اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش پرورش در پیشرفت کشور و تفاوت آن با آموزش

پرورش نوجوانان در توسعه ی زیرساخت کشور برای موفقیت در آینده تاثیر بسزایی دارد

مهدی مرزوقی، کارآفرین اکوسیستم تربیت گفت: مدت سه سال است که در حوزه پرورش کارآفرینان از بین نوجوانان کشور فعالیت داریم؛ مدل کاری ما بر اساس توانایی‌ها و ظرفیت افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال است به طوری که با آن‌ها کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کنیم و آن‌ها را همراهی می‌کنیم تا پیشرفت کنند. طی این مدت برخی از کسب‌وکارها نتیجه گرفته‌اند و باقی آن‌ها در حال پیشرفت هستند.

زمانی که انسان در زندگی رسالت خود را پیدا می‌کند دیگر آن که در چه رشته‌ای تحصیل کرده است اهمیتی ندارد؛ من در زندگی حدود ۳۰ عنوان شغلی متنوع را تجربه کردم و یک روز به این نتیجه رسیدم که باید تربیت و پرورش افراد را انجام دهم چرا که تا زیرساخت‌های کارآفرینان درست نشود ما به نتایج خوب نمی‌رسیم.

وی افزود: ما در قدم اول یک تیم از افراد منطقه را پیدا می‌کنیم؛ معمولا نوجوانان هر منطقه بسیار انگیزه دارند اما حمایت و راهبرد ندارند. ما ابتدا آن‌ها را شناسایی می‌کنیم و پرورش دادن آن‌ها را آغاز می‌کنیم. در مناطقی که فعالیت می‌کنیم همه افراد از بین مردم آمده‌اند و از حوزه‌های متفاوت هستند.

او ادامه داد:‌ما برای شناسایی کارآفرینان هر منطقه یک فراخوان می‌زنیم تا نوجوانانی که معدل ۱۹ به بالا دارند بیایند، شناسایی شوند و مورد مصاحبه قرار گیرند. پس از انتخاب نوجوانان گروه‌ها تکمیل می‌شوند و از خدمات ما استفاده می‌کنند. 

 امیرعلی فضلی، مدیرعامل گروه پرورش کارآفرینان و مدیران آینده گفت: امروزه در سراسر دنیا ما نیاز داریم تا افراد را پرورش دهیم تا بتوانند وارد فضای کسب‌وکار شوند و خلاقیت داشته باشند؛ متاسفانه در سطح جهانی ما با فقر نیروی انسانی کارآمد مواجه هستیم و به همین دلیل تیم ما تصمیم گرفت تا افراد را پیش از سن ورود به کسب‌وکار آموزش دهیم.

 پرورش و تربیت یک فرآیند زمان‌بر است اما آموزش یک پروژه است؛ زمانی که ما فرآیند اثرگذار پرورش را طی می‌کنیم می‌توانیم تاثیر بیشتری بگیریم و رشد قابل‌ توجهی داشته باشیم. به دنبال این مسئله ما سعی در پرورش نوجوانان کشور داریم.دانش مانند وسایل اطراف ما است اما مهارت ناشی از پرورش یافتن ما باعث می‌شودبدانیم چطور از آن وسایل استفاده کنیم و آن‌ها را کنار هم قرار دهیم.

وی افزود: ما پس از سال‌ها تحقیق به این نتیجه رسیدیم که باید زیرساخت کشور در توسعه کسب‌وکارها و کارآفرینان را توسعه دهیم؛ ما تلاش کرده‌ایم تا در توسعه کسب‌وکارها از محصولات مختلف استفاده کنیم. ما در بحث عدالت آموزشی در کشور یک کار واقعی انسان‌ساز نداریم و در نتیجه سعی کردیم با تشکیل گروه‌های مردمی مناطق مختلف آن‌ها را به استخدام نخبه‌های همان منطقه در بیاوریم تا بتوانند برای جامعه خود مفید واقع شوند.

او اظهار داشت: هدف از این کار آن بود که نخبه‌ها در سطح علمی خود در روستا، شهرستان و محل زندگی خود فعالیت داشته باشند، انسان‌سازی صورت بگیرد و همچنین بر روحیه کارآفرینی افراد کار کنیم. ما با کمک به افراد در منطقه خود باعث رشد هر جامعه می‌شویم و میزان مهاجرت افراد از روستا‌ها به شهرها را کاهش می‌دهیم.

فضلی گفت: ما سعی داریم سفره‌های مختلف در حوزه کارآفرینی را در مناطق متنوع برپا کنیم تا افراد هم‌سو با آن حوزه به فعالیت در آن بخش ترغیب شوند. هر کدام از ما انسان‌ها می‌توانیم دانش خود را به دیگران انتقال دهیم و باعث رشد دیگران شویم. توسعه کشور وابسته به توسعه انسان‌ها است و ما سعی داریم با پرورش انسان‌ها باعث پیشرفت ایران باشیم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها