اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مروری بر خاطرات زهره صفوی در شب نشینی

زهره صفوی: پس از پدر مادر، همدم انسان فرزندان‌های او هستند

زهره صفوی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من سه پسر و چهار دختر دارم؛ زمانی که فرزند‌هایم را بزرگ می‌کردم مشغول بازیگری، کار منزل و نویسندگی بودم. من باور داشتم که پس از پدر مادر، همدم انسان فرزندان‌های او هستند و به همین دلیل با عشق و علاقه آن‌ها را بزرگ کردم.

 با این حال وقتی فرزندان بزرگ می‌شوند زندگی خود را شروع می‌کنند و از مادر و پدر خود فاصله می‌گیرند. اکنون دیگر ماهی یک الی دو بار با من تماس می‌گیرند و ابراز دل‌تنگی می‌کنند و من نیز برای آن‌ها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. 

وی افزود: خانواده همسر همواره احترام بسیار بالایی دارند و همواره باید با احترام با آن‌ها رفتار کرد؛ آن‌ها همواره خواهان سلامتی و آرامش فرزندانشان هستند به همین دلیل اگر زمانی صحبتی می‌کنند که عروس‌شان ناراحت می‌شود تنها به دلیل آن است که خیر پسر خود را می‌خواهند.

او اظهار داشت: شب نشینی‌ها در گذشته به همراه کرسی‌ها بود و حال و هوای متفاوتی داشت؛ آن زمان با میوه‌هایی مانند انار، هندوانه، نارنگی و پرتغال از یکدیگر پذیرایی می‌کردند و چای نیز میل می‌کردند. قصه گفتن در شب نشینی‌ها بسیار رایج بود و همه به قصه‌ها و خاطرات گوش می‌دادند.

در گذشته وقتی مهمان می‌آمد و من کودک بودم اجازه نداشتم تا در جمع مهمانان باشم و از پشت در به آن‌ها نگاه‌ می‌کردم؛ مادر من بیش‌تر از آن که مهمانی برود، دیگران را دعوت می‌کرد تا از آن‌ها پذیرایی کند.

صفوی در پایان گفت : در گذشته، برای مثال ۷۰ سال پیش، مادران کمی دختران را محدودتر نگه می‌داشتند و اجازه بسیاری از کارها نبود. در آن زمان تنها به مدرسه می‌رفتم و برمی‌گشتم و دیگر کودکان نیز مانند من بودند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها