اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

آیا ورزش MMA واقعا خشن و خطرناک است؟

داشتن تجربه در ورزش‌های دیگر بر موفقیت در رشته MMA موثر است

  محمدعلی زکیخانی، مربی ورزش MMA گفت: این ورزش یک سبک رزمی نیست بلکه یک حالت مبارزه است؛ MMA درواقع معنای ترکیب ورزش‌های رزمی می‌دهد چرا که از هر ورزش رزمی بهترین قسمت‌هایش را جمع کردند و یک روش مبارزه را ابداع کردند. نهایت درگیری و مبارزه تنها در این رشته وجود دارد. این سبک از سال ۸۲ در ایران پایه‌گذاری شد و اکنون یک سال می‌شود که به صورت قانونی زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی در حال انجام است.
زکیخانی اظهار داشت: فردی که می‌خواهد در این رشته فعالیت کند باید بخواهد خود را مورد چالش قرار دهد و بسیار جسور باشد؛ سبک MMA بسیار چالش برانگیز است و به همین دلیل قهرمانان ورزش‌های دیگر بعد از مدتی به این رشته می‌آیند تا توانایی خود را آزمایش کنند.
وی افزود: در حال حاضر انجمن MMA ایران فعالیت آماتور دارد و ورزشکاران تمامی لوازم ایمنی را استفاده می‌کنند اما در مسابقات حرفه‌ای فقط محافظ لثه و دستکش مخصوص وجود دارد. من همچنین مخالف خشن خواندن این ورزش هستم چرا که کاملا قوانین خود را دارد و تمام حرکات ورزشکاران به صورت فکر شده انجام می‌شود. خشونت تنها زمانی وجود دارد که افراد نتوانند خود را کنترل کنند. امیر رهسپار، قهرمان کشتی فرهنگی و MMA گفت: من از کودکی کشتی کار می‌کردم و مقاماتی مانند قهرمان کشوری را در کشتی فرنگی به دست آوردم؛ متاسفانه به دلیل برخی مشکلات مدتی از کشتی فاصله گرفتم اما پس از آن که به کرج آمدم رشته MMA را پیدا کردم و توانستم در این حوزه فعالیت داشته باشم. من توانستم کمربند طلایی را در رشته MMA به دست بیاورم. من در اکثر مسابقات خود از فنون کشتی استفاده می‌کنم چرا کشتی در قفل کردن‌های درون مسابقه بسیار کارآمد است.

محمد یزدان خواه، قهرمان MMA گفت: من از سال ۱۳۷۸ ورزش رزمی را آغاز کردم؛ آن زمان ۱۰ سال داشتم و علاقه بسیاری به رزمی داشتم. طی این سال‌ها توانستم کمربند طلایی بهترین بهترین‌ها را در سال ۹۰ کسب کنم و در سال ۹۱ نیز مقام سوم اورآسیا به دست آوردم. در حال حاضر نیز زیر نظر محمدعلی زکیخانی مربیگری انجام می‌دهم. من از مبارزه بسیار لذت می‌برم و حال خوبی از این کار به دست می‌آورم؛ همچنین پیش از شروع مسابقه ذهن خود را آماده می‌کنم تا درون رینگ کاملا آماده باشم.

وی افزود: تجربه قبلی افراد در ورزش‌های دیگر می‌تواند بسیار در این رشته به آن‌ها کمک کند بخصوص ورزش‌هایی که چالش‌های بسیاری در خود دارند، چرا که افراد در MMA می‌توانند از تجربیات خود استفاده کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها