اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماجرای چالش‌های نمره گرفتن گیتی معینی در دوران مدرسه

یلدای شب نشینی در کنار پیشکسوتان گذشت

گیتی معینی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: پدر من از مردان بزرگ، مقتدر، نظامی و جدی بود که همیشه حرف او در خانواده شنیده می‌شد. مادربزرگ‌ من نیز فرمانده خانواده بود که مادرم، من و تمامی اعضای خانواده و فامیل از او حساب می‌بردیم. در شب‌های یلدا ما کرسی می‌گذاشتیم و دور آن جمع می‌شدیم. ما بر روی این کرسی انار، خرما، گردو، کشمش، سنجد و انواع و اقسام چیزهایی که مناسب با پذیرایی شب یلدا بودند قرار می‌دادیم. 

 شیرینی‌های مخصوصی مانند پادرزای، باسلوق و انواع مختلف دیگر را بر روی کرسی قرار می‌دادیم. من از کودکی بسیار به شیرینی علاقه داشتم و از شب یلدا بسیار لذت می‌بردم. در آن زمان از استکان‌های چای استفاده می‌کردیم که به آن‌ها استکان کمر باریک می‌گفتند؛ رنگ آن‌ها قرمز بود و تصویر ناصرالدین شاه بر روی آن‌ها نقش بسته بود.

وی افزود: زمانی که سفره روی کرسی آماده می‌شد من و هم‌سن و سال‌هایم مشتاق بودیم که سریع‌تر پدر و مادربزرگ برسند تا بتوانیم شیرینی‌ها را بخوریم. من برای آن که زودتر چند شیرینی بخورم به کرسی پا می‌زدم تا شیرینی‌های کنار آن بیفتند و آن‌ها را بردارم. 

من از کلاس اول تا پنجم ابتدایی بسیار نمره صفر می‌گرفتم، اما بعد از سال پنجم بیشتر تلاش کردم و نمره خود را به ۱۲ رساندم. همین روند را پیش بردم تا توانستم در دبیرستان معدل کل خود را به ۱۵ برسانم. نمی‌دانم چرا در ابتدایی آنقدر نمرات بدی گرفتم اما خوشبختانه با گذر زمان غیرت من باعث پیشرفت و رشدم شد.

معینی گفت: خداوند به عنوان یک ناظر به تمامی اعمال و رفتار ما مانند یک دوربین نظارت دارد؛ من امیدوارم پروردگار هیچ وقت چشم از روی زندگی ما بر ندارد.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها