اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بررسی جایگاه آموزش زبان فارسی در توسعه ­ی حوزه ­ی فرهنگی ایران

مشاور رئیس بنیاد سعدی میهمان مشاور می شود.

"زبان فارسی"، شاخص ­ترین مؤلفه ­ی هویت ایرانیان و "خط فارسی" خط مشترک، عامل پیوند و وسیله­ ی برقراری ارتباط میان ایرانیان است و نقش ویژه­ ای در بسترسازی فرهنگی و تحقق هویت ملی ما دارد؛ نه­ تنها در مرزهای جغرافیایی ایران، بلکه میان ما و کشورهای حوزه­ ی فرهنگی ایران در گستره ­ای فراتر از کشورهای هم­ مرزی مثل افغانستان و تاجیکستان.

 در شرایط امروز هم که میلیون­ها مهاجر ایرانی، می­ توانند سفیران ارزش­های زبان فارسی در سراسر جهان باشند؛ آموزش زبان فارسی به ایرانیان متولد خارج کشور و غیر ایرانی ­های علاقمند به فرهنگ و تمدن ایران، حرکتی در راستای توسعه­ ی حوزه­ ی فرهنگی ایران محسوب می­ شود.

به همین مناسبت، در برنامه امروز با حضور جناب آقای سیدعلی موسوی­ زاده مشاور رئیس بنیاد سعدی و مدیر ارزیابی عملکرد به موضوع "نقش آموزش زبان فارسی در توسعه ­ی حوزه ­ی فرهنگی ایران خواهیم پرداخت و درباره وظایف بنیاد سعدی به ­عنوان متولی آموزش زبان فارسی در خارج کشور، سازمان، مأموریت­ها و نقش آن در گسترش زبان فارسی، نقش و مأموریت رایزن­های فرهنگی در نمایندگی­ های ایران در خارج کشور گفتگو می کنیم.    

ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند از طریق آدرس moshaver@jjtv.ir ، صفحه اینستاگرام برنامه به نشانی @moshaver_tv ، تلفن بین‌المللی 46812400444+ و همچنین در شبکه‌های اجتماعی با شماره 989108993934+ ، سوالات و مسائل حقوقی خود را مطرح نمایند.

ضمنا این برنامه زنده از طریق ماهواره Hotbird 13C فرکانس ۱۰۷۷۵ در اروپا، ماهواره Galaxy 19 فرکانس ۱۲۰۲۸ در امریکا و ماهواره Badr 5 فرکانس ۱۲۲۸۴ در غرب آسیا قابل دریافت است.

وعده ملاقات یکشنبه 18 دی ماه ساعت ۱۷و ۴۰ دقیقه بوقت اروپای مرکزی ۲۰ و ۱۰ دقیقه به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم

 

آخرین اخبار

حضور عوامل «فیلم شماره ۱۰» در برنامه شب‌نشینی صبح پارسی مروری به زندگی شهید احمدی روشن خواهد داشت درخشش جوانان ایرانی در زمینه اختراعات و دستاوردهای پزشکی تغذیه سالمندان آلزایمری ایران به قدرت منطقه در پرتاب ماهواره‌ای به لایه لئو تبدیل می‌شود خبرهایی از جشنواره فیلم فجر در صبح پارسی در مشاور مطرح شد: وقتی سازمان ملل به بیش از ۱۲ هزار مدرک علیه منافقین بی اعتنایی می‌کند نقش به کارگیری آموزه‌های دینی در حفظ سلامت روان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شب نشینی آموزش هفت رنگ پلو در سوگ کوه صبر در مشاور خواهید دید در شب نشینی امشب، میزبان نویسنده و هنرمند خلاق هستیم سینما جام جم و نقدی دیگر نقش گسترده و کلیدی زنان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی روایتی شفاهی از تاریخ انقلاب در شب‌نشینی شکست پیاپی دشمنان از صدر اسلام تا کنون برنامه های دولت سیزدهم برای ایرانیان خارج از کشور نگاهی به تفاوت سینمای هنری و سینمای گیشه تنبلی چشم کودکان را جدی بگیریم. پیشرفت فوق‌العاده ایران در توسعه فناوری فضایی سنجش از راه دور ایده جذاب کارگردان برای ساخت فیلم «در آغوش درخت» فصل زمستان و ورزش جذاب هاکی روی یخ بانوان جشن روز پدر و دهه مبارک فجر در صبح پارسی شب‌نشینی شبی سینمایی را پشت سر می‌گذارد نقش شناخت جامعه درنویسندگی تغذیه و رژیم کودکان صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم رواق به دوران امامت امام جواد (ع) می پردازد. روایت بانوان موفق ایران زمین در مه زاد شکوفه باران؛ یک قاب تماشایی، از شادی دانش آموزان پخش مسابقه محله ایرانی از جام جم «صبح پارسی» دهه فجر را جشن می‌گیرد نویسنده کتاب "نامحرمانه" به استودیوی شب نشینی می آید معنای معرفت در زیارت امام معصوم و حجت خداوند تنوع اقلیمی و حضور هنرمندان جوان، ویژگی‌های اصلی جشنواره فیلم فجر امسال ویژه برنامه های شبکه جهانی جام جم در دهه فجر 1401 خانه مهر در قاب جام جم دهه فجر شب‌نشینی با حال و هوای جشنواره فیلم فجر از جاده ابریشم تا سفرهای مارکوپولو؛ به کارگیری زبان فارسی در تجارت صبح پارسی در روز ولادت سلطان جود و سخا پوشش کانال اروپای برنامه های شبکه جهانی جام جم تبیین وظایف "معاونت حقوق بشر و امور بین الملل" وزارت دادگستری در برنامه مشاور فصل سرما و بروز انواع بیماریهای روماتیسمی سینما جام جم افتتاح می شود. معرفی فجرانه های شبکه جام جم از جشنواره فیلم فجر چه خبر؟ گفتگو با یک نخبه داروسازی با 60 اختراع

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها