اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

علت فاصله مخاطبان با برنامه‌سازان سینمایی و تلویزیونی

نیاز جامعه در رشد چشمگیر صنعت تئاتر و بازیگری ایران تاثیر بسزایی دارد

  اتابک نادری، بازیگر سینما و تلیویزون گفت: من اهل اردبیل هستم و در سال ۷۲ برای اولین بار تست بازیگری دادم؛ این تست برای سریال "در پناه تو" بود و در آنجا برای اولین بار خود را در این حرفه معرفی کردم. پیش از آن در سال ۶۳ تئاتر دانش‌آموزی بازی می‌کردم و در این رشته فعالیت داشتم. در سال ۷۰ وارد دانشکده هنر تهران شدم که استادان بزرگی در آن حضور داشتند.

نادری ادامه داد: من با سریال در پناه تو و مجموعه ۳۹ کار خود را در حوزه بازیگری آغاز کردم؛ تئاتر برای من خانه‌ اول بود. تئاتر بازیگر را به خودسازی می‌رساند و جایگاه هنری فوق‌العاده‌ای است. من از سال ۸۵ مدیر تئاتر سنگلج شدم که تماشاخانه ملی تئاتر ایران بوده است. من بخشی از فعالیت‌های هنری خود را کنار گذاشتم تا بتوانم در این جایگاه کارهای بسیاری برای تئاتر انجام دهم.

وی افزود: رشد تئاتر در جامعه امروزی به دلیل نیاز شهروندان صورت گرفته و ما شاهد پیشرفت در تمامی حوزه‌های مربوط به تئاتر هستیم. اکنون می‌بینیم که تحصیل‌کنندگان این رشته و فعالان در این حوزه به صورت چشمگیری افزایش یافته‌اند. معتقدم همه بازیگران برای توسعه ادبیات و فرهنگ تلاش می‌کنند صرف نظر از اینکه در تئاتر یا سینما فعالیت داشته باشند. خوشبختانه ما شاهد آن بودیم که با رشد تمایل مردم به دیدن تئاتر و فیلم، تماشاخانه‌های خصوصی نیز بسیار رشد کردند.

او اظهار داشت: اکنون در حال نقش‌آفرینی در سریالی به نام بندر امن هستم که درباره نحوه مبارزه پلیس با مفاسد اقتصادی است؛ در این سریال من نقش یک سرهنگ نیروی انتظامی را بازی می‌کنم و سام قریبیان نیز نقش مسئول پرونده را دارد. در اولین صحنه فیلم‌برداری من گفتم که سال‌ها پیش من در اولین کارم دستیار فرامرز قریبیان بودم و اکنون فرزند او در سریالی دستیار من است.

نادری افزود: من با فیلم آدم‌ها در سینما عاشق بازیگری شدم؛ در کودکی می‌خواستم در تمامی مشاغل حضور داشته باشم و این تنها با بازیگری امکان‌پذیر بود. من همچنین رسالت خود در این زمانه دانستم تا بازیگر شوم و خود را بسازم. او گفت: اردبیل همواره پر از اتفاقات تاریخی بوده و از سال ۱۳۰۲ تئاتر در این منطقه حضور داشته است؛ در آن زمان بسیاری از شهرهای ایران تئاتر نداشتند اما اردبیل آن زمان در این حوزه فعالیت داشته است.

افزود:‌ما در سریال‌سازی از ساخت "مثل‌آباد" به تولید سریال‌هایی مانند "شوق پرواز" رسیدیم اما متاسفانه قهرمانان معاصر خود را نمی‌شناسیم. سریال‌سازی ما در تلویزیون متاسفانه دیگر به این سمت نرفت. اکنون برنامه‌سازان باید سلایق مخاطب را بشناسند و مورد بررسی قرار دهند؛ متاسفانه در دوره‌ای این فاصله بین برنامه‌سازان و مخاطبان بسیار شد چرا که به سلایق آن‌ها توجهی نشد. متاسفانه بازیگران، نویسندگان و دیگر عوامل خود را بروزرسانی نکردند و در گذشته باقی‌ماندند. عدم استفاده از تکنیک‌های روز جهان باعث شده تا مخاطبان کمتر با کارهای جدید ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها