اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماجرای چالش‌های نمره گرفتن گیتی معینی در دوران مدرسه

یلدای شب نشینی در کنار پیشکسوتان گذشت

گیتی معینی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: پدر من از مردان بزرگ، مقتدر، نظامی و جدی بود که همیشه حرف او در خانواده شنیده می‌شد. مادربزرگ‌ من نیز فرمانده خانواده بود که مادرم، من و تمامی اعضای خانواده و فامیل از او حساب می‌بردیم. در شب‌های یلدا ما کرسی می‌گذاشتیم و دور آن جمع می‌شدیم. ما بر روی این کرسی انار، خرما، گردو، کشمش، سنجد و انواع و اقسام چیزهایی که مناسب با پذیرایی شب یلدا بودند قرار می‌دادیم. 

 شیرینی‌های مخصوصی مانند پادرزای، باسلوق و انواع مختلف دیگر را بر روی کرسی قرار می‌دادیم. من از کودکی بسیار به شیرینی علاقه داشتم و از شب یلدا بسیار لذت می‌بردم. در آن زمان از استکان‌های چای استفاده می‌کردیم که به آن‌ها استکان کمر باریک می‌گفتند؛ رنگ آن‌ها قرمز بود و تصویر ناصرالدین شاه بر روی آن‌ها نقش بسته بود.

وی افزود: زمانی که سفره روی کرسی آماده می‌شد من و هم‌سن و سال‌هایم مشتاق بودیم که سریع‌تر پدر و مادربزرگ برسند تا بتوانیم شیرینی‌ها را بخوریم. من برای آن که زودتر چند شیرینی بخورم به کرسی پا می‌زدم تا شیرینی‌های کنار آن بیفتند و آن‌ها را بردارم. 

من از کلاس اول تا پنجم ابتدایی بسیار نمره صفر می‌گرفتم، اما بعد از سال پنجم بیشتر تلاش کردم و نمره خود را به ۱۲ رساندم. همین روند را پیش بردم تا توانستم در دبیرستان معدل کل خود را به ۱۵ برسانم. نمی‌دانم چرا در ابتدایی آنقدر نمرات بدی گرفتم اما خوشبختانه با گذر زمان غیرت من باعث پیشرفت و رشدم شد.

معینی گفت: خداوند به عنوان یک ناظر به تمامی اعمال و رفتار ما مانند یک دوربین نظارت دارد؛ من امیدوارم پروردگار هیچ وقت چشم از روی زندگی ما بر ندارد.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز یاسر معظمی گودرزی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

محرم 1403 برنامه های شبکه جام جم به مناسبت ایام محرم «پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد نشاط در صفهای رای گیری در آلمان جایگاه ویژه مشارکت در جمهوری اسلامی انتخابات در پاکستان رصد جدی فضای مجازی در هفته منتهی به انتخابات گفتگوی تلفنی استودیوی انتخاب ایرانی با سخنگوی ستاد انتخابات کشور مشارکت حداکثری ایرانیان مقیم کنیا در انتخابات ایرانیان مقیم مالزی و حضور پرشورشان در انتخابات حضور دکتر امین صبحی در استودیوی انتخاب ایرانی شور و حال ایرانیان مقیم کویت در انتخابات حضوری ایرانی های مقیم چین در انتخابات ریاست جمهوری سعید صادق لو کارشناس مسائل سیاسی در استودیوی شبکه جام جم علی محمد اسماعیلی کارشناس مسائل رسانه در برنامه انتخاب ایرانی افزایش 90 صندوق اخذ رأی در انتخابات دور دوم برای ایرانیان خارج از کشور "حماسه جمهور" انتخاب هر ایرانی مناظره دوم پزشکیان و جلیلی، امشب ساعت21:30 به وقت تهران اعلام زمان پخش مناظره های دور دوم انتخابات زیاست جمهوری 1403 فعالیت شعب اخذ رای در استرالیا برگزاری انتخابات در آتن انتخابات در کویت مجیدرضا پناه درباره صیانت از آرا، تاکید کرد. هموطنان ایرانی مقیم ترکیه، پای صندوق رای رفتند. تمام اقوام در داخل و خارج از كشور در انتخابات سهيم هستند. مشارکت ایرانیان مقیم تایلند در انتخابات ریاست جمهوری روند کار رای گیری در خارج از کشور انتخابات نقطه اصلي كانون قدرت مردم است. حماسه جمهور انتخاب هر ایرانی اعلام آخرین برنامه های تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه جام جم پنجمین و آخرین مناظره ظهر امروز به روی آنتن جام جم می رود. رقابت کاندیداها در مناظره چهارم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها، شنبه 2 تیرماه شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها