اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گلایه فوتبالیست‌های قطع عضو ایران از بی مهری به ورزش معلولان

آنچه باعث می‌شود معلولان، جامعه‌گریز نشوند؛ ورزش است.

محمد رستمی‌فر، جانباز وعضو سابق تیم ملی فوتبال قطع عضو ایران گفت: افراد جانباز و معلول مشکلات بسیاری در جامعه دارند؛ این افراد متاسفانه به شکل‌های مختلف از مادرزادی تا جانبازی یا تصادف دچار معلولیت شدند و تنها چیزی که باعث می‌شود از جامعه‌گریزی فاصله بگیرند ورزش است.

رستمی‌فر ادامه داد: آقای عسگری لطف کردند و توانستند فوتبال معلولین را تاسیس کنند و ما نیز در کنار وی دست به جمع‌آوری معلولان و تشویق آن‌ها به حضور در حوزه ورزشی زدیم.

وی افزود: متاسفانه فعالیت در این حوزه چالش‌ها و سختی‌های خودش را دارد چرا که متولیان کار در کشور کمک‌های لازم را به ما ارائه نمی‌دهند. برخی اوقات تنها در روز معلولان از ما دعوت می‌شود تا برای ساعاتی دست به صحبت یا ورزش بزنیم اما این برای جامعه معلولان کافی نیست.

او اظهار کرد: ما باید بتوانیم در طول سال از معلولان حمایت کنیم و تجهیزات لازم مانند لباس ورزشی و عصا در اختیار آن‌ها بگذاریم تا آن‌ها با اشتیاق بیشتری از خانه‌های خود خارج شوند و به جمع ما بپیوندند. متاسفانه قوانین مربوط به معلولان اجرایی نمی‌شوند و این مسئله در بازار کار نیز مشاهده می‌شود.

این جانباز و عضو سابق تیم ملی فوتبال قطع عضو ایران گفت: من در اولین بازی تیم ملی با ترکیه توانستم اولین گل تیم ملی معلولان را به ثبت برسانم و برای من بسیار احساس خوبی داشت.

وی افزود: من اکنون عضو تیم منتخب تهران هستم و همچنان به طور پیوسته ورزش می‌کنم چرا که ورزش ما را زنده نگه می‌دارد و نقش‌مان در جامعه را حفظ می‌کند. ورزش برای معلولان بسیار هزینه دارد اما  با این حال ما در این زمینه فعالیت می‌کنیم چرا که ما با ورزش کردن شاداب می‌شویم و احساس بهتری پیدا می‌کنیم.

او اظهار داشت: من در ۱۴ سالگی جانباز شدم و به اسارت درآمدم و چندبار دیگر مجروح شدم. پس از بازگشت به خانه توانستم وارد ورزش شوم و فوتبال بازی کنم.

جعفر عسگری، جانباز و رییس انجمن فوتبال جانبازان و معلولان کشور گفت: فوتبال قطع عضو فدراسیون جهانی با حضور ۵۶ کشور هر چهار سال یک بار مسابقات منطقه‌ای صورت می‌ دهد و منتخب‌های آن مسابقات به جام جهانی می‌روند. خوشبختانه ما توانستیم در سال ۱۴۰۰ در مسابقات آسیا مقام قهرمانی را کسب کنیم و به مسابقات ترکیه رفتیم.

عسگری ادامه داد: اعضای تیم ملی معلولان بسیار تلاشگر هستند و امتیازات بسیاری را برای ما کسب کرده‌اند؛ ما در سال ۲۰۰۷ نیز نایب‌ قهرمان جهان شدیم اما متاسفانه در رسانه‌ها پوشش داده نشد. ما سال‌ها افتخارآفرینی کردیم اما هیچ وقت توسط رسانه‌ها و مسئولان دیده نشده است.

وی افزود: در سال ۲۰۰۷ نیز بازی در جام جهانی داشتیم که توانستم گل مهمی را به ثمر برسانم و آن لحظه برای من بسیار ارزش داشت.

او اظهار داشت: جایگاه فوتبال معلولان ایران در سال ۲۰۰۷ بسیار بالا بود و ما نایب قهرمان شدیم اما متاسفانه به دلیل عدم توجه مسئولان مربوطه به این رشته ورزشی اکنون در رتبه ششم جهان قرار داریم.

وی اظهار کرد: ما قصد داریم در سال ۲۰۲۴ میزبان اولین مسابقات فوتسال معلولان شویم و امیدواریم با حمایت بیشتر بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی حسین قطبی‌زاده از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع روز معلولان بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی و سارا شاکری با محمد رستمی‌فر، جانباز و عضو سابق تیم ملی فوتبال قطع عضو ایران و جعفر عسگری، جانباز و رییس انجمن فوتبال جانبازان و معلولان کشور به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها