اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اهمیت توجه به ویژگی‌های حضرت زهرا (س) در تمامی بخش‌های زندگی

فاطمه منتظری: « زن دروازه رحمانیت خداوند در زمین است»

فاطمه منتظری، کارشناس مذهبی گفت: پروردگان انسان را در زوجیت آفرید و بانوان در جهان ظرف خلقت شدند. پاک‌ترین انسان برای شروع نسل انسان حضرت حوا بود؛ فردی که امام صادق (ع) ایشان را انسانی به دور از هر نوع پلیدی دانست. متاسفانه در برخی جوامع از حضرت حوا به عنوان شخصی یاد می‌شود که آدم را فریب داد تا میوه ممنوعه را میل کند اما درواقع چنین پلیدی درون ایشان وجود نداشت.

منتظری اظهار کرد: پیامبر بسیاری بر زمین ظاهر شدند تا راه را برای ظهور انسان کامل آماده کنند. کمالات و فهم بشر با گذر زمان آماده مواجه شدن با یک انسان کامل شد. به همین دلیل پاک‌ترین و کامل‌ترین وجود انسانی با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) در دنیا ظهور پیدا کرد. نام حضرت زهرا (س)‌ نشان به معنای تمامی نوری است که در وجود ایشان قرار دارد؛ نور در وجود زن دروازه رحمانیت خداوند در زمین است. این نور بخشش بی‌قید و شرط است که در بانوان وجود دارد. نور ذات رحمانیت دارد و نمی‌تواند جلوی بخشش خود را بگیرد.  زن خط ارتباطی عرش پروردگار با فرش زمین است؛ حضرت فاطمه زهرا (س) اصل خلقت و تمامیت نور در زمین بودند. 

وی افزود: ما باید بدانیم که اسلام دین تمامی زمان‌ها است که از ابتدای بشریت آغاز شده است. خداوند رهنموندهایی برای بشر دارد و می‌خواهد انسان‌ها به بهترین حالت ممکن زندگی کنند. دین در واقع بهترین شیوه زندگی است که توسط برترین کارشناس عالم، پروردگار به انسان ارائه شده است. برای آن که بیاموزیم چگونه باید این اصول را پیش ببریم، خداوند الگوهایی مانند پیامبران را برای ما انسان‌ها فرستادند تا بتوانیم حقانیت را درک کنیم. 

 گاهی ما تصور می‌کنیم پیامبران و افرادی همچون فاطمه زهرا (س) به دلیل تکاملی که دارند از ما دور هستند و رسیدن به آن‌ها غیر ممکن است. سکولارهای غربی حضرت مریم را از زندگی مسیحیان دور کردند اما ما باید بتوانیم حضرت زهرا (س) را در تمامی نقاط زندگی خود داشته باشیم.

او ادامه داد: حضرت زهرا (س)‌ مادری بودند که وظایف خانه‌داری خود را اولویت می‌دانستند. ایشان همچنین تعاملی بسیار زیبا با خادمه خود داشتند به طوری که آن خادمه در نهایت به عنوان یک عالمه عاقل از خانه بیرون رفت و این نشان می‌دهد حتی یک خادم در خانه حضرت فاطمه (س) جای رشد داشته است. حضرت فاطمه زهرا (س) در تربیت فرزندان خود بسیار نقش داشته‌اند و رهبرانی بزرگ را تربیت کردند که نشان از هدفمند بودن ایشان است. حضرت فاطمه (س) حقوق خود را می‌دانستند و همچنین هوش اقتصادی بالایی داشته‌اند. حضرت زهرا (س) مدیریت سرمایه انجام می‌دادند و بسیار در این حوزه قدرتمند بودند.

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها