اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

علت فاصله مخاطبان با برنامه‌سازان سینمایی و تلویزیونی

نیاز جامعه در رشد چشمگیر صنعت تئاتر و بازیگری ایران تاثیر بسزایی دارد

  اتابک نادری، بازیگر سینما و تلیویزون گفت: من اهل اردبیل هستم و در سال ۷۲ برای اولین بار تست بازیگری دادم؛ این تست برای سریال "در پناه تو" بود و در آنجا برای اولین بار خود را در این حرفه معرفی کردم. پیش از آن در سال ۶۳ تئاتر دانش‌آموزی بازی می‌کردم و در این رشته فعالیت داشتم. در سال ۷۰ وارد دانشکده هنر تهران شدم که استادان بزرگی در آن حضور داشتند.

نادری ادامه داد: من با سریال در پناه تو و مجموعه ۳۹ کار خود را در حوزه بازیگری آغاز کردم؛ تئاتر برای من خانه‌ اول بود. تئاتر بازیگر را به خودسازی می‌رساند و جایگاه هنری فوق‌العاده‌ای است. من از سال ۸۵ مدیر تئاتر سنگلج شدم که تماشاخانه ملی تئاتر ایران بوده است. من بخشی از فعالیت‌های هنری خود را کنار گذاشتم تا بتوانم در این جایگاه کارهای بسیاری برای تئاتر انجام دهم.

وی افزود: رشد تئاتر در جامعه امروزی به دلیل نیاز شهروندان صورت گرفته و ما شاهد پیشرفت در تمامی حوزه‌های مربوط به تئاتر هستیم. اکنون می‌بینیم که تحصیل‌کنندگان این رشته و فعالان در این حوزه به صورت چشمگیری افزایش یافته‌اند. معتقدم همه بازیگران برای توسعه ادبیات و فرهنگ تلاش می‌کنند صرف نظر از اینکه در تئاتر یا سینما فعالیت داشته باشند. خوشبختانه ما شاهد آن بودیم که با رشد تمایل مردم به دیدن تئاتر و فیلم، تماشاخانه‌های خصوصی نیز بسیار رشد کردند.

او اظهار داشت: اکنون در حال نقش‌آفرینی در سریالی به نام بندر امن هستم که درباره نحوه مبارزه پلیس با مفاسد اقتصادی است؛ در این سریال من نقش یک سرهنگ نیروی انتظامی را بازی می‌کنم و سام قریبیان نیز نقش مسئول پرونده را دارد. در اولین صحنه فیلم‌برداری من گفتم که سال‌ها پیش من در اولین کارم دستیار فرامرز قریبیان بودم و اکنون فرزند او در سریالی دستیار من است.

نادری افزود: من با فیلم آدم‌ها در سینما عاشق بازیگری شدم؛ در کودکی می‌خواستم در تمامی مشاغل حضور داشته باشم و این تنها با بازیگری امکان‌پذیر بود. من همچنین رسالت خود در این زمانه دانستم تا بازیگر شوم و خود را بسازم. او گفت: اردبیل همواره پر از اتفاقات تاریخی بوده و از سال ۱۳۰۲ تئاتر در این منطقه حضور داشته است؛ در آن زمان بسیاری از شهرهای ایران تئاتر نداشتند اما اردبیل آن زمان در این حوزه فعالیت داشته است.

افزود:‌ما در سریال‌سازی از ساخت "مثل‌آباد" به تولید سریال‌هایی مانند "شوق پرواز" رسیدیم اما متاسفانه قهرمانان معاصر خود را نمی‌شناسیم. سریال‌سازی ما در تلویزیون متاسفانه دیگر به این سمت نرفت. اکنون برنامه‌سازان باید سلایق مخاطب را بشناسند و مورد بررسی قرار دهند؛ متاسفانه در دوره‌ای این فاصله بین برنامه‌سازان و مخاطبان بسیار شد چرا که به سلایق آن‌ها توجهی نشد. متاسفانه بازیگران، نویسندگان و دیگر عوامل خود را بروزرسانی نکردند و در گذشته باقی‌ماندند. عدم استفاده از تکنیک‌های روز جهان باعث شده تا مخاطبان کمتر با کارهای جدید ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها