اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

علل نامگذاری ۷ آذرماه به عنوان روز نیروی دریایی چیست؟

جانشین نیروی دریایی ارتش: نیروی دریایی در بومی سازی تجهیزات دریایی خودکفا شد.

امیر دریادار حمزه علی کاویانی، جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: در ابتدای جنگ، صدام در نظر داشت که در ۶ روز ایران را شکست دهد و انقلاب را از پای درآورد اما فرزندان انقلاب اسلامی در نیروی دریایی توانستند با مقاومت بالا رژیم بعث را از صحنه دریا حذف کنند.

دریادار کاویانی افزود: نیروی دریایی ایران از ابتدای جنگ تا ۷ آذر ۵۹ که ۶۷ روز می‌شد رژیم بعث را با یکی از بزرگ‌ترین شکست دریایی‌ روبه‌رو کنند؛ این رژیم که مهم‌ترین واردات و صادرات را از طریق دریا انجام می‌داد با اقدامات نیروی دریایی دیگر نتوانست فعالیت دریایی داشته باشد و این مسئله تا پایان جنگ ادامه داشت.

دشمنان ایران با وجود تجهیز کردن رژیم بعث نتوانستند تاثیری بر این مسئله بگذارند چرا که نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران آماده بود تا تمام صادرات و واردات عراق را در تنگه هرمز نابود کند. به دنبال این مسائل ۷ آذر مهمترین روز برای نیروی دریایی به حساب می‌آید. امروز نیز نیروی دریایی توانسته صحنه‌هایی را بیافریند و در تمامی دریاهای موجود حاضر شود تا افتخار آفرینی کند.

وی اظهار داشت: نیروی دریایی امروزه توانسته  تمامی تجهیزات خود را کاملا به صورت بومی بسازد و حتی سامانه‌ها را بومی‌سازی کند. تمامی سامانه‌ها و زیرسامانه‌ها توسط کارکنان نیروی دریایی و دانشمندان وزیر دفاع ساخته شده‌اند و کشور را در تولید تجهیزات بومی توانمند ساخته‌اند.

جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: امروز صحنه دریا محل نبرد فناوری است و ما نیز در لبه آن قرار داریم که می‌توانیم با برترین تجهیزات موجود به مبارزه با دشمنان دریایی برویم. ما اکنون توانسته‌ایم به طور دائم در دریای سرخ حاضر بشویم تا منافع و منابع جمهوری اسلامی را حفظ کنیم. ما کاملا در دریای آزاد به صورت مقتدر حضور داریم و همچنین در دریای سرخ نیز با قدرت ادامه دهنده راه شهدای نیروی دریایی هستیم.

امیر دریادار کاویانی ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های مهم نیروی دریایی استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشمندان و تمام کسانی است که می‌توانند در نیروی دریایی تاثیرگذار باشند است. ما در تمامی بخش‌های نیروی دریایی با جدیت استفاده از هوش حوانان را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم همواره پیشرفت داشته باشیم.

وی افزود: با اعمال تمامی ملاحظات امنیتی ما می‌توانیم قراردادها را با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان ببندیم و هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع چنین روندی شود. ما پذیرای تمام کسانی هستیم که می‌خواهند به نیروی دریایی ایران و جمهوری اسلامی کمک کنند هستیم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع روز نیروی دریایی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و سارا شاکری با حمزه علی کاویانی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها