اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به پیشینه تعاونی و پلتفرم آن در جهان

اولین پلتفرم تعاونی با منافع ملی ساخته شد

علیرضا  امیرحسینی، بنیانگذار و ایده پرداز اولین پلتفرم تعاونی ملی ایران گفت: متاسفانه من اهل فوتبال نیستم و به دلیل آن که درگیر فضا‌های دیگری هستم نمی‌توانم بر روی فوتبال متمرکز شوم؛ به طور کلی ورزش‌های رزمی را بیشتر دوست دارم اما از کار تیمی در فوتبال را بسیار می‌پسندم.

امیرحسینی ادامه داد: حدود دویست سال پیش هم‌بستگی کارگران در انگلیس شکل گرفت؛ در دنیا ۳۰ درصد اقتصاد در تعاونی‌ها گردش دارد. در کشور ما نیز از دهه ۲۰ قوانینی پایه‌گذاری شد که تعاونی در دل آن‌ها گنجانده شد. تعاونی‌ها شکل گسترده‌ای دارند و همواره در حال رشد و بروزرسانی هستند.

وی افزود: در سال ۲۰۱۶ ایده وجود تعاونی‌ها در پلتفرم‌ها مطرح شد و تعاونی‌ها در قالب پلتفرم از آنجا شکل گرفت؛ ما توانستیم با تفاوت‌های چشمگیر و بروزرسانی پلتفرم تعاونی‌ها را راه‌اندازی کنیم.

او اظهار داشت: متاسفانه تعاونی نتوانسته به اندازه‌ای که لازم است در ایران رشد کند و ما تلاش داشتیم این مشکل را برطرف کنیم؛ در این پلتفرم تمامی مراحل مالی و محتویات شفاف هستند. همچنین تمامی افراد می‌توانند به صورت رایگان وارد تعاونی شوند و عضویت داشته باشند؛ این در حالی است که در حالت عادی افراد برای عضویت در تعاونی مبلغی را پرداخت می‌کنند. ما سعی کردیم فضایی را در قالب شرکت تعاونی با منافع ملی ایجاد کنیم تا همه افراد به منفعت برسند.

سحر اوژن، همسر علیرضا امیرحسینی گفت: من از ابتدای مسیر ساخت پلتفرم تعاونی با همسرم بودم و از آن موقع شاهد بودم که او به دلیل هدفش همواره زمان و ذهنش را روی کار می‌گذاشت چرا که آن هدف بسیار برای او بزرگ بود. پشتکار و تلاش او همواره برای من باارزش و بزرگ است.

پژمان سطوت، برنامه نویس پلتفرم گفت: ما در ابتدا کمی نظرات متفاوت در پیاده‌سازی پلتفرم داشتیم اما با گذر زمان توانستیم نظرها را به یکدگیر نزدیک کنیم؛ ما اکنون دو سال و نیم است که با یکدیگر کار می‌کنیم و بیش از آن که همکار باشیم دوست هستیم.

 سعید یوسفی، کارشناس رسانه گفت: من در جشنواره‌ای داوری می‌کردم که در آن آقای امیرحسینی توانستند مقام اول را کسب کنند و پس از آن حواسم به کارهای او بود؛ در آنجا خلاقیت امیرحسینی را خوب دیدم و با گذر زمان صمیمیت شکل گرفت و با وجود تمام سختی‌ها تصمیم گرفتم خلاقیت او را دنبال کنم و همراهشان باشم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم میرود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمانهای برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری میشود

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها