اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ایمن‌سازی ۲۵ درصدی کل شهر تهران طی کمتر از دو دهه

برنامه سازمان مدیریت بحران برای پوشش ۳۳ گود رها شده تهران اعلام شد.

علی نصیری، رییس سازمان پیشگری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: پس از زلزله بم کشور ما در حوزه بحران درس‌های بسیار جدی گرفت و اکنون نسبت به آن زمان بسیار رشد کرده‌ایم. اولین اتفاق و تغییر مهم که پس از زلزله بم افتاد تغییر آیین‌نامه‌های ساخت و ساز در کشور بود. ساخت‌ و ساز‌های پس از تغییر آیین‌نامه‌ بسیار مقاوم هستند و نمونه‌هایی که مطابق با آیین‌نامه‌ها عمل کرده‌اند طی زلزله‌های هیچ وقت آسیب ندیده‌اند. نصیری ادامه داد: از اواسط دهه ۸۰ تاکنون، تهران حدود ۲۵ درصد ایمن‌تر از قبل شده است و خوشبختانه شهرسازی بهتری داشته‌ایم؛ این آمار توسط سیستم‌های محاسباتی بسیار دقیق فراهم شده که میزان خسارت‌های بحرانی به شهر را مورد بررسی قرار می‌دهند. در تهران گسل‌های بسیاری وجود دارد به طوری که از هر گسلی که فاصله می‌گیرید به گسلی دیگر نزدیک می‌شوید؛ با این حال ما باید بیاموزیم چگونه در شهری زلزله‌خیر زندگی کنیم و مانند کشورهایی مثل ژاپن شرایط را مدیریت کنیم.

وی افزود: ما و ارگان‌های مربوطه اکنون باید در سیاست‌های جدید خود نظارت‌ها را جدی‌تر بگیریم تا از احتمال ساخت ساختمان‌های ناایمن جلوگیری کنیم. ما هم اکنون ۲۲ تیم ارزیاب ایمنی در ۲۲ منطقه تهران داریم که ساختمان‌های مهم و بلند را بررسی می‌کنند. این تیم‌ها ایمنی یک ساختمان را بررسی می‌کنند در حالی که مسئولان آتش‌نشانی نیز ایمنی حریق ساختمان‌ها را مورد مطالعه و بازرسی قرار داده‌اند.

او اظهار داشت: اکنون برای شبکه‌های گازی شهر نیز امکانات سیستمی فراهم شده که با شروع زلزله جریان گاز منطقه مورد نظر را قطع می‌کند تا حوادثی از طریق مشکلات گازی به وقوع نپیوندند. ما همچنین وارد بحث گود‌های رها شده تهران شده‌ایم؛ در تهران ۳۳ گود رها شده وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گود کنار برج میلاد است که مراحل رسیدگی به آن آغاز شده و شهردار تهران ایمن‌سازی این نقطه را به ۴۶ درصد رسانده است. ایمن‌سازی این گود ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌برد اما باید حتما انجام شود.

نصیری گفت: خوشبختانه ایمنی شهر تهران از آنچه در فضای مجازی و رسانه‌های غربی به نمایش در می‌آید بسیار بهتر است؛ با این وجود ساختمان‌های ناایمنی هم وجود دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود. ما در هر منطقه یک مدیریت بحران داریم و در هر ناحیه نیز یک مرکز پشتیبانی مدیریت بحران داریم. ما همچنین خانه دوام و ایمنی داریم که مخفف داوطلب واکنش اضطراری محله است. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سرای محله در تیم‌های دوام قرار گیرند و از آموزش‌های بحرانی لازم برخوردار شوند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"  از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح  از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع ایمن‌سازی شهر تهران بر روی آنتن رفت.

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها