اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اهمیت توجه به ویژگی‌های حضرت زهرا (س) در تمامی بخش‌های زندگی

فاطمه منتظری: « زن دروازه رحمانیت خداوند در زمین است»

فاطمه منتظری، کارشناس مذهبی گفت: پروردگان انسان را در زوجیت آفرید و بانوان در جهان ظرف خلقت شدند. پاک‌ترین انسان برای شروع نسل انسان حضرت حوا بود؛ فردی که امام صادق (ع) ایشان را انسانی به دور از هر نوع پلیدی دانست. متاسفانه در برخی جوامع از حضرت حوا به عنوان شخصی یاد می‌شود که آدم را فریب داد تا میوه ممنوعه را میل کند اما درواقع چنین پلیدی درون ایشان وجود نداشت.

منتظری اظهار کرد: پیامبر بسیاری بر زمین ظاهر شدند تا راه را برای ظهور انسان کامل آماده کنند. کمالات و فهم بشر با گذر زمان آماده مواجه شدن با یک انسان کامل شد. به همین دلیل پاک‌ترین و کامل‌ترین وجود انسانی با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) در دنیا ظهور پیدا کرد. نام حضرت زهرا (س)‌ نشان به معنای تمامی نوری است که در وجود ایشان قرار دارد؛ نور در وجود زن دروازه رحمانیت خداوند در زمین است. این نور بخشش بی‌قید و شرط است که در بانوان وجود دارد. نور ذات رحمانیت دارد و نمی‌تواند جلوی بخشش خود را بگیرد.  زن خط ارتباطی عرش پروردگار با فرش زمین است؛ حضرت فاطمه زهرا (س) اصل خلقت و تمامیت نور در زمین بودند. 

وی افزود: ما باید بدانیم که اسلام دین تمامی زمان‌ها است که از ابتدای بشریت آغاز شده است. خداوند رهنموندهایی برای بشر دارد و می‌خواهد انسان‌ها به بهترین حالت ممکن زندگی کنند. دین در واقع بهترین شیوه زندگی است که توسط برترین کارشناس عالم، پروردگار به انسان ارائه شده است. برای آن که بیاموزیم چگونه باید این اصول را پیش ببریم، خداوند الگوهایی مانند پیامبران را برای ما انسان‌ها فرستادند تا بتوانیم حقانیت را درک کنیم. 

 گاهی ما تصور می‌کنیم پیامبران و افرادی همچون فاطمه زهرا (س) به دلیل تکاملی که دارند از ما دور هستند و رسیدن به آن‌ها غیر ممکن است. سکولارهای غربی حضرت مریم را از زندگی مسیحیان دور کردند اما ما باید بتوانیم حضرت زهرا (س) را در تمامی نقاط زندگی خود داشته باشیم.

او ادامه داد: حضرت زهرا (س)‌ مادری بودند که وظایف خانه‌داری خود را اولویت می‌دانستند. ایشان همچنین تعاملی بسیار زیبا با خادمه خود داشتند به طوری که آن خادمه در نهایت به عنوان یک عالمه عاقل از خانه بیرون رفت و این نشان می‌دهد حتی یک خادم در خانه حضرت فاطمه (س) جای رشد داشته است. حضرت فاطمه زهرا (س) در تربیت فرزندان خود بسیار نقش داشته‌اند و رهبرانی بزرگ را تربیت کردند که نشان از هدفمند بودن ایشان است. حضرت فاطمه (س) حقوق خود را می‌دانستند و همچنین هوش اقتصادی بالایی داشته‌اند. حضرت زهرا (س) مدیریت سرمایه انجام می‌دادند و بسیار در این حوزه قدرتمند بودند.

آخرین اخبار

سفره نور با طعم عدالت درباره سبک زندگی سالم بیشتر بدانیم. در کنکاش 12 فروردین خواهیم دید: اهمیت الگوگیری از زندگانی حضرت خدیجه (س) در پیشرفت و درخشش بانوان شب نشینی نوروزی در یازدهمین روز سال جدید ملاقات ۶۰۰ عالم روحانی برای نوشتن یک کتاب! میهمانان سفره نور شب نشینی در شب دهم نوروز میهمانی از عرصه پزشکی گرد سفره نور قدردانی از خدمات اورژانس کشور در شب نشینی سفره نور به نور قرآن پربرکت می شود. اساتید عرصه شعر و سخن و بیان، میهمان شب نشینی می شوند. میهمانانی از دایره ادب و پژوهش سفره نور رنگین به روزی حلال نقش پررنگ بانوان در خدمت‌رسانی و روحیه‌بخشی به رزمندگان جنگ میهمان جمع سفره نور باشید خواننده رسمی ارکست سمفونی تهران به شب نشینی می آید اهمیت امید در زندگی انسان فرشی از عشق در نوروز امسال پهن می شود نقش امید در زندگی انسان خردمند زوج علمی مخترع  در شب نشینی دیدگاه مخاطبان شبکه جهانی جام جم در خصوص شعار سال شب نشینی با بوی قرآن و رمضان شب نشینی میزبان یکی از ارکان موج سوم شعر انقلاب و دفاع مقدس می شود گفتگوی شب نشینی با بازیگر قدیمی تلویزیون شب‌نشینی‌ در ایام نوروز در کنار شما است جام جم به استقبال ماه خدا می رود. ماه مبارک رمضان ویژه برنامه نسیم نوروزی، دو میهمان ویژه داشت. گفت‌وگو با اولین بانوی وزنه‌بردار ایرانی نگاهی به وجود عدد هفت در فرهنگ ایران و افغانستان کیفیت ساخت فیلم غریب از نگاه دختر شهید محمد بروجردی خاطره هادی عامل از وقتی که گشتی‌گیران ایرانی آمریکایی‌ها را در کشورشان شکست دادند شهیدی که تمام زندگی‌اش را شهیدانه گذراند عمارت مسعودیه تهران، میزبان گروه برنامه ساز شب نشینی پیام نوروزی مدیر شبکه جهانی جام جم ایرانیان مقیم خارج از کشور، سرمایه های ارزشمند و موجب افتخار سرزمین مادری تاثیر بازی‌های جمعی در ایجاد صمیمیت در خانواده تاثیر بازی‌های جمعی در ایجاد صمیمیت در خانواده خدمات کنسولی و تسهیلات بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور نقش برادر مشوق در موفقیت یک ورزشکار سفره رنگین نوروزی شبکه جهانی جام جم در نوروز 1402 شب‌نشینی‌ با موضوع ورزشی اجرا می‌شود گنجینه های ما - سری سوم، ویژه نوروز 1402 سال نو مبارک جام جم با نسیم نوروزی در سال تحویل به استقبال بهار1402 می رود. اهمیت فرهنگسازی در کاهش ظاهربینی میان مخاطبان در کنکاش خواهید دید: شب‌نشینی‌ میزبان یک کارگردان می‌شود کنترل چربی خون در آستانه ماه مبارک رمضان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها