تجهیزات موجود به مبارزه با دشمنان دریایی برویم. ما اکنون توانسته‌ایم به طور دائم در دریای سرخ حاضر بشویم تا منافع و منابع جمهوری اسلامی را حفظ کنیم. ما کاملا در دریای آزاد به صورت مقتدر حضور داریم و همچنین در دریای سرخ نیز با قدرت ادامه دهنده راه شهدای نیروی دریایی هستیم.

امیر دریادار کاویانی ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های مهم نیروی دریایی استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشمندان و تمام کسانی است که می‌توانند در نیروی دریایی تاثیرگذار باشند است. ما در تمامی بخش‌های نیروی دریایی با جدیت استفاده از هوش حوانان را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم همواره پیشرفت داشته باشیم.

وی افزود: با اعمال تمامی ملاحظات امنیتی ما می‌توانیم قراردادها را با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان ببندیم و هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع چنین روندی شود. ما پذیرای تمام کسانی هستیم که می‌خواهند به نیروی دریایی ایران و جمهوری اسلامی کمک کنند هستیم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع روز نیروی دریایی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و سارا شاکری با حمزه علی کاویانی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها