اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ثبت رکورد همنوازی ۱۱۰ مرشد ورزش زورخانه‌ای به طور همزمان

ورزش زورخانه‌ای چه تاثیری بر رفتار ورزشکاران دارد؟

سعید روشنی رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهر ری، شنبه هفدهم دی‌ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه از فعالیت‌های هیئت پهلوانی و زورخانه و همچنین بزرگداشت پهلوان ختی صحبت کرد.

وی درباره سالگرد جهان‌پهلوان تختی گفت: ما هر سال به صورت پیاپی در هفدهم دی ماه، سالگرد جهان پهلوان تختی را بزرگ‌ می‌شماریم و خوشبختانه امسال نیز با حضور بزرگان کشتی و پهلوانان توانستیم مراسم بزرگ‌داشت را بسیار با شکوه برگزار کنیم. اکنون چندسالی می‌شود که این مراسم توسط هیئت پهلوانی صورت می‌گیرد؛ پیش از آن آقای زاکانی، کشتی‌گیر مسئول برگزاری مراسم بزرگداشت بودند. 

وی در ادامه اظهار داشت: از گذشته گفته‌اند قهرمان شدن راحت است اما پهلوان شدن دشوار است؛ تختی نیز با مدال‌هایش نامی نشد بلکه کارهای خیر او و دستگیری‌هایش توانست به یک پهلوان تبدیل شود. دایی و پدر من با پهلوان تختی دوست بودند و ارتباط نزدیکی داشتند.

او درباره آموزش کودکان و نوجوانان گفت: ما در شهر ری آکادمی داریم که در آن حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ کودک و نوجوان در حال آموزش هستند. در این آکادمی مراجعان مرام پهلوانی را می‌آموزند که شامل کمک به دیگران، دستگیری‌هایی مانند جهان‌پهلوان تختی و موارد مشابه می‌شود. 

روشنی درباره پهلوانان در گذشته اظهار کرد: در گذشته پهلوانی برای پولدارها بود؛ افراد پولدار با جمع شدن در کنار هم تلاش می‌کردند تا مشکلات فقرا را حل کنند. در آن زمان پهلوانان زنگ زورخانه را پهن می‌کردند و نیازمندان به پشت در زورخانه می‌آمدند تا مشکلات خود را بیان کنند و به این صورت پهلوانان از نیازهای فقرا باخبر می‌شدند و به آن‌ها کمک می‌کردند. 

وی درباره کمک به دیگران اظهار داشت: ما اکنون تفاهم‌نامه‌ای با زندان‌ها داریم که باعث می‌شود اجازه اجرای مسابقات پهلوانی را در زندان‌ها داشته باشیم. زمانی که ما ورزش این زندانیان را می‌بینیم بسیار خشنود می‌شویم و از کمک به آن‌ها لذت می‌بیرم. 

روشنی درباره ورزش زورخانه‌ای گفت: فعالیت در زورخانه تنها ورزشی در دنیا به حساب می‌آمده که در آن آهنگ وجود داشته است؛ این ورزش مختص به یک شهر خاص نبوده است و در تمامی شهرهای ایران پهلوانان در زورخانه‌ها وجود داشتند.

او درباره گواهی رکورد همنوازی ۱۱۰ مرشد ورزش زورخانه‌ای به صورت همزمان اظهار کرد: ما پیش از این در دنیا نداشته‌ایم که ۱۱۰ مرشد به صورت همزمان همنوازی داشته باشند؛ پیش از این بیشترین تعداد همنوازی به ۳۰ نفر نمی‌رسید. این فعالیت بسیار دشوار بود و برای به ثبت رساندن آن نیاز بود تا ضرب‌ها را با اتوبوس به میدان شهر ری بیاوریم و در آن‌جا اجرا داشته باشیم.

وی درباره ورزش باستانی گفت: ورزش باستانی پهلوانی منش و ادب خاصی دارد که انسان را تغییر می‌دهد به طوری که والدینی که کودکان خود را به آکادمی ما می‌فرستند بلافاصله متوجه تغییر مثبت منش فرزندانشان می‌شوند. ورزش زورخانه‌ای سراسر درباره احترام است.

«شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود

. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

حضور عوامل «فیلم شماره ۱۰» در برنامه شب‌نشینی صبح پارسی مروری به زندگی شهید احمدی روشن خواهد داشت درخشش جوانان ایرانی در زمینه اختراعات و دستاوردهای پزشکی تغذیه سالمندان آلزایمری ایران به قدرت منطقه در پرتاب ماهواره‌ای به لایه لئو تبدیل می‌شود خبرهایی از جشنواره فیلم فجر در صبح پارسی در مشاور مطرح شد: وقتی سازمان ملل به بیش از ۱۲ هزار مدرک علیه منافقین بی اعتنایی می‌کند نقش به کارگیری آموزه‌های دینی در حفظ سلامت روان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شب نشینی آموزش هفت رنگ پلو در سوگ کوه صبر در مشاور خواهید دید در شب نشینی امشب، میزبان نویسنده و هنرمند خلاق هستیم سینما جام جم و نقدی دیگر نقش گسترده و کلیدی زنان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی روایتی شفاهی از تاریخ انقلاب در شب‌نشینی شکست پیاپی دشمنان از صدر اسلام تا کنون برنامه های دولت سیزدهم برای ایرانیان خارج از کشور نگاهی به تفاوت سینمای هنری و سینمای گیشه تنبلی چشم کودکان را جدی بگیریم. پیشرفت فوق‌العاده ایران در توسعه فناوری فضایی سنجش از راه دور ایده جذاب کارگردان برای ساخت فیلم «در آغوش درخت» فصل زمستان و ورزش جذاب هاکی روی یخ بانوان جشن روز پدر و دهه مبارک فجر در صبح پارسی شب‌نشینی شبی سینمایی را پشت سر می‌گذارد نقش شناخت جامعه درنویسندگی تغذیه و رژیم کودکان صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم رواق به دوران امامت امام جواد (ع) می پردازد. روایت بانوان موفق ایران زمین در مه زاد شکوفه باران؛ یک قاب تماشایی، از شادی دانش آموزان پخش مسابقه محله ایرانی از جام جم «صبح پارسی» دهه فجر را جشن می‌گیرد نویسنده کتاب "نامحرمانه" به استودیوی شب نشینی می آید معنای معرفت در زیارت امام معصوم و حجت خداوند تنوع اقلیمی و حضور هنرمندان جوان، ویژگی‌های اصلی جشنواره فیلم فجر امسال ویژه برنامه های شبکه جهانی جام جم در دهه فجر 1401 خانه مهر در قاب جام جم دهه فجر شب‌نشینی با حال و هوای جشنواره فیلم فجر از جاده ابریشم تا سفرهای مارکوپولو؛ به کارگیری زبان فارسی در تجارت صبح پارسی در روز ولادت سلطان جود و سخا پوشش کانال اروپای برنامه های شبکه جهانی جام جم تبیین وظایف "معاونت حقوق بشر و امور بین الملل" وزارت دادگستری در برنامه مشاور فصل سرما و بروز انواع بیماریهای روماتیسمی سینما جام جم افتتاح می شود. معرفی فجرانه های شبکه جام جم از جشنواره فیلم فجر چه خبر؟ گفتگو با یک نخبه داروسازی با 60 اختراع

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها