اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ایمن‌سازی ۲۵ درصدی کل شهر تهران طی کمتر از دو دهه

برنامه سازمان مدیریت بحران برای پوشش ۳۳ گود رها شده تهران اعلام شد.

علی نصیری، رییس سازمان پیشگری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: پس از زلزله بم کشور ما در حوزه بحران درس‌های بسیار جدی گرفت و اکنون نسبت به آن زمان بسیار رشد کرده‌ایم. اولین اتفاق و تغییر مهم که پس از زلزله بم افتاد تغییر آیین‌نامه‌های ساخت و ساز در کشور بود. ساخت‌ و ساز‌های پس از تغییر آیین‌نامه‌ بسیار مقاوم هستند و نمونه‌هایی که مطابق با آیین‌نامه‌ها عمل کرده‌اند طی زلزله‌های هیچ وقت آسیب ندیده‌اند. نصیری ادامه داد: از اواسط دهه ۸۰ تاکنون، تهران حدود ۲۵ درصد ایمن‌تر از قبل شده است و خوشبختانه شهرسازی بهتری داشته‌ایم؛ این آمار توسط سیستم‌های محاسباتی بسیار دقیق فراهم شده که میزان خسارت‌های بحرانی به شهر را مورد بررسی قرار می‌دهند. در تهران گسل‌های بسیاری وجود دارد به طوری که از هر گسلی که فاصله می‌گیرید به گسلی دیگر نزدیک می‌شوید؛ با این حال ما باید بیاموزیم چگونه در شهری زلزله‌خیر زندگی کنیم و مانند کشورهایی مثل ژاپن شرایط را مدیریت کنیم.

وی افزود: ما و ارگان‌های مربوطه اکنون باید در سیاست‌های جدید خود نظارت‌ها را جدی‌تر بگیریم تا از احتمال ساخت ساختمان‌های ناایمن جلوگیری کنیم. ما هم اکنون ۲۲ تیم ارزیاب ایمنی در ۲۲ منطقه تهران داریم که ساختمان‌های مهم و بلند را بررسی می‌کنند. این تیم‌ها ایمنی یک ساختمان را بررسی می‌کنند در حالی که مسئولان آتش‌نشانی نیز ایمنی حریق ساختمان‌ها را مورد مطالعه و بازرسی قرار داده‌اند.

او اظهار داشت: اکنون برای شبکه‌های گازی شهر نیز امکانات سیستمی فراهم شده که با شروع زلزله جریان گاز منطقه مورد نظر را قطع می‌کند تا حوادثی از طریق مشکلات گازی به وقوع نپیوندند. ما همچنین وارد بحث گود‌های رها شده تهران شده‌ایم؛ در تهران ۳۳ گود رها شده وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گود کنار برج میلاد است که مراحل رسیدگی به آن آغاز شده و شهردار تهران ایمن‌سازی این نقطه را به ۴۶ درصد رسانده است. ایمن‌سازی این گود ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌برد اما باید حتما انجام شود.

نصیری گفت: خوشبختانه ایمنی شهر تهران از آنچه در فضای مجازی و رسانه‌های غربی به نمایش در می‌آید بسیار بهتر است؛ با این وجود ساختمان‌های ناایمنی هم وجود دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود. ما در هر منطقه یک مدیریت بحران داریم و در هر ناحیه نیز یک مرکز پشتیبانی مدیریت بحران داریم. ما همچنین خانه دوام و ایمنی داریم که مخفف داوطلب واکنش اضطراری محله است. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سرای محله در تیم‌های دوام قرار گیرند و از آموزش‌های بحرانی لازم برخوردار شوند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"  از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح  از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع ایمن‌سازی شهر تهران بر روی آنتن رفت.

آخرین اخبار

سفره نور با طعم عدالت درباره سبک زندگی سالم بیشتر بدانیم. در کنکاش 12 فروردین خواهیم دید: اهمیت الگوگیری از زندگانی حضرت خدیجه (س) در پیشرفت و درخشش بانوان شب نشینی نوروزی در یازدهمین روز سال جدید ملاقات ۶۰۰ عالم روحانی برای نوشتن یک کتاب! میهمانان سفره نور شب نشینی در شب دهم نوروز میهمانی از عرصه پزشکی گرد سفره نور قدردانی از خدمات اورژانس کشور در شب نشینی سفره نور به نور قرآن پربرکت می شود. اساتید عرصه شعر و سخن و بیان، میهمان شب نشینی می شوند. میهمانانی از دایره ادب و پژوهش سفره نور رنگین به روزی حلال نقش پررنگ بانوان در خدمت‌رسانی و روحیه‌بخشی به رزمندگان جنگ میهمان جمع سفره نور باشید خواننده رسمی ارکست سمفونی تهران به شب نشینی می آید اهمیت امید در زندگی انسان فرشی از عشق در نوروز امسال پهن می شود نقش امید در زندگی انسان خردمند زوج علمی مخترع  در شب نشینی دیدگاه مخاطبان شبکه جهانی جام جم در خصوص شعار سال شب نشینی با بوی قرآن و رمضان شب نشینی میزبان یکی از ارکان موج سوم شعر انقلاب و دفاع مقدس می شود گفتگوی شب نشینی با بازیگر قدیمی تلویزیون شب‌نشینی‌ در ایام نوروز در کنار شما است جام جم به استقبال ماه خدا می رود. ماه مبارک رمضان ویژه برنامه نسیم نوروزی، دو میهمان ویژه داشت. گفت‌وگو با اولین بانوی وزنه‌بردار ایرانی نگاهی به وجود عدد هفت در فرهنگ ایران و افغانستان کیفیت ساخت فیلم غریب از نگاه دختر شهید محمد بروجردی خاطره هادی عامل از وقتی که گشتی‌گیران ایرانی آمریکایی‌ها را در کشورشان شکست دادند شهیدی که تمام زندگی‌اش را شهیدانه گذراند عمارت مسعودیه تهران، میزبان گروه برنامه ساز شب نشینی پیام نوروزی مدیر شبکه جهانی جام جم ایرانیان مقیم خارج از کشور، سرمایه های ارزشمند و موجب افتخار سرزمین مادری تاثیر بازی‌های جمعی در ایجاد صمیمیت در خانواده تاثیر بازی‌های جمعی در ایجاد صمیمیت در خانواده خدمات کنسولی و تسهیلات بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور نقش برادر مشوق در موفقیت یک ورزشکار سفره رنگین نوروزی شبکه جهانی جام جم در نوروز 1402 شب‌نشینی‌ با موضوع ورزشی اجرا می‌شود گنجینه های ما - سری سوم، ویژه نوروز 1402 سال نو مبارک جام جم با نسیم نوروزی در سال تحویل به استقبال بهار1402 می رود. اهمیت فرهنگسازی در کاهش ظاهربینی میان مخاطبان در کنکاش خواهید دید: شب‌نشینی‌ میزبان یک کارگردان می‌شود کنترل چربی خون در آستانه ماه مبارک رمضان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها