اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بررسی انواع سبک‌های ارتباطی در بین افراد

عزت نفس در برقراری ارتباط موثر با دیگران نقش ویژه دارد

فرزانه قهرمانی، مدرس مهارت‌های ارتباطی گفت: نخستین گام برای برقراری ارتباط موثر گشاده‌رویی، لبخند و حس خوبی است که فرد می‌تواند در چند ثانیه اول به فرد مقابل خود ارائه دهد؛ افراد نمی‌توانند با انسان‌های جدی که اخم می‌کنند ارتباط درستی برقرار کنند در نتیجه ما باید بتوانیم همواره لبخند بر لب داشته باشیم. قدم بعدی حس خوبی است که به صورت پیوسته خود را در ارتباط نشان می‌دهد و اشتیاق به ادامه ارتباط را به فرد مقابل انتقال می‌دهد.

قهرمانی ادامه داد: ذات انسان به گونه‌ای است که از خوش‌رو بودن دیگران لذت می‌‌برد؛ ما هر زمان که می‌خواهیم در جمعی با یک نفر ارتباط برقرار کنیم ترجیح می‌دهیم تا شخصی را انتخاب کنیم که گشاده‌رو و خوش‌رو است چرا که احساس بهتری را به ما انتقال می‌دهد.

وی افزود: خانم‌های خانه‌دار می‌توانند از مهارت‌های ارتباطی استفاده کنند تا ارتباط بهتری با همسر، فرزندان و خانواده خود برقرار کنند؛ این مهارت‌ها باعث افزایش کیفیت ارتباطات بین‌فردی می‌شوند. افراد با شناخت مهارت‌های ارتباطی می‌توانند در مواقع صحیح از موضوعات مناسب استفاده کنند.

او اظهار داشت: در مبحث فن‌بیان ژنتیک کمترین تاثیر را دارد چرا که اصل آن به مهارت و تمرین بستگی دارد؛ افرادی وجود دارند که هنگام صحبت کردن مضطرب می‌شوند و نمی‌توانند در جمع حضور پیدا کنند اما آن‌ها با تمرین مهارت‌های ارتباطی می‌توانند پس از مدت کوتاهی در این زمینه پیشرفت کنند و بر شرایط مسلط شوند.

قهرمانی گفت:‌ما ابتدا تنها فن بیان و سخنوری را به دیگران آموزش می‌دادیم اما افراد همچنان مشکل داشتند چرا که عزت نفس پایین آن‌ها مانع استفاده از مهارت‌های فن بیان می‌شد در نتیجه تصمیم گرفتیم تا روی این موضوع بیشتر تمرکز کنیم.

وی افزود: برای بالا رفتن عزت نفس ما باید ابتدا خود را همانطور که هستیم بپذیریم و ویژگی‌های غیرقابل تغییر خود را بشناسیم؛ کسب احساس ارزشمندی نسبت به آن چه هستیم زیرساخت اصلی عزت نفس است. در قدم دوم باید مهارت‌هایی را بیاموزیم که بتوانیم در رابطه با آن‌ها صحبت کنیم و به خود افتخار کنیم.

او اظهار داشت: والدین باید فرزندان‌شان را در جمع‌های مختلف ببرند و امتیاز‌هایی را مانند دوست پیدا کردن در اختیار آن‌ها قرار دهند. والدین باید فرزندان خود را در فضاهای مختلف قرار دهند تا آن‌ها با ماندن در گوشه‌ای از اتاق از پیشرفت مهارت‌های ارتباطی خود جلوگیری نکنند.

قهرمانی گفت: ما چهار دسته سبک ارتباطی داریم که شامل گوشه‌گیری، پرخاشگری، پرسشگری و در نهایت ارتباط سالم می‌شود؛ تمامی افراد باید ابتدا سبک ارتباطی خود را بشناسند و سپس به سمت برقراری ارتباط سالم حرکت کنند.

فاطمه قربانی، کارآموز مهارت‌های ارتباطی گفت: از آنجایی که من در شغل خود با انسان‌های مختلفی در ارتباط هستم این نیاز را احساس کردم که باید مهارت‌های برقراری ارتباط را بیاموزم چرا که این کار در مدیریت و جذب مشتریان بسیار کمک می‌کند. من با رفتن به کلاس‌های مهارت فن بیان ترس از قرار گرفتن مقابل دوربین را از ذهن خود پاک کردم و توانستم در دو جلسه اول آن را از بین ببرم. تمام علت وجود آن کمبود عزت نفس بود و با گذراندن دوره مهارت‌های فن بیان متوجه شدم در واقع مهارت خوبی برای حضور در جلوی دوربین و صحبت کردن با مخاطبان دارم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها