اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ثبت رکورد جهانی ۱۰۰ روپایی با توپ پردار هنگام طناب زدن

گفت‌وگو با مبتکر حرکات نمایشی با توپ پردار که رکورد جهانی را به نام خود کرد

علی ابراهیمی پاسندی، رکوددار روپایی با طناب نهم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛

وی در این برنامه در رابطه با فعالیت‌های خود در زمینه حرکات نمایشی و کسب رکوردهای مختلف صحبت کرد. علی ابراهیمی پاسندی، رکوددار روپایی با طناب در رابطه با رکورد‌های خود گفت: من در آیتم‌های مختلف توانسته‌ام موفق به ثبت رکورد شوم که در آیتم یک ساعته گوی پردار توانستم رکورد سرعت و استقامت داشته باشم. من در طی ۱ دقیقه رکورد سرعتی زدم و رکورد طناب‌زدن با گوی پردار من اکنون به ثبت جهانی رسیده‌ است.

ابراهیمی پاسندی در رابطه با انگیزه خود برای رکوردزنی گفت: من از کودکی برنامه‌های مسابقه محله را مشاهده می‌کردم و این باعث شد تا بخواهم در رقابت‌ها شرکت کنم و ثبت رکورد داشته باشم.

او در رابطه با رشته گوی پردار اظهار کرد: من برای ثبت رکورد یک دقیقه‌ای بیش از ۹ ماه تمرین کردم و در نهایت توانستم این رکورد را به صورت جهانی به ثبت برسانم. با وجود آن که من در این رشته فعالیت موفقی و می‌توانم با گوی پردار که حتی گرد هم نیست روپایی بزنم اما این دلیل بر خوب بودن من در فوتبال نمی‌شود چرا که معمولا کسانی که مهارت بسیاری در حرکات نمایشی با توپ دارند در فوتبال که یک ورزش تکنیکی است لزوما خوب عمل نمی‌کنند.

ابراهیمی پاسندی در رابطه با گوی پردار گفت: گوی پردار اصلا گرد نیست و رشته‌ آن زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی قرار دارد؛ من مسئول این بازی در استان تهران هستم و همچنین مبتکر حرکت نمایشی با گوی پردار به حساب می‌آیم. گوی پردار می‌تواند ورزشی رقابتی یا سرگرمی باشد که بیش از ۸۰۰ عضله بدن را به کار می‌گیرد. افراد می‌توانند با گوی پردار در منزل تمرین کنند چرا که بسیار ساده و کوچک است. وی در رابطه با این ورزش گفت: ما برای روپایی ساده با گوی پردار نیاز به تمرکز بسیار بالا داریم و این تمرکز برای ترکیب روپایی و طناب‌زنی بسیار بیشتر است. من در زمان ثبت رکورد اطلاعی از میزان رکورد جهانی روپایی با توپ پردار در یک دقیقه نداشتم؛ زمانی که به عدد ۱۰۰ روپایی رسیدم درخواست ثبت رکورد را زدم و توانستم این عدد را به ثبت جهانی برسانم.

او اظهار داشت: من از کودکی با توپ روپایی می‌زدم و می‌دانستم در این حوزه استعداد دارم؛ زمانی که به تهران آمدم توسط آرش حمتی با این ورزش آشنا شدم و توانستم با تمرین بسیار به ثبت رکورد جهانی برسم. من اکنون این رشته را آموزش می‌دهم و فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای ادامه می‌دهم.

برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود

اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

دهه کرامت فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها