اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

الگوبرداری امام زمان (عج) از رفتارهای حضرت فاطمه (س)

علی صادقی: « حضرت فاطمه (س) پس از پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین (ع) بیشترین میزان عبادت را انجام می‌دادند»

علی صادقی، کارشناس مذهبی به مناسبت ایام شهادت بانوی اول اسلام گفت: علیرغم تمام زیبایی های دین اسلام، در حال حاضر متاسفانه تبلیغات بسیار بدی درباره مسلمانان و امام زمان (عج) می‌شود؛ امام زمان (عج) با آن مقامی که دارد قرار است تا دنیا را پر از عدالت کند. متاسفانه در رسانه‌های دشمن امام زمان (عج) به عنوان فردی نمایش داده می‌شود که قرار است خرابی به بار بیاورد و همه افراد نیز مجبور هستند تا به اسلام روی بیاورند. این در حالی است که امام زمان (عج) فرموده که من در دختر پیغمبر (ص) الگوی بسیار زیبایی می‌بینم.

صادقی ادامه داد: به دنبال این مسئله باید الگوی رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) را بررسی کنیم تا بفهمیم امام زمان (عج) چگونه رفتاری دارد. امام حسن (ع) در احادیث گفته‌اند که فاطمه زهرا (س) در نماز شب خود تمامی همسایه‌ها را دعا می‌کردند پیش از آن که برای خانواده خود دعا کنند. ایشان همچنین همواره به هر قشر نیازمندی با هر باوری و دینی کمک می‌کردند.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) پس از پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین (ع) بیشترین میزان عبادت را انجام می‌دادند. در مسائل اجتماعی نیز حضرت فاطمه زهرا (ع) همواره فریاد حق طلبی را به گوش دیگران رسانده‌اند به طوری که این میراث رفتاری در دخترشان حضرت زینب (س) نیز وجود داشت و ایشان در واقعه کربلا همانند مادرشان فریاد حق‌خواهی را به گوش دیگران رساندند.

او اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) فرموده‌اند هر فردی که خالص‌ترین اعمال و عبادت‌هایش را به سوی خداوند بفرستد، پروردگار بهترین مقدراتش را برای او ارسال می‌کند. اگر ما رابطه خود را با خداوند اصلاح کنیم پروردگار رابطه او با مردم را اصلاح می‌کند. ما اگر خود را برای بهتر شدن تغییر دهیم، خداوند نیز محیط زندگی‌مان را برای بهتر شدن تغییر می‌دهد.

صادقی گفت: تنها افرادی می‌توانند عاقبت به خیر شوند که دین را کامل با خود همراه داشته باشند و دین‌شان آسیب نبیند؛ در زندگی موفقیت‌ها بیشتر از درد‌ها و رنج‌ها می‌توانند افراد را تغییر دهند و آن‌ها را از دین‌شان دور کنند. مسلمانان به طور طبیعی وقتی گرفتار می‌شنود بیشتر به سمت خداوند می‌روند اما انسان زمانی که از نعمتی برخوردار می‌شود، کمتر به این فکر می‌کنند که اشتباهی در زندگی کرده است.

وی افزود: حضرت زهرا (س) زمانی که در دفاع از حضرت علی (ع) خطبه خواندند بزرگان حاضر در مجلس بسیار تحت تاثیر قرار گرفتند؛ بزرگان اسلام این خطبه را با خطبه‌های حضرت امیرالمومنین (ع) مقایسه می‌کنند. علم حضرت فاطمه زهرا (س) همان دانشی بود که در پیامبر اکرم (ص) وجود داشت.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی مهرداد قطبی‌زاده از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمد قاسمی و آلاء خامه‌یار با علی صادقی، کارشناس مذهبی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها